gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

fotoletsruilwinkel

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

Redactie Streekomroep |

“Financieel staan we er heel slecht voor”, erkent oprichter Gabriëlle Kocken. “Onze vorige voorzitter is niet netjes omgegaan met haar vertrek, daarom moeten we alles bij elkaar schrapen om de vaste lasten te kunnen betalen.”

De LETS Ruilwinkel heeft een sociale functie in Oud Krispijn. Buurtbewoners kunnen er spullen brengen en ruilen. De winkel werkt met een puntensysteem in plaats van geld en draait op vrijwilligers.

Conflict
Zij werden afgelopen jaar getuige van het conflict met Pichel. Zij werd in het najaar ontslagen als voorzitter. Kort daarna werd ruim 6.000 euro van de rekening van de stichting overgemaakt. Een deel ging naar Pichel zelf, en een ander deel naar een voormalig medewerker. 

Pichel zegt dat het om een vergoeding ging waar zij recht op had. In een kort geding oordeelde de rechter alleen dat het ex-raadslid van Forum voor Democratie het geld onrechtmatig had toegeëigend. Ze was het niet eens met de uitspraak en besloot in hoger beroep te gaan.

Geldzorgen lopen op
Een tussentijdse poging bij het Gerechtshof om tot een oplossing te komen, slaagde niet. In afwachting van de inhoudelijke behandeling van het hoger beroep lopen de geldzorgen op en volgt dus de veiling. 

Kocken: “We proberen te kijken naar de oplossing in plaats van het probleem. Als we ons focussen op de oplossing, dan is er weer hoop. Dat willen we geven aan de mensen hier in de buurt: hoop dat deze winkel open kan blijven.”

Via de website van de ruilwinkel kan al geboden worden op verschillende spullen. Van zelf gebreide vestjes tot twee overnachtingen op een boot en van schilderijen tot een Xbox 360: aan keuze is er geen gebrek.

Lees meer over:

Lees ook

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.