gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel steun voor directeur ASz voor open brief zorgbonus

d471aa13f67d2fc285689d5fd21ec5da

Dat er een coronabonus voor het zorgpersoneel moet komen, daar is Peter van der Meer het zeker mee eens. Dat een derde van het personeel met de huidige regels buiten de boot valt, vindt de directeur van het Albert Schweitzer echter niet te verkroppen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Van der Meer schreef daarom een open brief naar minister De Jonge van Volksgezondheid. “In die 8 tot 12 weken heeft letterlijk iedereen keihard gewerkt of een andere taak op zich genomen. Dan heb ik het niet alleen over medisch personeel, maar ook over ICT, opslag, facilitaire dienst. Dat wij nu moeten gaan kiezen wie wel en wie niet een coronabonus krijgt, is niet te doen.”

Manuel Langendoen, voorzitter van de Ondernemingsraad van het Asz, is het hiermee eens, maar denkt niet dat Minister De Jonge op de brief van van der Meer zal reageren: “Ik vind wel dat hij zou moeten reageren. Als jij een coronabonus krijgt en je collega niet, geeft dat gewoon een gevoel van ongelijkheid.”

Directeur van der Meer is vooral niet te spreken over de manier waarop de bonus wordt uitgekeerd: “Het is en blijft aardig wat geld, 1000 euro, dus dit blijk van waardering zou gewoon voor iedereen moeten zijn en niet onder bepaalde voorwaarden. Je kunt niet eerst zeggen: ‘er komt een coronabonus voor zorgpersoneel’ en vervolgens veel ruis en een hoop ‘wie wel en wie niet’. Dan sla je de plank helemaal mis.”

Of het ziekenhuis zélf de 1000 euro op gaat hoesten voor elke werknemer die eventueel buiten de boot valt, kon van der Meer nog niet zeggen.

Lees ook

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?