gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verenigingen de dupe van verbod beeldscherm

bf5a8a89f3179ee2143a3ad860494a70

Het beeldscherm op de gevel van de Van der Wees Groep gaat misschien op zwart als gevolg van een conflict met de gemeente over het reclamebeleid. Volgens het beleid mag er alleen reclame worden gemaakt voor bedrijven die een relatie hebben met het pand. “Half februari kregen we na een controle van de Omgevingsdienst een dwangbevel van de gemeente waarin stond dat we moesten stoppen met reclame verspreiden,” aldus CEO Rolf Maliepaard.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Van het scherm maakten vooral lokale verenigingen en evenementen gebruik. “Voor hun is alles gratis, onder meer City Swim en Dordt in Stoom stonden erop. Het scherm staat er niet om commerciële overwegingen en dat heb ik de gemeente en Omgevingsdienst ook vertelt.”


“De reclame van bedrijven die niet gelieerd zijn aan ons hebben we van het scherm gehaald. Deze betaalde reclame was om de kosten te dekken, ik ga het niet uit eigen zak betalen.” Vreemd voor Maliepaard is de rol van de gemeente: “Bij de aanleg van het scherm wist de gemeente van het scherm en hebben ze ons zelfs geadviseerd. Ook heeft de gemeente reclame verspreid via het scherm.”


Maandagavond was Maliepaard bij de bezwarencommissie om te pleiten voor zijn scherm. “Ik heb aangegeven dat we de gemeenschap behoorlijk hebben gediend met de gratis reclame en dat de regelgeving niet duidelijk is. Bedrijven die bij ons adverteren hebben namelijk een connectie met ons.” Op drie september doet de bezwarencommissie uitspraak over de kwestie. “Als het in ons nadeel is gaat het scherm op zwart.”

Foto: Google Maps

Lees ook

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.