Dordrecht, Netherlands

Verkoop panden Groothoofd lijkt door te gaan

De Dordtse gemeenteraad lijkt akkoord te gaan met de verkoop van zeven panden op het Groothoofd en de Palingstraat aan Dudok.
Petra Scheurwater | 12 april 2017 12:08 | Aangepast op 12 april 2017 12:08
Begin dit jaar werd bekend dat het onroerend goed van woningcoöperatie Woonbron voor een kleine zes ton aan de gemeente wordt verkocht. Die verkoopt het op haar beurt voor een miljoen aan projectontwikkelaar Dudok.


Vooral de SP was kritisch op de gang van zaken, de werkelijke waarde van de panden zou veel hoger zijn en het onderhands verkopen in plaats van de panden openbaar en marktconform aanbieden zorgde voor veel vraagtekens bij de partij.


In de commissievergadering van dinsdagavond kreeg de partij weinig bijval op die kritiek. Wel hadden ook andere partijen bedenkingen, over bijvoorbeeld de manier vaan aanbesteden en of de taxatie onafhankelijk genoeg gebeurd was.


Verantwoordelijk wethouder Jasper Mos kon die kritiek grotendeels weerleggen. Het besluit over de vastgoeddeal moet nog officieel door de Dordtse gemeenteraad genomen worden.

Lees ook

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...