gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeersvergunningen voor het centrum verruimd

303480b40b92af6858f88ea9e9ad72f6.jpg

De gemeente heft de verschillende parkeersectoren in het centrum voorlopig op. Zo mag er vanaf vrijdag door mensen met een parkeervergunning voor sector D ook in bijvoorbeeld sector A of E geparkeerd worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De verruiming wordt ingevoerd omdat er veel mensen thuiswerken door de coronamaatregelen. Veel parkeerplaatsen zijn daardoor bezet.

Door het gebied waar vergunninghouders voor het centrum hun auto neer mogen zetten te vergroten, hoopt de gemeente dat er ook plaatsen vrij komen voor mensen die niet thuis kunnen werken. Denk aan mensen in de zorg en bij hulpdiensten, maar ook vuilnismannen en –vrouwen of supermarktmedewerkers.

De normale parkeerregels en het betaald parkeren blijven wel gewoon van kracht. Handhavers controleren actief op bijvoorbeeld fout of gevaarlijk geparkeerde voertuigen. "Juist in deze tijd is het cruciaal om de ruimte voor hulpdiensten te garanderen", zegt de gemeente daarover.

De verruiming geldt ook voor ondernemers met een zakelijke parkeervergunning en duurt zolang de coronamaatregelen landelijk van kracht zijn.

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.