gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkoelende duik? Check eerst op blauwalg

ebcb503344e754860e23745dacbca708.jpg

Het wordt de komende weken heet, heel heet. En die tropische temperaturen zijn de perfecte omstandigheden voor blauwalg om te groeien in het water waar jij misschien wel een verkoelende duik wilt doen.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Gelukkig houdt het Waterschap Hollandse Delta het water goed in de gaten. Elke twee weken wordt het water gecontroleerd. Maar ondanks de controles, kan de kwaliteit van het water snel veranderen, laat een woordvoerder van het Waterschap Hollandse Delta weten. Zeker op plekken waar het water niet goed kan stromen, is er een grote kans op blauwalg.

Om te voorkomen dat je ziek wordt of teleurgesteld aankomt bij een zwemplek met blauwalg, kun je voor vertrek het water checken op www.zwemwater.nl. Ook is het natuurlijk belangrijk om zelf het water te bekijken voordat je erin springt. Blauwalg kun je herkennen aan groene bolletjes en vlokjes die in het water zweven. Ook kan er een blauwe laag op het water drijven. Daarnaast kan er een vislucht hangen.

Als je het water niet vertrouwt, dan kun je het waterschap bellen. Hier kan je ook een melding maken van blauwalg.

Lees ook

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”