gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verlies ToBe loopt verder op

Het verlies over 2014 bij ToBe Cultuur Centrum blijkt veel groter dan eerder gedacht. Werd eerst uitgegaan van een tekort van een half miljoen euro, nu blijkt dat het tekort door onduidelijke redenen is verdubbeld tot ruim één miljoen euro. Het grote tekort wordt veroorzaakt “door een aantal onjuiste zaken uit 2013”, zo meldt het college van B&W woensdag aan de gemeenteraad.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De definitieve cijfers van ToBe worden in april verwacht en dan zal ook een herstel- en reorganisatieplan worden gepresenteerd, De deelnemende gemeenten hebben op 25 maart onderling afgesproken dat ze ToBe niet failliet willen laten gaan.

Toch noemt het Dordtse college van B&W het opgelopen tekort verontrustend en wacht de plannen af voordat er maatregelen worden genomen. De deelnemende gemeenten zullen het tekort moeten bijpassen In Dordrecht komt deze keuze in een aparte vergadering van de gemeenteraad aan de orde, die nog voor het zomerreces wordt gehouden.

Deze nieuwe ontwikkeling is opnieuw een tegenvaller voor de gemeente Dordrecht. Ook het Energiehuis kampt met forse tekorten van rond de half miljoen euro.

ToBe Cultuur Centrum biedt onder andere muziek-, kunst- en theatercursussen aan in biedt in Barendrecht, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, de Hoeksche Waard, Papendrecht, Ridderkerk en Zwijndrecht.

Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kilttunnel foto.png

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260529_191757.jpg

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.