gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verenigingen de dupe van verbod beeldscherm

bf5a8a89f3179ee2143a3ad860494a70

Het beeldscherm op de gevel van de Van der Wees Groep gaat misschien op zwart als gevolg van een conflict met de gemeente over het reclamebeleid. Volgens het beleid mag er alleen reclame worden gemaakt voor bedrijven die een relatie hebben met het pand. “Half februari kregen we na een controle van de Omgevingsdienst een dwangbevel van de gemeente waarin stond dat we moesten stoppen met reclame verspreiden,” aldus CEO Rolf Maliepaard.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Van het scherm maakten vooral lokale verenigingen en evenementen gebruik. “Voor hun is alles gratis, onder meer City Swim en Dordt in Stoom stonden erop. Het scherm staat er niet om commerciële overwegingen en dat heb ik de gemeente en Omgevingsdienst ook vertelt.”


“De reclame van bedrijven die niet gelieerd zijn aan ons hebben we van het scherm gehaald. Deze betaalde reclame was om de kosten te dekken, ik ga het niet uit eigen zak betalen.” Vreemd voor Maliepaard is de rol van de gemeente: “Bij de aanleg van het scherm wist de gemeente van het scherm en hebben ze ons zelfs geadviseerd. Ook heeft de gemeente reclame verspreid via het scherm.”


Maandagavond was Maliepaard bij de bezwarencommissie om te pleiten voor zijn scherm. “Ik heb aangegeven dat we de gemeenschap behoorlijk hebben gediend met de gratis reclame en dat de regelgeving niet duidelijk is. Bedrijven die bij ons adverteren hebben namelijk een connectie met ons.” Op drie september doet de bezwarencommissie uitspraak over de kwestie. “Als het in ons nadeel is gaat het scherm op zwart.”

Foto: Google Maps

Lees ook

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.