Dordrecht, Netherlands

Verlies ToBe loopt verder op

Het verlies over 2014 bij ToBe Cultuur Centrum blijkt veel groter dan eerder gedacht. Werd eerst uitgegaan van een tekort van een half miljoen euro, nu blijkt dat het tekort door onduidelijke redenen is verdubbeld tot ruim één miljoen euro. Het grote tekort wordt veroorzaakt “door een aantal onjuiste zaken uit 2013”, zo meldt het college van B&W woensdag aan de gemeenteraad.
Onze redacteur algemeen | 8 april 2015 16:41 | Aangepast op 8 april 2015 16:41
De definitieve cijfers van ToBe worden in april verwacht en dan zal ook een herstel- en reorganisatieplan worden gepresenteerd, De deelnemende gemeenten hebben op 25 maart onderling afgesproken dat ze ToBe niet failliet willen laten gaan.

Toch noemt het Dordtse college van B&W het opgelopen tekort verontrustend en wacht de plannen af voordat er maatregelen worden genomen. De deelnemende gemeenten zullen het tekort moeten bijpassen In Dordrecht komt deze keuze in een aparte vergadering van de gemeenteraad aan de orde, die nog voor het zomerreces wordt gehouden.

Deze nieuwe ontwikkeling is opnieuw een tegenvaller voor de gemeente Dordrecht. Ook het Energiehuis kampt met forse tekorten van rond de half miljoen euro.

ToBe Cultuur Centrum biedt onder andere muziek-, kunst- en theatercursussen aan in biedt in Barendrecht, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, de Hoeksche Waard, Papendrecht, Ridderkerk en Zwijndrecht.

Meest gelezen

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

Redactie Streek 56 | 15 apr 2025 15:00

Bezorgwagen supermarkt rolt water in

Redactie Streek 56 | RTV Ridderkerk | 17 apr 2025 20:48

Lees ook

Raad stemt in met bouw tientallen flexwoningen

De bouw van tachtig geplande flexwoningen in Papendrecht moet in het tweede kwartaal van volgend jaa...

Langlopend conflict tussen gemeente en jongerenwerk: dit is er aan de hand

Het overleg tussen de gemeente Sliedrecht en Stichting Open Jeugdwerk Sliedrecht (SOJS) is met de hu...

Gemeenteraad wil geen coffeeshop in Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht heeft een amendement aangenomen dat uitspreekt dat in de gemeente ge...

Nieuw oorlogsboek over Nederlandse capitulatie in Rijsoords klaslokaal

Het ‘piepkleine’ Rijsoord was op 15 mei 1940 even de belangrijkste plek van Nederland. Daar werd nam...

FC Dordrecht zeker van play-offs, maar plek twee? 'Zal heel lastig worden'

Wat er ook gebeurt, FC Dordrecht is zeker van een plekje in de nacompetitie. Daarin moet de ploeg va...

FC Dordrecht ziet kans op directe promotie slinken na zeperd in Oss

FC Dordrecht heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd voor directe promotie. Op bezoek...