gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte dood Paul Pluijmert voor het eerst voor de rechter

12875a36f3d8f912ad82e2b78cd73bed

Het is nog onduidelijk of de 36-jarige man die wordt verdacht van het opzettelijk doden van Dordtenaar Paul Pluijmert (23), een bekentenis heeft afgelegd. Zowel de Officier van Justitie als de advocaat van de 36-jarige verdachte willen hierover niks zeggen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
In de rechtbank van Breda diende maandag de eerste zogeheten pro-forma zitting. De verdachte zelf had aangegeven daarbij niet aanwezig te willen zijn. Hij zit in de gevangenis.

Breda

Pluijmert (23) wandelde in de nacht van 3 op 4 november vorig jaar na een avondje stappen in Breda naar de taxistandplaats op de Nieuwe Prinsenkade, om van daar naar huis te gaan.

Samen met vrienden zag hij hoe een andere Dordtse jongen door de 36-jarige man geslagen werd op het zebrapad bij de Hoge Brug. Toen ze vroegen waarom de man dat deed, stak hij Pluijmert meteen neer. Hij overleed korte tijd later.

De politie noemde Pluijmert "een willekeurig slachtoffer". Om een beter beeld te krijgen van wat er aan beide feiten vooraf ging werden getuigenoproepen gedaan, onder meer via het TV-programma Opsporing Verzocht.

Een taxi-chauffeur en twee rennende mannen, die te zien waren op camerabeelden, hebben zich echter nooit gemeld. De dader werd op aanwijzing van ooggetuigen kort na zijn daden aangehouden in de nabije omgeving.

De dood van Pluijmert schokte de Dordtse voetbalwereld en in het bijzonder DFC, waar hij in het eerste elftal speelde. Afgelopen zaterdag pakte de derdeklasser een periodetitel, die zijn teamgenoten opdroegen aan de voormalige nummer vijf.

Wat de man bezielde en of hij mogelijk psychisch niet in orde is, is onduidelijk. Hij wordt op 11 en 12 maart gehoord over de uitkomsten van onderzoek. De inhoudelijke behandeling staat gepland voor 15 mei.

Lees ook

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.