Dordrecht, Netherlands

Verlies ToBe loopt verder op

Het verlies over 2014 bij ToBe Cultuur Centrum blijkt veel groter dan eerder gedacht. Werd eerst uitgegaan van een tekort van een half miljoen euro, nu blijkt dat het tekort door onduidelijke redenen is verdubbeld tot ruim één miljoen euro. Het grote tekort wordt veroorzaakt “door een aantal onjuiste zaken uit 2013”, zo meldt het college van B&W woensdag aan de gemeenteraad.
Onze redacteur algemeen | 8 april 2015 16:41 | Aangepast op 8 april 2015 16:41
De definitieve cijfers van ToBe worden in april verwacht en dan zal ook een herstel- en reorganisatieplan worden gepresenteerd, De deelnemende gemeenten hebben op 25 maart onderling afgesproken dat ze ToBe niet failliet willen laten gaan.

Toch noemt het Dordtse college van B&W het opgelopen tekort verontrustend en wacht de plannen af voordat er maatregelen worden genomen. De deelnemende gemeenten zullen het tekort moeten bijpassen In Dordrecht komt deze keuze in een aparte vergadering van de gemeenteraad aan de orde, die nog voor het zomerreces wordt gehouden.

Deze nieuwe ontwikkeling is opnieuw een tegenvaller voor de gemeente Dordrecht. Ook het Energiehuis kampt met forse tekorten van rond de half miljoen euro.

ToBe Cultuur Centrum biedt onder andere muziek-, kunst- en theatercursussen aan in biedt in Barendrecht, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, de Hoeksche Waard, Papendrecht, Ridderkerk en Zwijndrecht.

Lees ook

Anne Larena (10) verloor haar zus aan kanker en trotseert nu de kou voor KiKa

De Dordtse Anne Larena Theunisse (10) draagt sinds afgelopen maandag een korte broek voor het goede ...

Lindsay en Terrence kochten huis in verdwijnend Moerdijk, gemeente weigert nu elk contact

De Papendrechtse Lindsay en Terrence die in oktober een huis kochten van de gemeente Moerdijk willen...

Ridderkerker wint 1 miljoen euro

Ridderkerk is een miljonair rijker. Eén van de inwoners won eerder deze week 1 miljoen euro belastin...

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

De N3 van Papendrecht naar Dordrecht is vrijdagochtend lange tijd dicht geweest na een ongeluk. Het ...

Ondanks nederlaag geniet Jamai van debuut op WK darts: 'Het was heel tof'

Het allereerste WK darts van Jamai van den Herik (22) zit er na één ronde op. De Alblasserdammer gin...

Lachende gezichten en trots alom bij winnaars Dordtse vrijwilligersprijzen: ‘Dit is zo bijzonder!’

Een grote complimentenregen in het Dordrechts Museum donderdagmiddag. De Dordtse vrijwilligersprijs-...