gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verlies ToBe loopt verder op

Het verlies over 2014 bij ToBe Cultuur Centrum blijkt veel groter dan eerder gedacht. Werd eerst uitgegaan van een tekort van een half miljoen euro, nu blijkt dat het tekort door onduidelijke redenen is verdubbeld tot ruim één miljoen euro. Het grote tekort wordt veroorzaakt “door een aantal onjuiste zaken uit 2013”, zo meldt het college van B&W woensdag aan de gemeenteraad.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De definitieve cijfers van ToBe worden in april verwacht en dan zal ook een herstel- en reorganisatieplan worden gepresenteerd, De deelnemende gemeenten hebben op 25 maart onderling afgesproken dat ze ToBe niet failliet willen laten gaan.

Toch noemt het Dordtse college van B&W het opgelopen tekort verontrustend en wacht de plannen af voordat er maatregelen worden genomen. De deelnemende gemeenten zullen het tekort moeten bijpassen In Dordrecht komt deze keuze in een aparte vergadering van de gemeenteraad aan de orde, die nog voor het zomerreces wordt gehouden.

Deze nieuwe ontwikkeling is opnieuw een tegenvaller voor de gemeente Dordrecht. Ook het Energiehuis kampt met forse tekorten van rond de half miljoen euro.

ToBe Cultuur Centrum biedt onder andere muziek-, kunst- en theatercursussen aan in biedt in Barendrecht, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, de Hoeksche Waard, Papendrecht, Ridderkerk en Zwijndrecht.

Lees ook

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

zomerhitte

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

burgemeester ter illustratie AI.png

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."