Dordrecht, Netherlands

Veel onzeker bij sloop Colijnstraat

De sloop van de eerste flat in de Colijnstraat is vandaag officieel gestart. De afgelopen maand is al asbest verwijderd. Tien flatgebouwen gaan tegen de vlakte. In de Colijnstraat en twee zijstraten. De sloop duurt jaren.
Peter Tromp | 8 april 2015 15:46 | Aangepast op 8 april 2015 15:46
De flats voldoen niet meer aan de huidige wooneisen. Opknappen kost 50 tot 60.000 euro per woning. De woningen zijn ook niet geliefd. De Colijnstraat werd geteisterd door drugsoverlast. De gemeente heeft veel geld uitgegeven aan de aanpak van probleemveroorzakers. Met succes, maar nu gaat Woonbron toch slopen. 

De sociale woningverhuurder neemt de tijd, want slopen kost ook geld. Twee flatgebouwen per jaar gaan plat. In 2019 moeten ze alle tien zijn gesloopt. De grond wordt verkocht aan een projektontwikkelaar die op eigen risico huizen gaat bouwen. Eengezinswoningen. Ook koop. Maar Woonbrondirecteur Erwin Zwijnenburg houdt een slag om de arm. De sloop zou best weleens langer kunnen duren en tekeningen van te bouwen woningen zijn er nog niet. De lege plekken in de Colijnstraat moeten door de bewoners tijdelijk worden ingevuld. Wethouder Rinette Reynvaan, die vandaag als startmoment een ruit mag vernielen met een graafmachine, denkt aan stadslandbouw of speelplekken, maar wil het volledig overlaten aan de bewoners van de overige flats.

Sinds het vertrek van de probleemgevallen worden de flats bewoond door reguliere huurders en tijdelijke bewoners. Die laatste groep wist bij ondertekening van het huurcontract dat bewoning slechts tijdelijk mogelijk was. Die eerste groep niet. Die huurders krijgen een andere woning aangeboden en 6000 euro om de verhuizing en inrichting te kunnen betalen.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Vergaderen in een boot of grote evenementen: dit komt in gerenoveerde Biesboschhal

Dat de Biesboschhal verkocht is en er iets mee gaat gebeuren, dat was al bekend. Nu is er ook meer d...

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...