Dordrecht, Netherlands

Verhuizing DOOR naar De Munt uitgesteld

Culturele broedplaats DOOR zou deze zomer eigenlijk verhuizen naar De Munt, maar blijft voorlopig toch nog even op de Spuiboulevard.
Vivian Rutte | 29 april 2021 11:22 | Aangepast op 29 april 2021 11:22
Het plan was eigenlijk dat DOOR al eind 2020 de sleutel van de oude muziekschool zou krijgen, dat werd uitgesteld naar de zomer. De culturele broedplaats moet echter nog wat langer op de verhuizing wachten, want de gemeente wil dat er eerst geluidsisolatie wordt aangebracht. Dit om geluidsoverlast voor omwonenden te voorkomen, als er bijvoorbeeld concerten worden gegeven.

De gemeente verhuurt het Rijksmonument voor de komende vijf jaar aan DOOR. Zoals het er nu naar uitziet, krijgen zij 1 januari 2022 de sleutel. Dan wordt de Munt omgebouwd; er komen zo’n 25 ateliers, en vier gemeenschappelijke werkplaatsen waar ruim vijftig kunstenaars gebruik van kunnen maken. Ook de concerten, sociale bijeenkomsten en feestjes van DOOR komen terug na de verhuizing naar de Munt.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...

Accepteer en praat over tegenslag: ‘Het leven is als mens leuker dan als held’

Hoe ga je om met tegenslag, verlies of druk als de buitenwereld van je verlangd dat je er altijd ben...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...