gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte potloodventen weer vrij

De man van 51 die wordt verdacht van twee aanrandingen en vier gevallen van potloodventen is onmiddellijk in vrijheid gesteld. Dat heeft de rechtbank in Dordrecht dinsdagmiddag besloten, schrijft rijnmond.nl. De man heeft achtenhalve maand vast gezeten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Als al bewezen kan worden, wat mijn cliënt verweten wordt, dan is het zeer de vraag of de straf hoger zal uitvallen dan de tijd dat hij al vast zit", zegt advocaat Marcel Smit. Niet alleen om die reden eiste hij dinsdagmiddag onmiddellijke invrijheidstelling.

"De inhoudelijke behandeling van de zaak is weer uitgesteld, dus zou mijn cliënt nog langer vast zitten. Bovendien is er niet veel bewijs in deze zaak. Van de acht slachtoffers is er één die mijn cliënt als dader zegt te herkennen", aldus Smit.

Foto's

Bij een pro-forma zitting in juni werd al duidelijk, dat drie slachtoffers bij het bekijken van foto's niet de verdachte herkenden. Om die reden werd toen gevraagd om alle slachtoffers te vragen of ze uit een serie foto's die van de verdachte konden halen'

Ondanks verzet van de officier van justitie wees de rechtbank dat verzoek toe, met als resultaat dat één van hen tot herkenning kwam. "Vreemd", zegt Smit, "omdat enkelen van hen zeiden dat ze hem recht in het gezicht hadden gezien en hem zeker zouden herkennen."

Aanrandingen

De twee aanrandingen en vier gevallen, waarin de dader z'n geslachtsdeel toonde, vonden plaats op en nabij de Zwijndrechtse Brug, in de periode van 9 tot en met 23 mei.

Een zogenoemde lok-agente zorgde voor de arrestatie van de 51-jarige verdachte. De man maakte smakkende zoen-geluiden - die ook andere slachtoffers hoorden - en dat was aanleiding om hem aan te houden.

Op zijn mobieltje werden foto's van dierenporno aangetroffen. De man verklaarde daarover, dat hij niet wist dat die er op stonden, omdat hij de telefoon van iemand anders had gekocht. De rechtszaak tegen de man wordt inhoudelijk behandeld op 23 maart.


Kijk hier het bericht van zijn aanhoudingen:

Lees ook

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”

jurrerijnmond.png

Jurre (9) geneest van kanker en haalt met voetbalclub geld op voor ziekenhuis

Het duurde twee jaar voordat de 9-jarige Jurre uit Hendrik-Ido-Ambacht helemaal vrij was van kanker. Nu wil hij het liefst snel aansterken en zijn aandacht in het positieve steken. Jurre en zijn vrienden zijn een inzamelingsactie begonnen voor het ziekenhuis waar hij verbleef.