gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel steun voor directeur ASz voor open brief zorgbonus

d471aa13f67d2fc285689d5fd21ec5da.jpg

Dat er een coronabonus voor het zorgpersoneel moet komen, daar is Peter van der Meer het zeker mee eens. Dat een derde van het personeel met de huidige regels buiten de boot valt, vindt de directeur van het Albert Schweitzer echter niet te verkroppen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Van der Meer schreef daarom een open brief naar minister De Jonge van Volksgezondheid. “In die 8 tot 12 weken heeft letterlijk iedereen keihard gewerkt of een andere taak op zich genomen. Dan heb ik het niet alleen over medisch personeel, maar ook over ICT, opslag, facilitaire dienst. Dat wij nu moeten gaan kiezen wie wel en wie niet een coronabonus krijgt, is niet te doen.”

Manuel Langendoen, voorzitter van de Ondernemingsraad van het Asz, is het hiermee eens, maar denkt niet dat Minister De Jonge op de brief van van der Meer zal reageren: “Ik vind wel dat hij zou moeten reageren. Als jij een coronabonus krijgt en je collega niet, geeft dat gewoon een gevoel van ongelijkheid.”

Directeur van der Meer is vooral niet te spreken over de manier waarop de bonus wordt uitgekeerd: “Het is en blijft aardig wat geld, 1000 euro, dus dit blijk van waardering zou gewoon voor iedereen moeten zijn en niet onder bepaalde voorwaarden. Je kunt niet eerst zeggen: ‘er komt een coronabonus voor zorgpersoneel’ en vervolgens veel ruis en een hoop ‘wie wel en wie niet’. Dan sla je de plank helemaal mis.”

Of het ziekenhuis zélf de 1000 euro op gaat hoesten voor elke werknemer die eventueel buiten de boot valt, kon van der Meer nog niet zeggen.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.