gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeersvergunningen voor het centrum verruimd

303480b40b92af6858f88ea9e9ad72f6

De gemeente heft de verschillende parkeersectoren in het centrum voorlopig op. Zo mag er vanaf vrijdag door mensen met een parkeervergunning voor sector D ook in bijvoorbeeld sector A of E geparkeerd worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De verruiming wordt ingevoerd omdat er veel mensen thuiswerken door de coronamaatregelen. Veel parkeerplaatsen zijn daardoor bezet.

Door het gebied waar vergunninghouders voor het centrum hun auto neer mogen zetten te vergroten, hoopt de gemeente dat er ook plaatsen vrij komen voor mensen die niet thuis kunnen werken. Denk aan mensen in de zorg en bij hulpdiensten, maar ook vuilnismannen en –vrouwen of supermarktmedewerkers.

De normale parkeerregels en het betaald parkeren blijven wel gewoon van kracht. Handhavers controleren actief op bijvoorbeeld fout of gevaarlijk geparkeerde voertuigen. "Juist in deze tijd is het cruciaal om de ruimte voor hulpdiensten te garanderen", zegt de gemeente daarover.

De verruiming geldt ook voor ondernemers met een zakelijke parkeervergunning en duurt zolang de coronamaatregelen landelijk van kracht zijn.

Lees ook

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.