gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vergeten kinderen krijgen voetbalclinic

Selectiespelers van FC Dordrecht hebben woensdag een voetbalclinic gegeven aan kinderen die niet meer thuis wonen. De jongens en meisjes zitten in de opvang.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Voorafgaand aan de clinic kregen de kinderen een T-shirt en voetbalschoenen die ze mochten houden. Na afloop kregen ze een rondleiding door het stadion en sloten de dag af met een patatje.

Deze Dag van het Vergeten Kind wordt ook bij andere voetbalclubs van de Jupiler League georganiseerd. In Dordrecht kwamen zo’n 20 kinderen.

De clinic wordt gegeven om de kinderen zich weer even kind te laten voelen en ze hun problemen te laten vergeten. Deze week is de week van Het Vergeten Kind. Daarin wordt aandacht gevraagd voor de problematiek van kinderen in de opvang.

Stichting Het Vergeten Kind, die deze themaweek organiseert, wil dat kinderen die noodgedwongen worden opgenomen psychische hulp krijgen om hun trauma’s te verwerken. Dat zou nu niet goed zijn geregeld. De stichting wil daarom 35.000 handtekeningen ophalen om dat onderwerp op de politieke agenda te plaatsen.

In Nederland zitten 4.000 kinderen in de maatschappelijke opvang en nog eens 3.000 in de vrouwenopvang.

Lees ook

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”