Dordrecht, Netherlands

Veiligheidsregio ZHZ: “Het coronavirus dooft, en wordt overgenomen door de Britse variant"

Voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid Wouter Kolff roept donderdagmiddag in een persconferentie op om oog te houden voor mensen die eenzaam zijn. Door de extra maatregelen die zijn aangekondigd mag er nog maar één persoon per dag op bezoek komen, en komt er een avondklok. Kolff noemt deze maatregel ‘best ingrijpend’.
Isabel Pijnappels | 21 januari 2021 15:12 | Aangepast op 21 januari 2021 15:12
Kolff begrijpt dat mensen coronamoe zijn, maar volgens hem mogen we nu niet opgeven. “We zitten in een nieuwe fase van de corona-aanpak. We kunnen het ons niet permitteren om ons hoofd te laten zakken. We zien in de corona-aanpak nu de effecten. De effecten slaan vrij langzaam door, maar de daling van besmettingen is erg belangrijk. Ik zit zelf ook te hunkeren naar het moment dat we van al deze ellende af zijn." Kolff riep verder op om oog te houden voor eenzame mensen. Door de nieuwe maatregelen mag er nog maar één persoon op bezoek, en komt er waarschijnlijk een avondklok.

Exotische mutaties

Een paardenmiddel, dat is hoe Kolff de avondklok typeert. “Tegelijkertijd is het zo ongelooflijk belangrijk om het virus terug te dringen. De exotische mutaties doen nu ook een intrede in ons land. Het percentage van de Britse variant van het virus wordt steeds groter. Vorige week was dat nog 3 procent van alle besmettingen, nu zit dat al rond de 10 procent. Binnen nu en een paar weken zal dat de helft van de besmette gevallen zijn."

Op zoek gaan naar uitzonderingen heeft volgens Kolff geen zin. “Dan is de maatregel een stuk minder effectief. Daardoor gaat het alleen maar langer duren. Het virus moet in een hoekje en daar moeten we samen onze schouders onder zetten.”

Vaccineren

Cees Vermeer, directeur Publieke Gezondheid GGD, vertelt tijdens de persconferentie dat het aantal covidpatiënten in het ziekenhuis daalt, maar volgens hem blijft het ziekenhuispersoneel zwaar overbelast. “Het normale coronavirus dooft, en wordt overgenomen door de Britse variant.”

Het vaccineren is volop in gang. De vaccinaties voor acute zorgmedewerkers is afgerond en zorg- en verpleeghuizen worden ingeënt. Het Albert Schweitzer ziekenhuis begint aankomend weekend met het vaccineren van huisartsen. Maandag wordt er gestart met het vaccineren van bewoners van verpleeghuizen.

Ouderen eerder vaccin

Verder worden ook ouderen sneller gevaccineerd dan eerder werd gezegd. Vanaf volgende week wordt één deel van de 90-plussers gebeld door de huisarts om een afspraak te maken voor een vaccinatie. In de loop van volgende week krijgen ook 85-plussers een brief over het maken van afspraak.

De tijd die tussen de twee vaccinaties zit wordt ook aangepast. Voorheen was dit drie weken, dat is nu opgeschoven naar zes weken. Daardoor kan sneller worden gevaccineerd.

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...