Dordrecht, Netherlands

Vergeten groente als kunstobject

Angelique van der Valk maakt kunst en ze gebruikt daar wel hele bijzondere materialen voor: groenteresten. In haar atelier aan de Wijnstraat gaat zij aan de slag met dit duurzame materiaal.
Fokko van der Straaten | 1 februari 2019 17:11 | Aangepast op 1 februari 2019 17:11
Onder andere mierikswortel wordt gebruikt als kunstobject. "Mierikswortel is een sterke plant, maar ik gebruik de schillen," vertelt Van der Valk. Ze begon met deze hobby na het lezen van het boek Cradle to Cradle over circulaire economie voor het afstudeerproject. "Ik kijk nu echt wat er het huishouden inkomt en weer uitgaat."

Behalve de gedroogde groenten maakt ze ook art prints op hout of op karton en schildert ze met haar eigen gemaakte verf. "Wat ik leuk vind, is de spanning tussen aan de ene kant het organisch materiaal en het abstracte aan de andere kant. En om te kijken of dat in harmonie met elkaar kan. Het organische kan je zien als een metafoor voor de natuur en het abstracte voor de cultuur. "

Wie de kunst van Angelique van der Valk wil bewonderen, moet niet te lang wachten. De objecten zullen op termijn vergaan.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...