gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeerde sleutel, stemlokaal toch op tijd open

Stemlokalen waren vandaag te vinden op allerlei plekken in de stad. En elk lokaal had zo zijn eigen charme en opmerkelijkheden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Zo hadden de leden van het stemlokaal in Postillion hotel geen klachten over het eten en waren er in verloskundigenpraktijk Lucina in de Stadspolders geen dikke buiken te zien.

Het stembureau in cbs Johan Friso in Oudelandshoek ging toch nog op tijd open, ondanks dat de verkeerde sleutel aan de mensen van het stembureau was gegeven. Op zich allemaal niet erg, ware het niet dat het de derde keer was dat dit hier gebeurde.

Het stembureau in de voormalige Driesprong in de Vogelbuurt werd een beetje misbruikt om handtekeningen op te halen voor behoud van een monumentale boom in de Riouwstraat.

De ouderen van De Merwelanden hadden vaak moeite met het referendum, vaak hadden ze geen idee wat en waarvoor ze moesten stemmen. De voorzitter van het stemlokaal moest toegeven dat hij het zelf ook niet helemaal begreep.

Lees ook

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.