Dordrecht, Netherlands

Verhuizing DOOR naar De Munt uitgesteld

Culturele broedplaats DOOR zou deze zomer eigenlijk verhuizen naar De Munt, maar blijft voorlopig toch nog even op de Spuiboulevard.
Vivian Rutte | 29 april 2021 11:22 | Aangepast op 29 april 2021 11:22
Het plan was eigenlijk dat DOOR al eind 2020 de sleutel van de oude muziekschool zou krijgen, dat werd uitgesteld naar de zomer. De culturele broedplaats moet echter nog wat langer op de verhuizing wachten, want de gemeente wil dat er eerst geluidsisolatie wordt aangebracht. Dit om geluidsoverlast voor omwonenden te voorkomen, als er bijvoorbeeld concerten worden gegeven.

De gemeente verhuurt het Rijksmonument voor de komende vijf jaar aan DOOR. Zoals het er nu naar uitziet, krijgen zij 1 januari 2022 de sleutel. Dan wordt de Munt omgebouwd; er komen zo’n 25 ateliers, en vier gemeenschappelijke werkplaatsen waar ruim vijftig kunstenaars gebruik van kunnen maken. Ook de concerten, sociale bijeenkomsten en feestjes van DOOR komen terug na de verhuizing naar de Munt.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 9 dec 2025 17:41

Lees ook

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: gemeente doet aangifte

De gemeente Dordrecht doet aangifte van een inbraak in het Dordthuis in aanbouw. Op de nacht van 1 o...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...

Nieuw kanaal moet Kinderdijk droge voeten bezorgen

De Alblasserwaard krijgt een nieuw kanaal. Het nieuwe kanaal tussen Hardinxveld-Giessendam en Giesse...

Meerdere auto's uitgebrand in Sliedrecht

In Sliedrecht zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto’s uitgebrand. Dat gebeurde aan de Kar...

Twee Papendrechters vast na steekpartij waarbij 18-jarige gewond raakte

De politie heeft zondag twee 20-jarige mannen uit Papendrecht aangehouden voor een steekpartij in de...

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...