Bij bedrijventerrein Dordtse Kil is vandaag veldonderzoek gedaan naar een behandeling tegen de Paardenkastanjebloemziekte. Dit is een boomziekte die bestreden moet worden.
Rowan Havelaar | Redactie Streekomroep | 20 augustus 2026 17:00
Redactie Streekomroep | 28 augustus 2026 11:09
Redactie Streekomroep | 22 augustus 2026 10:00
Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.
Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.
Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.
De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.
In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.
De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.