gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verenigingen de dupe van verbod beeldscherm

bf5a8a89f3179ee2143a3ad860494a70

Het beeldscherm op de gevel van de Van der Wees Groep gaat misschien op zwart als gevolg van een conflict met de gemeente over het reclamebeleid. Volgens het beleid mag er alleen reclame worden gemaakt voor bedrijven die een relatie hebben met het pand. “Half februari kregen we na een controle van de Omgevingsdienst een dwangbevel van de gemeente waarin stond dat we moesten stoppen met reclame verspreiden,” aldus CEO Rolf Maliepaard.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Van het scherm maakten vooral lokale verenigingen en evenementen gebruik. “Voor hun is alles gratis, onder meer City Swim en Dordt in Stoom stonden erop. Het scherm staat er niet om commerciële overwegingen en dat heb ik de gemeente en Omgevingsdienst ook vertelt.”


“De reclame van bedrijven die niet gelieerd zijn aan ons hebben we van het scherm gehaald. Deze betaalde reclame was om de kosten te dekken, ik ga het niet uit eigen zak betalen.” Vreemd voor Maliepaard is de rol van de gemeente: “Bij de aanleg van het scherm wist de gemeente van het scherm en hebben ze ons zelfs geadviseerd. Ook heeft de gemeente reclame verspreid via het scherm.”


Maandagavond was Maliepaard bij de bezwarencommissie om te pleiten voor zijn scherm. “Ik heb aangegeven dat we de gemeenschap behoorlijk hebben gediend met de gratis reclame en dat de regelgeving niet duidelijk is. Bedrijven die bij ons adverteren hebben namelijk een connectie met ons.” Op drie september doet de bezwarencommissie uitspraak over de kwestie. “Als het in ons nadeel is gaat het scherm op zwart.”

Foto: Google Maps

Lees ook

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.