gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verenigingen de dupe van verbod beeldscherm

bf5a8a89f3179ee2143a3ad860494a70

Het beeldscherm op de gevel van de Van der Wees Groep gaat misschien op zwart als gevolg van een conflict met de gemeente over het reclamebeleid. Volgens het beleid mag er alleen reclame worden gemaakt voor bedrijven die een relatie hebben met het pand. “Half februari kregen we na een controle van de Omgevingsdienst een dwangbevel van de gemeente waarin stond dat we moesten stoppen met reclame verspreiden,” aldus CEO Rolf Maliepaard.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Van het scherm maakten vooral lokale verenigingen en evenementen gebruik. “Voor hun is alles gratis, onder meer City Swim en Dordt in Stoom stonden erop. Het scherm staat er niet om commerciële overwegingen en dat heb ik de gemeente en Omgevingsdienst ook vertelt.”


“De reclame van bedrijven die niet gelieerd zijn aan ons hebben we van het scherm gehaald. Deze betaalde reclame was om de kosten te dekken, ik ga het niet uit eigen zak betalen.” Vreemd voor Maliepaard is de rol van de gemeente: “Bij de aanleg van het scherm wist de gemeente van het scherm en hebben ze ons zelfs geadviseerd. Ook heeft de gemeente reclame verspreid via het scherm.”


Maandagavond was Maliepaard bij de bezwarencommissie om te pleiten voor zijn scherm. “Ik heb aangegeven dat we de gemeenschap behoorlijk hebben gediend met de gratis reclame en dat de regelgeving niet duidelijk is. Bedrijven die bij ons adverteren hebben namelijk een connectie met ons.” Op drie september doet de bezwarencommissie uitspraak over de kwestie. “Als het in ons nadeel is gaat het scherm op zwart.”

Foto: Google Maps

Lees ook

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.