Dordrecht, Netherlands

Verhuisperikelen sportclubs duren voort

De voorzitters van de drie sportclubs, die van de gemeente Dordrecht zouden moeten verhuizen, zien het nieuwste plan van sportwethouder Marco Stam niet zitten. Het gaat om korfbalclub Movado, tafeltennisclub TTVD en de voetballers van VV Dubbeldam.
Robert van Loon | 6 maart 2019 16:14 | Aangepast op 6 maart 2019 16:14
Stam wil dat Movado en TTVD naar de sporthal De Dijk gaan. Daar zitten ook al de volleyballers van NextVolley. VV Dubbeldam zou in het nieuwe plan een eigen andere accomodatie krijgen, centraal op het sportcomplex Schenkeldijk.

Korfbalclub Movado is nog het meest positief over de plannen. "Het gaat de goede kant op, maar er is nog veel onduidelijk en dan doel ik op belangrijke zaken", zegt voorzitter Erik Hoffman.

"Een eigen accommodatie zien alle Dubbeldammers natuurlijk wel zitten", zegt VV Dubbeldam-voorzitter Arie in 't Veld. "Maar van het geld dat we krijgen, kunnen we niet bouwen wat we nu al hebben."

Mike Schram van tafeltennisclub TTVD wijst het plan totaal af. "We pleiten al jaren voor een eigen onderkomen. Nu worden we bij andere clubs gestopt en mogen daar dan een paar uurtjes de zaal huren. Onacceptabel."


Gedachte loslaten

"Ik snap ook niet waarom we jarenlang met z'n drieën moesten werken aan één gezamenlijke accommodatie en die gedachte nu ineens is losgelaten", zegt In 't Veld namens de voetbalclub. "Als er bij de gemeenteraadsvergadering van 26 maart weer geen geld op tafel komt voor een fatsoenlijk plan, gaan we onze huidige accommodatie opknappen. Dat plan ligt al klaar."

Ook de andere clubs zien zichzelf niet zo snel verhuizen. "De afkoopsom van ons huidig onderkomen is voor ons ook zeker nog een punt. Wij zitten nog wel even aan de Patersweg", verwacht Hoffman.

Schram denkt op sportpark Corridor, waar buurman OMC onlangs wel vertrokken is, de hakken ook juridisch stevig in het zand te kunnen zetten: "We hebben hier nog een huurovereenkomst voor elf jaar."

Lees ook

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...