Dordrecht, Netherlands

Verkeersonveilige plekken op kaart prikken

Weggebruikers in Dordt kunnen tot 24 februari de plekken die ze onveilig vinden op een kaart aangeven. Eerder was al een Top 20 opgesteld op baisis van ongevalscijfers. De lijst gaat naar de gemeenteraad die bepaalt welke plekken de komende tijd worden aangepakt.
Leo Roubos | 8 februari 2019 12:04 | Aangepast op 8 februari 2019 12:04
Voor de Top 20 zijn ongevallencijfers tussen 2014 en 2018 geanalyseerd en gewogen. Ongevallen met gewonden of tussen langzaam en snel verkeer wegen bijvoorbeeld zwaarder dan alleen blikschade.


Toch kan een weg waar weinig ongevallen gebeuren als onveilig worden ervaren. De info van Dordtenaren is daarbij heel belangrijk. Daarom kunnen verkeersonveilige plakken op een klaart worden geprikt. Ook wordt een aantal vragen gesteld over een plek die wordt aangedragen. Er zit overigens geen limiet op het aantal plekken dat kan worden aangewezen. Dit kan op de website www.dordrecht.nl/top20


“Natuurlijk kunnen we niet elke plek aanpakken,” zegt wethouder Van der Linden. “Het s geen wedstrijd. Het is niet zo dat de meest genoemde plek automatisch in de definitieve Top 20 komt of als eerste aangepakt wordt. Wel gaan we sowieso de situatie van alle genoemde plekken bekijken. Ik ben heel benieuwd welke plekken Dordtenaren aandragen. Dat is een zeer waardevolle aanvulling op de Top20 op basis van cijfers. Dus vind je iets van een verkeerssituatie in Dordrecht? Geef het dan aan ons door!"

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...