Dordrecht, Netherlands

Verloren gewaand schilderij uit Grote Kerk gekocht door Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft op de kunstbeurs TEFAF een familieportret gekocht met steun van Bedrijfsvrienden van het museum. Het schilderij komt uit de Grote Kerk en is daar toen Dordrecht gereformeerd werd verdwenen.
Robert van Loon | 9 april 2019 12:45 | Aangepast op 9 april 2019 12:45
Op het doek staat de belangrijke Dordtse familie van Beveren. Leden van deze katholieke familie hadden een kapel in de Grote Kerk en waren als beroep wijnhandelaren en burgemeesters.

 

Het Museum is blij met het schilderij omdat het uit de 16e eeuw afkomstig is en zijn oorsprong heeft in Dordrecht. Volgens de kunsthandelaar is het gevonden op een Parijse Rommelmarkt, tijdens de kunstbeurs is de echtheid bevestigd door experts.

Op het doek staan Pieter van Beveren met zijn eerste vrouw Alid Muys van Holy en zijn tweede vrouw Engelberta van der Lindt, beide vrouwen zijn afkomstig uit prominente Dordtse families.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...