gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

fotopersburobusink
Fotopersburo Busink

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

Redactie Streekomroep | Megan de Groot |  | Aangepast op

De eerste melding van de brand kwam rond 11.15 uur binnen.  De omgeving is geadviseerd om ramen en deuren dicht te doen vanwege de vele rook. Ook het wegverkeer op de nabijgelegen A16 kon last hebben van de rook. Voor hen was het advies om voorzichtig te rijden en afstand te houden.

Op het terrein stonden paarden en andere dieren. Meerdere duiven zijn gewond geraakt en overleden. Ook een paard is gewond geraakt. 

De brand zelf was moeilijk bereikbaar. De brand is opgeschaald naar een zogeheten ‘grote brand’ en werd tweezijdig opgepakt. Aan de ene kant was de brandweer bezig met het blussen van de brand. Aan de andere kant werd  gebouwen in de omgeving nat gehouden om te voorkomen dat de brand overslaat. 

De brandweer zette daarnaast een speciaal droneteam in, om zo een goed beeld te krijgen van de brand en gericht te kunnen blussen.

De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Even na 13.00 uur meldt de brandweer dat de brand onder controle is, maar dat het vuur nog niet helemaal uit is. De schuur waarin de brand is ontstaan, wordt met een kraanwagen uit elkaar gehaald om het vuur volledig te kunnen blussen.

Lees meer over:

Lees ook

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.