gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verenigingen de dupe van verbod beeldscherm

bf5a8a89f3179ee2143a3ad860494a70

Het beeldscherm op de gevel van de Van der Wees Groep gaat misschien op zwart als gevolg van een conflict met de gemeente over het reclamebeleid. Volgens het beleid mag er alleen reclame worden gemaakt voor bedrijven die een relatie hebben met het pand. “Half februari kregen we na een controle van de Omgevingsdienst een dwangbevel van de gemeente waarin stond dat we moesten stoppen met reclame verspreiden,” aldus CEO Rolf Maliepaard.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Van het scherm maakten vooral lokale verenigingen en evenementen gebruik. “Voor hun is alles gratis, onder meer City Swim en Dordt in Stoom stonden erop. Het scherm staat er niet om commerciële overwegingen en dat heb ik de gemeente en Omgevingsdienst ook vertelt.”


“De reclame van bedrijven die niet gelieerd zijn aan ons hebben we van het scherm gehaald. Deze betaalde reclame was om de kosten te dekken, ik ga het niet uit eigen zak betalen.” Vreemd voor Maliepaard is de rol van de gemeente: “Bij de aanleg van het scherm wist de gemeente van het scherm en hebben ze ons zelfs geadviseerd. Ook heeft de gemeente reclame verspreid via het scherm.”


Maandagavond was Maliepaard bij de bezwarencommissie om te pleiten voor zijn scherm. “Ik heb aangegeven dat we de gemeenschap behoorlijk hebben gediend met de gratis reclame en dat de regelgeving niet duidelijk is. Bedrijven die bij ons adverteren hebben namelijk een connectie met ons.” Op drie september doet de bezwarencommissie uitspraak over de kwestie. “Als het in ons nadeel is gaat het scherm op zwart.”

Foto: Google Maps

Lees ook

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”