gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verhalen van vroeger in de schipperssoos Zwijndrecht

be2ba49f027e691be03fba04c4aa0dd1.jpg

De 'schipperssoos' in Zwijndrecht bestaat ruim tien jaar. Elke veertien dagen komen tientallen oud-binnenvaartschippers en schippersvrouwen op dinsdagmiddag bij elkaar in het schippersinternaat in Zwijndrecht, waar ze altijd een hoop te bespreken hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Want de binnenvaart, dat is een wereld op zich. Ook al wonen de meeste oud-schippers alweer jaren aan wal. "Ze komen overal vandaan", zegt schippersvrouw Jean Wijnen over de aanwezige gasten dinsdag. "Op de fiets vanuit Papendrecht, maar ook met de trein vanuit Nijmegen. Ze vinden het leuk om mensen hier te ontmoeten."

Het leuke aan de schipperssoos is volgens oud-binnenvaartschipper Gerard van Lochem vooral de gesprekken die je daar kan voeren. "We kunnen oude koeien uit de sloot halen, maar ook gemeenschappelijke gesprekken hebben waarbij we allemaal weten waarover het gaat. Dat bindt."

"De binnenvaart moet je zien als een eiland, waarop iedereen elkaar heel goed kent", zegt Wijnen. "Als je elkaar niet kent, dan ga je met elkaar praten en blijk je elkaar uiteindelijk tóch nog te kennen. We hebben eigenlijk één grote gemeenschap, die elkaar oppervlakkig kent."

Lees ook

2025-03-11-Hongingraatbalkons-1-1024x576.jpg

Unieke balkons brokkelen af: dit moet er gebeuren om de veiligheid te verbeteren

De afbrokkelende honingraatbalkons in Ridderkerk kunnen worden hersteld zonder de cultuurhistorische waarden ervan verloren gaan. Dat concluderen restauratiearchitecten van Bureau Polderman, die in opdracht van de gemeente op zoek gingen naar een oplossing voor de bezwijkende balkons.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: deze werkzaamheden aan de Brug over de Noord en de N915 komen eraan

Het asfalt op de N915, tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht wordt tot juni vernieuwd door Rijkswaterstaat. Ook wordt er in deze periode verder gewerkt aan de renovatie van de Brug over de Noord, die in de N915 ligt. Er komen tot begin mei twee nachtafsluitingen aan en een meerdaagse afsluiting.

60036f0b-d687-3a8a-9078-15280831f0e9.jpg

Flinke file op A16 door botsing op Moerdijkbrug

Op de A16 is donderdagochtend een ongeluk gebeurd op de Moerdijkbrug richting Dordrecht. Niemand is daarbij gewond geraakt. Wel zijn twee rijstroken dicht en er is een flinke file ontstaan op de weg.

foto.jpg

FC Dordrecht spreekt zich uit tegen schelden met kanker: ‘Het raakt mij altijd’

Bij FC Dordrecht ergert men zich steeds vaker aan stadiongangers die met het woord kanker schelden. Ook in de meest recente wedstrijd kwam de ziekte meermaals voor in spreekkoren tussen de harde kern van de club en aanhangers in het uitvak. “Dit zijn geen voetbalsupporters, dit zijn relschoppers.”

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.