gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verenigingen de dupe van verbod beeldscherm

bf5a8a89f3179ee2143a3ad860494a70

Het beeldscherm op de gevel van de Van der Wees Groep gaat misschien op zwart als gevolg van een conflict met de gemeente over het reclamebeleid. Volgens het beleid mag er alleen reclame worden gemaakt voor bedrijven die een relatie hebben met het pand. “Half februari kregen we na een controle van de Omgevingsdienst een dwangbevel van de gemeente waarin stond dat we moesten stoppen met reclame verspreiden,” aldus CEO Rolf Maliepaard.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Van het scherm maakten vooral lokale verenigingen en evenementen gebruik. “Voor hun is alles gratis, onder meer City Swim en Dordt in Stoom stonden erop. Het scherm staat er niet om commerciële overwegingen en dat heb ik de gemeente en Omgevingsdienst ook vertelt.”


“De reclame van bedrijven die niet gelieerd zijn aan ons hebben we van het scherm gehaald. Deze betaalde reclame was om de kosten te dekken, ik ga het niet uit eigen zak betalen.” Vreemd voor Maliepaard is de rol van de gemeente: “Bij de aanleg van het scherm wist de gemeente van het scherm en hebben ze ons zelfs geadviseerd. Ook heeft de gemeente reclame verspreid via het scherm.”


Maandagavond was Maliepaard bij de bezwarencommissie om te pleiten voor zijn scherm. “Ik heb aangegeven dat we de gemeenschap behoorlijk hebben gediend met de gratis reclame en dat de regelgeving niet duidelijk is. Bedrijven die bij ons adverteren hebben namelijk een connectie met ons.” Op drie september doet de bezwarencommissie uitspraak over de kwestie. “Als het in ons nadeel is gaat het scherm op zwart.”

Foto: Google Maps

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.