gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte dood Paul Pluijmert voor het eerst voor de rechter

12875a36f3d8f912ad82e2b78cd73bed

Het is nog onduidelijk of de 36-jarige man die wordt verdacht van het opzettelijk doden van Dordtenaar Paul Pluijmert (23), een bekentenis heeft afgelegd. Zowel de Officier van Justitie als de advocaat van de 36-jarige verdachte willen hierover niks zeggen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
In de rechtbank van Breda diende maandag de eerste zogeheten pro-forma zitting. De verdachte zelf had aangegeven daarbij niet aanwezig te willen zijn. Hij zit in de gevangenis.

Breda

Pluijmert (23) wandelde in de nacht van 3 op 4 november vorig jaar na een avondje stappen in Breda naar de taxistandplaats op de Nieuwe Prinsenkade, om van daar naar huis te gaan.

Samen met vrienden zag hij hoe een andere Dordtse jongen door de 36-jarige man geslagen werd op het zebrapad bij de Hoge Brug. Toen ze vroegen waarom de man dat deed, stak hij Pluijmert meteen neer. Hij overleed korte tijd later.

De politie noemde Pluijmert "een willekeurig slachtoffer". Om een beter beeld te krijgen van wat er aan beide feiten vooraf ging werden getuigenoproepen gedaan, onder meer via het TV-programma Opsporing Verzocht.

Een taxi-chauffeur en twee rennende mannen, die te zien waren op camerabeelden, hebben zich echter nooit gemeld. De dader werd op aanwijzing van ooggetuigen kort na zijn daden aangehouden in de nabije omgeving.

De dood van Pluijmert schokte de Dordtse voetbalwereld en in het bijzonder DFC, waar hij in het eerste elftal speelde. Afgelopen zaterdag pakte de derdeklasser een periodetitel, die zijn teamgenoten opdroegen aan de voormalige nummer vijf.

Wat de man bezielde en of hij mogelijk psychisch niet in orde is, is onduidelijk. Hij wordt op 11 en 12 maart gehoord over de uitkomsten van onderzoek. De inhoudelijke behandeling staat gepland voor 15 mei.

Lees ook

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.