Bij bedrijventerrein Dordtse Kil is vandaag veldonderzoek gedaan naar een behandeling tegen de Paardenkastanjebloemziekte. Dit is een boomziekte die bestreden moet worden.
Redactie Streekomroep | 1 september 2026 23:26
Redactie Streekomroep | 28 augustus 2026 11:09
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 28 augustus 2026 17:00
handhaving
Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.
Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.
Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.
De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.
Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”
De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.