Dordrecht, Netherlands

Verhuizing DOOR naar De Munt uitgesteld

Culturele broedplaats DOOR zou deze zomer eigenlijk verhuizen naar De Munt, maar blijft voorlopig toch nog even op de Spuiboulevard.
Vivian Rutte | 29 april 2021 11:22 | Aangepast op 29 april 2021 11:22
Het plan was eigenlijk dat DOOR al eind 2020 de sleutel van de oude muziekschool zou krijgen, dat werd uitgesteld naar de zomer. De culturele broedplaats moet echter nog wat langer op de verhuizing wachten, want de gemeente wil dat er eerst geluidsisolatie wordt aangebracht. Dit om geluidsoverlast voor omwonenden te voorkomen, als er bijvoorbeeld concerten worden gegeven.

De gemeente verhuurt het Rijksmonument voor de komende vijf jaar aan DOOR. Zoals het er nu naar uitziet, krijgen zij 1 januari 2022 de sleutel. Dan wordt de Munt omgebouwd; er komen zo’n 25 ateliers, en vier gemeenschappelijke werkplaatsen waar ruim vijftig kunstenaars gebruik van kunnen maken. Ook de concerten, sociale bijeenkomsten en feestjes van DOOR komen terug na de verhuizing naar de Munt.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...