gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verhuizing sportclubs onzeker

De verhuizing van tafeltennisclub Dordrecht en korfbalclub Movado naar een gezamenlijke nieuwe accommodatie met voetbalclub Dubbeldam op sportpark Schenkeldijk gaat waarschijnlijk niet door. De clubs vragen meer geld dan de gemeente wil betalen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Om de sportcomplexen Patersweg en Corridor af te stoten en de daar gevestigde clubs te verhuizen trok de gemeenteraad 5,5 miljoen euro uit. Het plan was dat OMC verhuist naar FC Dordrecht en TTV Dordrecht en Movado naar de Schenkeldijk. Op Schenkeldijk wachtte Dubbeldam meer dan tien jaar op uitsluitsel over de komst van Golf en Wonen. Toen dat plan werd afgeblazen werd de club geconfronteerd met de wens van de gemeente om het sportcomplex in te krimpen.

Dubbeldam presenteerde een plan voor nieuwbouw, centraal op het sportcomplex, samen met de tafeltennisclub die weg moet van de Corridor en de korfbalclub die van de Patersweg moet verdwijnen. Over dat plan wordt al twee jaar onderhandeld met de gemeente.

Voorzitter Arie in 't Veld van Dubbeldam heeft er geen vertrouwen meer in dat het plan kan worden uitgevoerd: "Er zit een groot gat tussen wat wij vragen en wat de gemeente bij wil dragen. Zeer teleurstellend, wij overvragen zeker niet."


Wethouder Rinette Reynvaan is ook teleurgesteld: "Ik kijk hier van op. Wat mij betreft zijn we nog in onderhandeling. Maar het is inderdaad zo dat de clubs méér vragen dan wij geboden hebben. Van die 5,5 miljoen euro moeten we nog meer dingen doen."

Reynvaan zei de gemeenteraad in 2015 dat de ze de verhuizingen binnen twee jaar gerealiseerd wilde zien. Dat gaat niet meer lukken. Dubbeldam overweegt om het huidige clubgebouw nu toch te renoveren en uit te breiden.

Lees ook

coalitiepapendrecht

Papendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.