gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vergeten groente als kunstobject

2024842ee871044ea1f259ba0a8a8528

Angelique van der Valk maakt kunst en ze gebruikt daar wel hele bijzondere materialen voor: groenteresten. In haar atelier aan de Wijnstraat gaat zij aan de slag met dit duurzame materiaal.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Onder andere mierikswortel wordt gebruikt als kunstobject. "Mierikswortel is een sterke plant, maar ik gebruik de schillen," vertelt Van der Valk. Ze begon met deze hobby na het lezen van het boek Cradle to Cradle over circulaire economie voor het afstudeerproject. "Ik kijk nu echt wat er het huishouden inkomt en weer uitgaat."

Behalve de gedroogde groenten maakt ze ook art prints op hout of op karton en schildert ze met haar eigen gemaakte verf. "Wat ik leuk vind, is de spanning tussen aan de ene kant het organisch materiaal en het abstracte aan de andere kant. En om te kijken of dat in harmonie met elkaar kan. Het organische kan je zien als een metafoor voor de natuur en het abstracte voor de cultuur. "

Wie de kunst van Angelique van der Valk wil bewonderen, moet niet te lang wachten. De objecten zullen op termijn vergaan.

Lees ook

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.