Dordrecht, Netherlands

Verkoop panden Groothoofd lijkt door te gaan

De Dordtse gemeenteraad lijkt akkoord te gaan met de verkoop van zeven panden op het Groothoofd en de Palingstraat aan Dudok.
Petra Scheurwater | 12 april 2017 12:08 | Aangepast op 12 april 2017 12:08
Begin dit jaar werd bekend dat het onroerend goed van woningcoöperatie Woonbron voor een kleine zes ton aan de gemeente wordt verkocht. Die verkoopt het op haar beurt voor een miljoen aan projectontwikkelaar Dudok.


Vooral de SP was kritisch op de gang van zaken, de werkelijke waarde van de panden zou veel hoger zijn en het onderhands verkopen in plaats van de panden openbaar en marktconform aanbieden zorgde voor veel vraagtekens bij de partij.


In de commissievergadering van dinsdagavond kreeg de partij weinig bijval op die kritiek. Wel hadden ook andere partijen bedenkingen, over bijvoorbeeld de manier vaan aanbesteden en of de taxatie onafhankelijk genoeg gebeurd was.


Verantwoordelijk wethouder Jasper Mos kon die kritiek grotendeels weerleggen. Het besluit over de vastgoeddeal moet nog officieel door de Dordtse gemeenteraad genomen worden.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Geen racebaan meer en veiligheid voor fietsers: Aanpassingen moeten deze weg veiliger maken

Een einde aan omleidingen en hopelijk een einde aan gevaarlijke situaties op de drukbezette Laan van...

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...