gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte achter dodelijke brand zou gas in woning hebben gespoten

4b61e463f01d8e719de66215be364a01

De 65-jarige man uit Ridderkerk die is opgepakt voor de dodelijke woningbrand in Overijssel zou gas naar binnen hebben gespoten in het huis dat doelwit was. Dat blijkt uit getuigenverklaringen. De twee bewoners van het huis en hun drie honden kwamen om bij de brand.

RTV Oost |  | Aangepast op
Eerder kwam al naar buiten dat de verdachte een gasfles door een ruit van het huis zou hebben gegooid, meldt RTV Oost. De man uit Ridderkerk die vrijdagavond werd opgepakt voor de brand, wordt verdacht van dubbele doodslag.

Uit besparingsoverwegingen verwarmden de slachtoffers hun huis in het dorp Vroomshoop met een gaskacheltje. De lege gasflessen had één van de bewoners voor het huis neergezet. Maar mogelijk zat in een van de flessen toch nog wat gas.

Buurtbewoners hebben gezien dat de Ridderkerker met een van die gasflessen een ruit aan diggelen heeft gegooid, waarna hij gas naar binnen zou hebben gespoten.

Tsjechië
Het is het toppunt van een al langer slepende ruzie met de vijftien maanden oude Boheemse herder Bobby als middelpunt. De Ridderkerker heeft een groot hart voor de hond. Hij woont in een klein vrijstaand huisje, dat onlangs is verkocht. Omdat de man en zijn echtgenote wilden emigreren naar Tsjechië.

Op het adres van de man zijn meerdere bedrijven ingeschreven: een verhuurbedrijf voor trouwauto's en een centrale voor elektrische taxi's. En ook een vereniging waar hondenliefhebbers ervaringen uitwisselen.

De Ridderkerker ging hier nog heel wat verder in. Hij reisde volgens zijn Facebookpagina geregeld naar Tsjechië, waar hij meerdere vrienden had. Onlangs was hij hier weer geweest, schrijft hij op Facebook. Ook handelde hij in hetzelfde ras honden als zijn eigen huisdier. Op internet zijn allerlei schema's te vinden met statistieken van deze viervoeters.

Bobby
Een van zijn troeteldieren was dus Bobby. Het lastige was alleen: deze hond ging totaal niet samen met katten. Reden waarom hij een liefdevol adres voor Bobby zocht. Dat meende hij te hebben gevonden in Vroomshoop. Maar kennelijk kon Bobby hier niet aarden. Het liep vooral niet lekker met de twee rottweilers van de Vroomshoper, waarop werd besloten dat Bobby weer weg moest.

Eerst probeerde hij dit via een Facebookpagina, speciaal gewijd aan de Boheemse herder. Maar dat leverde kennelijk nogal wat negatieve reacties op. Overigens is de Ridderkerker een van de beheerders van een 400 leden tellende Facebookpagina voor dit hondenras.

De Vroomshoper was kwaad hierover en noemde het "bemoeihalzen".
Het gevolg: Bobby werd op Markplaats gezet. En daar was de Ridderkerker op zijn zachtst gezegd niet blij mee. Daarop reisde hij vrijdagmiddag af naar Vroomshoop. Met het idee om Bobby weer op te halen.

Confrontatie
Maar de Vroomshoper stond in zijn woonplaats bekend als iemand die niet zo heel gemakkelijk over zich heen liet lopen. Integendeel, hij schuwde de confrontatie niet. De gesprekken met de Vroomshoper verliepen dan ook niet helemaal naar wens, want de gemoederen liepen hoog op.

Enkele uren later meldde de Ridderkerker zich nog eens bij de woning. En was zo kwaad dat hij zijn Bobby niet meekreeg, dat hij een van de gasflessen, die voor het huis stond, naar binnen gooide. Op het moment dat hij gas naar binnen spoot, ging het helemaal mis.

'Wilde alleen hond ophalen'
De man raakte daarbij zelf ook behoorlijk gewond. Op het moment dat de brandweer en ambulances er waren, stond hij ontdaan voor de woning en zei dat dit niet was wat hij wilde en dat hij alleen maar mijn hond wilde ophalen. Nadat hij medisch was behandeld, is hij opgepakt vanwege brandstichting.

Morgen beslist de rechtbank over verlenging van zijn voorarrest. Justitie heeft tegen de Ridderkerker zogenoemde beperkingen opgelegd, wat inhoudt dat zijn advocaat niks mag zeggen over de zaak.

Deze publicatie verscheen eerder bij RTV Oost.

Lees ook

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.