gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeersonveilige plekken op kaart prikken

f3f88851ba31e113f8d0bfbac298071e

Weggebruikers in Dordt kunnen tot 24 februari de plekken die ze onveilig vinden op een kaart aangeven. Eerder was al een Top 20 opgesteld op baisis van ongevalscijfers. De lijst gaat naar de gemeenteraad die bepaalt welke plekken de komende tijd worden aangepakt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Voor de Top 20 zijn ongevallencijfers tussen 2014 en 2018 geanalyseerd en gewogen. Ongevallen met gewonden of tussen langzaam en snel verkeer wegen bijvoorbeeld zwaarder dan alleen blikschade.


Toch kan een weg waar weinig ongevallen gebeuren als onveilig worden ervaren. De info van Dordtenaren is daarbij heel belangrijk. Daarom kunnen verkeersonveilige plakken op een klaart worden geprikt. Ook wordt een aantal vragen gesteld over een plek die wordt aangedragen. Er zit overigens geen limiet op het aantal plekken dat kan worden aangewezen. Dit kan op de website www.dordrecht.nl/top20


“Natuurlijk kunnen we niet elke plek aanpakken,” zegt wethouder Van der Linden. “Het s geen wedstrijd. Het is niet zo dat de meest genoemde plek automatisch in de definitieve Top 20 komt of als eerste aangepakt wordt. Wel gaan we sowieso de situatie van alle genoemde plekken bekijken. Ik ben heel benieuwd welke plekken Dordtenaren aandragen. Dat is een zeer waardevolle aanvulling op de Top20 op basis van cijfers. Dus vind je iets van een verkeerssituatie in Dordrecht? Geef het dan aan ons door!"

Lees ook

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.