gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vergeten kinderen krijgen voetbalclinic

Selectiespelers van FC Dordrecht hebben woensdag een voetbalclinic gegeven aan kinderen die niet meer thuis wonen. De jongens en meisjes zitten in de opvang.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Voorafgaand aan de clinic kregen de kinderen een T-shirt en voetbalschoenen die ze mochten houden. Na afloop kregen ze een rondleiding door het stadion en sloten de dag af met een patatje.

Deze Dag van het Vergeten Kind wordt ook bij andere voetbalclubs van de Jupiler League georganiseerd. In Dordrecht kwamen zo’n 20 kinderen.

De clinic wordt gegeven om de kinderen zich weer even kind te laten voelen en ze hun problemen te laten vergeten. Deze week is de week van Het Vergeten Kind. Daarin wordt aandacht gevraagd voor de problematiek van kinderen in de opvang.

Stichting Het Vergeten Kind, die deze themaweek organiseert, wil dat kinderen die noodgedwongen worden opgenomen psychische hulp krijgen om hun trauma’s te verwerken. Dat zou nu niet goed zijn geregeld. De stichting wil daarom 35.000 handtekeningen ophalen om dat onderwerp op de politieke agenda te plaatsen.

In Nederland zitten 4.000 kinderen in de maatschappelijke opvang en nog eens 3.000 in de vrouwenopvang.

Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

foto website

Vroeg uit bed voor plaatsing bruggebouw Papendrechtsebrug: ‘Probeer alles te volgen’

Het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug is dinsdagochtend door Rijkswaterstaat op de definitieve plek geplaatst. In de bestaande brugkelder is onvoldoende ruimte voor alle nieuwe installaties en op deze manier is er een soort uitbouw gecreëerd. De operatie levert veel bekijks op langs de kant. "Heel leuk om te zien!"

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”