gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verhuizing sportclubs onzeker

De verhuizing van tafeltennisclub Dordrecht en korfbalclub Movado naar een gezamenlijke nieuwe accommodatie met voetbalclub Dubbeldam op sportpark Schenkeldijk gaat waarschijnlijk niet door. De clubs vragen meer geld dan de gemeente wil betalen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Om de sportcomplexen Patersweg en Corridor af te stoten en de daar gevestigde clubs te verhuizen trok de gemeenteraad 5,5 miljoen euro uit. Het plan was dat OMC verhuist naar FC Dordrecht en TTV Dordrecht en Movado naar de Schenkeldijk. Op Schenkeldijk wachtte Dubbeldam meer dan tien jaar op uitsluitsel over de komst van Golf en Wonen. Toen dat plan werd afgeblazen werd de club geconfronteerd met de wens van de gemeente om het sportcomplex in te krimpen.

Dubbeldam presenteerde een plan voor nieuwbouw, centraal op het sportcomplex, samen met de tafeltennisclub die weg moet van de Corridor en de korfbalclub die van de Patersweg moet verdwijnen. Over dat plan wordt al twee jaar onderhandeld met de gemeente.

Voorzitter Arie in 't Veld van Dubbeldam heeft er geen vertrouwen meer in dat het plan kan worden uitgevoerd: "Er zit een groot gat tussen wat wij vragen en wat de gemeente bij wil dragen. Zeer teleurstellend, wij overvragen zeker niet."


Wethouder Rinette Reynvaan is ook teleurgesteld: "Ik kijk hier van op. Wat mij betreft zijn we nog in onderhandeling. Maar het is inderdaad zo dat de clubs méér vragen dan wij geboden hebben. Van die 5,5 miljoen euro moeten we nog meer dingen doen."

Reynvaan zei de gemeenteraad in 2015 dat de ze de verhuizingen binnen twee jaar gerealiseerd wilde zien. Dat gaat niet meer lukken. Dubbeldam overweegt om het huidige clubgebouw nu toch te renoveren en uit te breiden.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.