gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vergeten kinderen krijgen voetbalclinic

Selectiespelers van FC Dordrecht hebben woensdag een voetbalclinic gegeven aan kinderen die niet meer thuis wonen. De jongens en meisjes zitten in de opvang.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Voorafgaand aan de clinic kregen de kinderen een T-shirt en voetbalschoenen die ze mochten houden. Na afloop kregen ze een rondleiding door het stadion en sloten de dag af met een patatje.

Deze Dag van het Vergeten Kind wordt ook bij andere voetbalclubs van de Jupiler League georganiseerd. In Dordrecht kwamen zo’n 20 kinderen.

De clinic wordt gegeven om de kinderen zich weer even kind te laten voelen en ze hun problemen te laten vergeten. Deze week is de week van Het Vergeten Kind. Daarin wordt aandacht gevraagd voor de problematiek van kinderen in de opvang.

Stichting Het Vergeten Kind, die deze themaweek organiseert, wil dat kinderen die noodgedwongen worden opgenomen psychische hulp krijgen om hun trauma’s te verwerken. Dat zou nu niet goed zijn geregeld. De stichting wil daarom 35.000 handtekeningen ophalen om dat onderwerp op de politieke agenda te plaatsen.

In Nederland zitten 4.000 kinderen in de maatschappelijke opvang en nog eens 3.000 in de vrouwenopvang.

Lees ook

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.