gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeersvergunningen voor het centrum verruimd

303480b40b92af6858f88ea9e9ad72f6.jpg

De gemeente heft de verschillende parkeersectoren in het centrum voorlopig op. Zo mag er vanaf vrijdag door mensen met een parkeervergunning voor sector D ook in bijvoorbeeld sector A of E geparkeerd worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De verruiming wordt ingevoerd omdat er veel mensen thuiswerken door de coronamaatregelen. Veel parkeerplaatsen zijn daardoor bezet.

Door het gebied waar vergunninghouders voor het centrum hun auto neer mogen zetten te vergroten, hoopt de gemeente dat er ook plaatsen vrij komen voor mensen die niet thuis kunnen werken. Denk aan mensen in de zorg en bij hulpdiensten, maar ook vuilnismannen en –vrouwen of supermarktmedewerkers.

De normale parkeerregels en het betaald parkeren blijven wel gewoon van kracht. Handhavers controleren actief op bijvoorbeeld fout of gevaarlijk geparkeerde voertuigen. "Juist in deze tijd is het cruciaal om de ruimte voor hulpdiensten te garanderen", zegt de gemeente daarover.

De verruiming geldt ook voor ondernemers met een zakelijke parkeervergunning en duurt zolang de coronamaatregelen landelijk van kracht zijn.

Lees ook

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.