gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veilig fietsen bij Polderwiel

Vrijwilligers van het Repair Café repareren volgend weekeinde fietsverlichtingen. Zij doen dat bij het Polderwiel in Stadspolders.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Repair Café heeft spullen gekregen om de verlichting op fietsen te kunnen controleren en repareren. Daarnaast controleren de vrijwilligers ook de algehele veiligheid van de fiets.

De actie is onderdeel van ANWB Lichtbrigade en heeft als doel de verkeersveiligheid van fietsers te vergroten. Op meer dan 2500 plekken in Nederland vinden fietsveiligheidsactiviteiten plaats. De ANWB levert daarboor toolkits aan scholen, clubs en verenigingen.

De fietsverlichtingsactie bij het Polderwiel vindt plaats op zaterdag 22 oktober. Tegelijkertijd is er ook een regulier Repair Café waar allerhande kapotte spullen gerepareerd kunnen worden. Het Repair Café in Stadspolders is iedere vierde zaterdag van de maand open tussen 10.00 en 13.00 uur.

Lees ook

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.