gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdeeldheid bij debat duurzaamheid

De meningen over de Dordtse duurzaamheidsaanpak zijn verdeeld.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dordrecht wil over een aantal jaren energieneutraal zijn. Tijdens een debat gisteravond bleken de meningen over hoe dat moet gebeuren behoorlijk verdeeld te zijn. Cock Sas, oud- wethouder en nu voorzitter van Stichting Platform Duurzaamheid, pleit voor het luisteren naar ideeën van inwoners. Dat staat lijnrecht tegenover het vanuit de politiek opleggen van maatregelen.Het debat vond gisteravond plaats tijdens het politiek café dat werd georganiseerd door ChristenUnie/SGP. De bijeenkomst in de Duurzaamheidsfabriek op het Leerpark trok zo'n 35 belangestellenden. Vooral raadsleden.

Lees ook

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.