gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkoelende duik? Check eerst op blauwalg

ebcb503344e754860e23745dacbca708

Het wordt de komende weken heet, heel heet. En die tropische temperaturen zijn de perfecte omstandigheden voor blauwalg om te groeien in het water waar jij misschien wel een verkoelende duik wilt doen.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Gelukkig houdt het Waterschap Hollandse Delta het water goed in de gaten. Elke twee weken wordt het water gecontroleerd. Maar ondanks de controles, kan de kwaliteit van het water snel veranderen, laat een woordvoerder van het Waterschap Hollandse Delta weten. Zeker op plekken waar het water niet goed kan stromen, is er een grote kans op blauwalg.

Om te voorkomen dat je ziek wordt of teleurgesteld aankomt bij een zwemplek met blauwalg, kun je voor vertrek het water checken op www.zwemwater.nl. Ook is het natuurlijk belangrijk om zelf het water te bekijken voordat je erin springt. Blauwalg kun je herkennen aan groene bolletjes en vlokjes die in het water zweven. Ook kan er een blauwe laag op het water drijven. Daarnaast kan er een vislucht hangen.

Als je het water niet vertrouwt, dan kun je het waterschap bellen. Hier kan je ook een melding maken van blauwalg.

Lees ook

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.