gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verhalen van vroeger in de schipperssoos Zwijndrecht

be2ba49f027e691be03fba04c4aa0dd1.jpg

De 'schipperssoos' in Zwijndrecht bestaat ruim tien jaar. Elke veertien dagen komen tientallen oud-binnenvaartschippers en schippersvrouwen op dinsdagmiddag bij elkaar in het schippersinternaat in Zwijndrecht, waar ze altijd een hoop te bespreken hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Want de binnenvaart, dat is een wereld op zich. Ook al wonen de meeste oud-schippers alweer jaren aan wal. "Ze komen overal vandaan", zegt schippersvrouw Jean Wijnen over de aanwezige gasten dinsdag. "Op de fiets vanuit Papendrecht, maar ook met de trein vanuit Nijmegen. Ze vinden het leuk om mensen hier te ontmoeten."

Het leuke aan de schipperssoos is volgens oud-binnenvaartschipper Gerard van Lochem vooral de gesprekken die je daar kan voeren. "We kunnen oude koeien uit de sloot halen, maar ook gemeenschappelijke gesprekken hebben waarbij we allemaal weten waarover het gaat. Dat bindt."

"De binnenvaart moet je zien als een eiland, waarop iedereen elkaar heel goed kent", zegt Wijnen. "Als je elkaar niet kent, dan ga je met elkaar praten en blijk je elkaar uiteindelijk tóch nog te kennen. We hebben eigenlijk één grote gemeenschap, die elkaar oppervlakkig kent."

Lees ook

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).