Dordrecht, Netherlands

Verkoop Eneco levert Dordrecht 370 miljoen op

De overname van het energiebedrijf Eneco levert Dordrecht 370 miljoen euro op. Dit is de netto opbrengst van de aandelen die de gemeente in het bedrijf had. Eneco is nu nog eigendom van 44 Nederlandse gemeenten, waaronder Dordrecht.
Corrado Francke | 25 november 2019 10:13 | Aangepast op 25 november 2019 10:13
Het bedrag is de opbrengst na aftrek van de te verwachten transactiekosten. Ook zal de gemeente volgend jaar nog een bedrag van 6,1 miljoen euro aan dividend over de verkochte aandelen ontvangen.

Het energiebedrijf wordt voor 4,1 miljard euro overgenomen door twee Japanse bedrijven: energiebedrijf Chubu en batterijfabrikant Mitsubishi.

Lees ook

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...

Anne Larena (10) verloor haar zus aan kanker en trotseert nu de kou voor KiKa

De Dordtse Anne Larena Theunisse (10) draagt sinds afgelopen maandag een korte broek voor het goede ...

Lindsay en Terrence kochten huis in verdwijnend Moerdijk, gemeente weigert nu elk contact

De Papendrechtse Lindsay en Terrence die in oktober een huis kochten van de gemeente Moerdijk willen...

Ridderkerker wint 1 miljoen euro

Ridderkerk is een miljonair rijker. Eén van de inwoners won eerder deze week 1 miljoen euro belastin...

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

De N3 van Papendrecht naar Dordrecht is vrijdagochtend lange tijd dicht geweest na een ongeluk. Het ...