gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vergeten groente als kunstobject

2024842ee871044ea1f259ba0a8a8528

Angelique van der Valk maakt kunst en ze gebruikt daar wel hele bijzondere materialen voor: groenteresten. In haar atelier aan de Wijnstraat gaat zij aan de slag met dit duurzame materiaal.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Onder andere mierikswortel wordt gebruikt als kunstobject. "Mierikswortel is een sterke plant, maar ik gebruik de schillen," vertelt Van der Valk. Ze begon met deze hobby na het lezen van het boek Cradle to Cradle over circulaire economie voor het afstudeerproject. "Ik kijk nu echt wat er het huishouden inkomt en weer uitgaat."

Behalve de gedroogde groenten maakt ze ook art prints op hout of op karton en schildert ze met haar eigen gemaakte verf. "Wat ik leuk vind, is de spanning tussen aan de ene kant het organisch materiaal en het abstracte aan de andere kant. En om te kijken of dat in harmonie met elkaar kan. Het organische kan je zien als een metafoor voor de natuur en het abstracte voor de cultuur. "

Wie de kunst van Angelique van der Valk wil bewonderen, moet niet te lang wachten. De objecten zullen op termijn vergaan.

Lees ook

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.