gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vergeten kinderen krijgen voetbalclinic

Selectiespelers van FC Dordrecht hebben woensdag een voetbalclinic gegeven aan kinderen die niet meer thuis wonen. De jongens en meisjes zitten in de opvang.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Voorafgaand aan de clinic kregen de kinderen een T-shirt en voetbalschoenen die ze mochten houden. Na afloop kregen ze een rondleiding door het stadion en sloten de dag af met een patatje.

Deze Dag van het Vergeten Kind wordt ook bij andere voetbalclubs van de Jupiler League georganiseerd. In Dordrecht kwamen zo’n 20 kinderen.

De clinic wordt gegeven om de kinderen zich weer even kind te laten voelen en ze hun problemen te laten vergeten. Deze week is de week van Het Vergeten Kind. Daarin wordt aandacht gevraagd voor de problematiek van kinderen in de opvang.

Stichting Het Vergeten Kind, die deze themaweek organiseert, wil dat kinderen die noodgedwongen worden opgenomen psychische hulp krijgen om hun trauma’s te verwerken. Dat zou nu niet goed zijn geregeld. De stichting wil daarom 35.000 handtekeningen ophalen om dat onderwerp op de politieke agenda te plaatsen.

In Nederland zitten 4.000 kinderen in de maatschappelijke opvang en nog eens 3.000 in de vrouwenopvang.

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.