gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verlies ToBe loopt verder op

Het verlies over 2014 bij ToBe Cultuur Centrum blijkt veel groter dan eerder gedacht. Werd eerst uitgegaan van een tekort van een half miljoen euro, nu blijkt dat het tekort door onduidelijke redenen is verdubbeld tot ruim één miljoen euro. Het grote tekort wordt veroorzaakt “door een aantal onjuiste zaken uit 2013”, zo meldt het college van B&W woensdag aan de gemeenteraad.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De definitieve cijfers van ToBe worden in april verwacht en dan zal ook een herstel- en reorganisatieplan worden gepresenteerd, De deelnemende gemeenten hebben op 25 maart onderling afgesproken dat ze ToBe niet failliet willen laten gaan.

Toch noemt het Dordtse college van B&W het opgelopen tekort verontrustend en wacht de plannen af voordat er maatregelen worden genomen. De deelnemende gemeenten zullen het tekort moeten bijpassen In Dordrecht komt deze keuze in een aparte vergadering van de gemeenteraad aan de orde, die nog voor het zomerreces wordt gehouden.

Deze nieuwe ontwikkeling is opnieuw een tegenvaller voor de gemeente Dordrecht. Ook het Energiehuis kampt met forse tekorten van rond de half miljoen euro.

ToBe Cultuur Centrum biedt onder andere muziek-, kunst- en theatercursussen aan in biedt in Barendrecht, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, de Hoeksche Waard, Papendrecht, Ridderkerk en Zwijndrecht.

Lees ook

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.