Dordrecht, Netherlands

Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid naar risiconiveau 'ernstig'

De veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is zaterdag van risiconiveau 'zorgelijk' naar 'ernstig' gegaan. Dat betekent dat het aantal besmettingen per 100.000 inwoners sterk toeneemt.
Marjolein Vos | 10 oktober 2020 20:09 | Aangepast op 10 oktober 2020 20:09


Hard ingrijpen is volgens de Rijksoverheid dan noodzakelijk. "Dit is een signaal dat we zeer serieus moeten nemen", laat de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid in een bericht weten. "We raden iedereen in onze regio aan extra alert te zijn."

Een veiligheidsregio gaat van risiconiveau 'zorgelijk' naar 'ernstig' wanneer er in een week meer dan 150 positieve testuitslagen per 100.000 inwoners zijn. Of als meer dan 10 procent van de afgenomen testen positief is. In de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid waren deze week 243,5 positieve testuitslagen per 100.000 inwoners. De cijfers van zondag moeten daar nog bij komen.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...