gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vergeten kinderen krijgen voetbalclinic

Selectiespelers van FC Dordrecht hebben woensdag een voetbalclinic gegeven aan kinderen die niet meer thuis wonen. De jongens en meisjes zitten in de opvang.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Voorafgaand aan de clinic kregen de kinderen een T-shirt en voetbalschoenen die ze mochten houden. Na afloop kregen ze een rondleiding door het stadion en sloten de dag af met een patatje.

Deze Dag van het Vergeten Kind wordt ook bij andere voetbalclubs van de Jupiler League georganiseerd. In Dordrecht kwamen zo’n 20 kinderen.

De clinic wordt gegeven om de kinderen zich weer even kind te laten voelen en ze hun problemen te laten vergeten. Deze week is de week van Het Vergeten Kind. Daarin wordt aandacht gevraagd voor de problematiek van kinderen in de opvang.

Stichting Het Vergeten Kind, die deze themaweek organiseert, wil dat kinderen die noodgedwongen worden opgenomen psychische hulp krijgen om hun trauma’s te verwerken. Dat zou nu niet goed zijn geregeld. De stichting wil daarom 35.000 handtekeningen ophalen om dat onderwerp op de politieke agenda te plaatsen.

In Nederland zitten 4.000 kinderen in de maatschappelijke opvang en nog eens 3.000 in de vrouwenopvang.

Lees ook

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.