Dordrecht, Netherlands

Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid naar risiconiveau 'ernstig'

De veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is zaterdag van risiconiveau 'zorgelijk' naar 'ernstig' gegaan. Dat betekent dat het aantal besmettingen per 100.000 inwoners sterk toeneemt.
Marjolein Vos | 10 oktober 2020 20:09 | Aangepast op 10 oktober 2020 20:09


Hard ingrijpen is volgens de Rijksoverheid dan noodzakelijk. "Dit is een signaal dat we zeer serieus moeten nemen", laat de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid in een bericht weten. "We raden iedereen in onze regio aan extra alert te zijn."

Een veiligheidsregio gaat van risiconiveau 'zorgelijk' naar 'ernstig' wanneer er in een week meer dan 150 positieve testuitslagen per 100.000 inwoners zijn. Of als meer dan 10 procent van de afgenomen testen positief is. In de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid waren deze week 243,5 positieve testuitslagen per 100.000 inwoners. De cijfers van zondag moeten daar nog bij komen.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...