gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeersvergunningen voor het centrum verruimd

303480b40b92af6858f88ea9e9ad72f6

De gemeente heft de verschillende parkeersectoren in het centrum voorlopig op. Zo mag er vanaf vrijdag door mensen met een parkeervergunning voor sector D ook in bijvoorbeeld sector A of E geparkeerd worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De verruiming wordt ingevoerd omdat er veel mensen thuiswerken door de coronamaatregelen. Veel parkeerplaatsen zijn daardoor bezet.

Door het gebied waar vergunninghouders voor het centrum hun auto neer mogen zetten te vergroten, hoopt de gemeente dat er ook plaatsen vrij komen voor mensen die niet thuis kunnen werken. Denk aan mensen in de zorg en bij hulpdiensten, maar ook vuilnismannen en –vrouwen of supermarktmedewerkers.

De normale parkeerregels en het betaald parkeren blijven wel gewoon van kracht. Handhavers controleren actief op bijvoorbeeld fout of gevaarlijk geparkeerde voertuigen. "Juist in deze tijd is het cruciaal om de ruimte voor hulpdiensten te garanderen", zegt de gemeente daarover.

De verruiming geldt ook voor ondernemers met een zakelijke parkeervergunning en duurt zolang de coronamaatregelen landelijk van kracht zijn.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”