Dordrecht, Netherlands

Verkiezing op de OBS De Albatros

Op woensdag 15 maart zijn het niet alleen volwassenen die mogen stemmen. Ook de leerlingen van groep 6 en 8 van basisschool De Albatros mogen naar de stembus.
Carijn Kruidhof | 14 maart 2017 17:17 | Aangepast op 14 maart 2017 17:17
Groep 7, de klas van meester Klaas, heeft zelf politieke partijen opgericht. Alles werd door de leerlingen zelf bedacht. Ze maakten posters en verzonnen partijnamen en slogans. Iedere partij heeft een eigen lijsttrekker, die langs de andere klassen ging om stemmen te winnen.

Vorige week kwamen de landelijke verkiezingen langs in een schoolopdracht begrijpend lezen. Daarop bedacht klassenassistent Evelien dat het leuk zou zijn om de verworven kennis in de praktijk te brengen, om de leerlingen bewust te maken van het proces rondom de verkiezingen.

De groepen stemmen morgenochtend. Om 12 uur wordt de winnende partij bekend gemaakt. Die mag de klas voor één dag regeren.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...