gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verhalen van vroeger in de schipperssoos Zwijndrecht

be2ba49f027e691be03fba04c4aa0dd1

De 'schipperssoos' in Zwijndrecht bestaat ruim tien jaar. Elke veertien dagen komen tientallen oud-binnenvaartschippers en schippersvrouwen op dinsdagmiddag bij elkaar in het schippersinternaat in Zwijndrecht, waar ze altijd een hoop te bespreken hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Want de binnenvaart, dat is een wereld op zich. Ook al wonen de meeste oud-schippers alweer jaren aan wal. "Ze komen overal vandaan", zegt schippersvrouw Jean Wijnen over de aanwezige gasten dinsdag. "Op de fiets vanuit Papendrecht, maar ook met de trein vanuit Nijmegen. Ze vinden het leuk om mensen hier te ontmoeten."

Het leuke aan de schipperssoos is volgens oud-binnenvaartschipper Gerard van Lochem vooral de gesprekken die je daar kan voeren. "We kunnen oude koeien uit de sloot halen, maar ook gemeenschappelijke gesprekken hebben waarbij we allemaal weten waarover het gaat. Dat bindt."

"De binnenvaart moet je zien als een eiland, waarop iedereen elkaar heel goed kent", zegt Wijnen. "Als je elkaar niet kent, dan ga je met elkaar praten en blijk je elkaar uiteindelijk tóch nog te kennen. We hebben eigenlijk één grote gemeenschap, die elkaar oppervlakkig kent."

Lees ook

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.