gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel steun voor directeur ASz voor open brief zorgbonus

d471aa13f67d2fc285689d5fd21ec5da.jpg

Dat er een coronabonus voor het zorgpersoneel moet komen, daar is Peter van der Meer het zeker mee eens. Dat een derde van het personeel met de huidige regels buiten de boot valt, vindt de directeur van het Albert Schweitzer echter niet te verkroppen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Van der Meer schreef daarom een open brief naar minister De Jonge van Volksgezondheid. “In die 8 tot 12 weken heeft letterlijk iedereen keihard gewerkt of een andere taak op zich genomen. Dan heb ik het niet alleen over medisch personeel, maar ook over ICT, opslag, facilitaire dienst. Dat wij nu moeten gaan kiezen wie wel en wie niet een coronabonus krijgt, is niet te doen.”

Manuel Langendoen, voorzitter van de Ondernemingsraad van het Asz, is het hiermee eens, maar denkt niet dat Minister De Jonge op de brief van van der Meer zal reageren: “Ik vind wel dat hij zou moeten reageren. Als jij een coronabonus krijgt en je collega niet, geeft dat gewoon een gevoel van ongelijkheid.”

Directeur van der Meer is vooral niet te spreken over de manier waarop de bonus wordt uitgekeerd: “Het is en blijft aardig wat geld, 1000 euro, dus dit blijk van waardering zou gewoon voor iedereen moeten zijn en niet onder bepaalde voorwaarden. Je kunt niet eerst zeggen: ‘er komt een coronabonus voor zorgpersoneel’ en vervolgens veel ruis en een hoop ‘wie wel en wie niet’. Dan sla je de plank helemaal mis.”

Of het ziekenhuis zélf de 1000 euro op gaat hoesten voor elke werknemer die eventueel buiten de boot valt, kon van der Meer nog niet zeggen.

Lees ook

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.

mijn asz hack.png

cybercrime

Patiëntendossiers ziekenhuis offline na hackpoging: 'Gegevens niet misbruikt'

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis ligt al een week plat. Volgens het ziekenhuis komt dat door een ransomware-aanval bij de leverancier van het digitale systeem. "Deze maatregel is genomen uit voorzorg om de veiligheid van patiëntgegevens te waarborgen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.