gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte dood Paul Pluijmert voor het eerst voor de rechter

12875a36f3d8f912ad82e2b78cd73bed.jpg

Het is nog onduidelijk of de 36-jarige man die wordt verdacht van het opzettelijk doden van Dordtenaar Paul Pluijmert (23), een bekentenis heeft afgelegd. Zowel de Officier van Justitie als de advocaat van de 36-jarige verdachte willen hierover niks zeggen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
In de rechtbank van Breda diende maandag de eerste zogeheten pro-forma zitting. De verdachte zelf had aangegeven daarbij niet aanwezig te willen zijn. Hij zit in de gevangenis.

Breda

Pluijmert (23) wandelde in de nacht van 3 op 4 november vorig jaar na een avondje stappen in Breda naar de taxistandplaats op de Nieuwe Prinsenkade, om van daar naar huis te gaan.

Samen met vrienden zag hij hoe een andere Dordtse jongen door de 36-jarige man geslagen werd op het zebrapad bij de Hoge Brug. Toen ze vroegen waarom de man dat deed, stak hij Pluijmert meteen neer. Hij overleed korte tijd later.

De politie noemde Pluijmert "een willekeurig slachtoffer". Om een beter beeld te krijgen van wat er aan beide feiten vooraf ging werden getuigenoproepen gedaan, onder meer via het TV-programma Opsporing Verzocht.

Een taxi-chauffeur en twee rennende mannen, die te zien waren op camerabeelden, hebben zich echter nooit gemeld. De dader werd op aanwijzing van ooggetuigen kort na zijn daden aangehouden in de nabije omgeving.

De dood van Pluijmert schokte de Dordtse voetbalwereld en in het bijzonder DFC, waar hij in het eerste elftal speelde. Afgelopen zaterdag pakte de derdeklasser een periodetitel, die zijn teamgenoten opdroegen aan de voormalige nummer vijf.

Wat de man bezielde en of hij mogelijk psychisch niet in orde is, is onduidelijk. Hij wordt op 11 en 12 maart gehoord over de uitkomsten van onderzoek. De inhoudelijke behandeling staat gepland voor 15 mei.

Lees ook

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen komende Koningsdag? Of heb je maandag een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.