gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veiligheid en omwonenden zetten streep door Crazy on Big Rivers op Statenplein

9c8e2ee7ea727b99afc00d7220637f9f.jpg

Ruim achtduizend mensen gingen vorig jaar tijdens Crazy on Big Rivers op het Statenplein compleet uit hun dak. De organisatie kan dit jaar de veiligheid niet waarborgen en daardoor gaat het feest niet meer door.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dat heeft er mee te maken dat heel veel overlast is ervaren door omwonenden rondom het plein", legt Liselotte Gatzen van Big Rivers uit. "Wij zijn heel zuinig op onze status in de stad, we proberen heel voorzichtig te zijn met wat we doen in de stad. Het is heel rot als mensen last hebben van een feest. Daar proberen we rekening mee te houden."

Songfestival

Nog een spil in het niet doorlaten gaan van het feest is dat de politieinzet minder is dan anders. De politie is namelijk hard nodig tijdens het Eurovisie Songfestival in Rotterdam en tijdens het EK Voetbal. “Als organisatie moeten we afwegingen maken. We hebben de keuze gemaakt. Als dit is waar we het mee moeten dealen dan kunnen we dit concept in deze vorm niet uitvoeren.”


Een deel van de mensen zit volgens Gatzen zeker op een dancefeest te wachten. “Maar er is natuurlijk een categorie mensen die hier niet op zitten te wachten. Het Crazy concept is voor dit plein gewoon te heftig maar wie weet kan het wel op een andere plek buiten de stad.”


Feest past niet

Burgemeester Wouter Kolff zegt op Twitter dat de politie-capaciteit niks te maken heeft met het niet doorlaten gaan van het feest.

"Jammer dat het beeld wordt geschetst dat dit onderdeel vervalt vanwege gebrek aan politiecapaciteit. De organisatie heeft in samenspraak met de gemeente besloten dat dit onderdeel minder goed past bij de uitstraling van Big Rivers en bij onze binnenstad."

Volgens Gatzen klopt dat niet. “We hebben gisteren alles uitgelegd in een persbericht en wat er staat is hoe het is.” De burgemeester heeft laten weten verder niet te willen reageren.


Het is niet zo dat er helemaal geen feest op het Statenplein komt. De organisatie is druk bezig met het bedenken van een andere invulling op de zaterdagavond.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.