gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid naar risiconiveau 'ernstig'

2d4582a265b84e28996a50949e29afe4.jpg

De veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is zaterdag van risiconiveau 'zorgelijk' naar 'ernstig' gegaan. Dat betekent dat het aantal besmettingen per 100.000 inwoners sterk toeneemt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op


Hard ingrijpen is volgens de Rijksoverheid dan noodzakelijk. "Dit is een signaal dat we zeer serieus moeten nemen", laat de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid in een bericht weten. "We raden iedereen in onze regio aan extra alert te zijn."

Een veiligheidsregio gaat van risiconiveau 'zorgelijk' naar 'ernstig' wanneer er in een week meer dan 150 positieve testuitslagen per 100.000 inwoners zijn. Of als meer dan 10 procent van de afgenomen testen positief is. In de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid waren deze week 243,5 positieve testuitslagen per 100.000 inwoners. De cijfers van zondag moeten daar nog bij komen.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.