gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkoelende duik? Check eerst op blauwalg

ebcb503344e754860e23745dacbca708

Het wordt de komende weken heet, heel heet. En die tropische temperaturen zijn de perfecte omstandigheden voor blauwalg om te groeien in het water waar jij misschien wel een verkoelende duik wilt doen.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Gelukkig houdt het Waterschap Hollandse Delta het water goed in de gaten. Elke twee weken wordt het water gecontroleerd. Maar ondanks de controles, kan de kwaliteit van het water snel veranderen, laat een woordvoerder van het Waterschap Hollandse Delta weten. Zeker op plekken waar het water niet goed kan stromen, is er een grote kans op blauwalg.

Om te voorkomen dat je ziek wordt of teleurgesteld aankomt bij een zwemplek met blauwalg, kun je voor vertrek het water checken op www.zwemwater.nl. Ook is het natuurlijk belangrijk om zelf het water te bekijken voordat je erin springt. Blauwalg kun je herkennen aan groene bolletjes en vlokjes die in het water zweven. Ook kan er een blauwe laag op het water drijven. Daarnaast kan er een vislucht hangen.

Als je het water niet vertrouwt, dan kun je het waterschap bellen. Hier kan je ook een melding maken van blauwalg.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.