gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vermoeidheid centraal tijdens Prinsjesdagontbijt

19b823c0a517283e77574bcc603a4df3

Uiteraard werd Prinsjesdag dindsdagochtend vroeg afgetrapt in de stad. Het Prinsjesdagontbijt in Grand Cafe Bellisimo op het Leerpark had dit jaar het thema vermoeidheid, een onderwerp wat voor iedereen dichtbij komt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ook voor mij is het voortdurend zoeken naar een balans", vertelt wethouder Peter Heijkoop. De oorzaak ligt volgens hem onder andere bij de druk die we elkaar opleggen.

"Je hebt de zorg voor je gezin, je ouders vragen steeds meer, het werk vraagt veel van je en dan wil de rijksoverheid ook nog dat je overal vrijwilligerswerk gaat doen en meedraait in de participatiemaatschappij."

Toch is de overheid volgens Heijkoop niet alleen verantwoordelijk voor de moeheid. "We moeten ook op elkaar passen. Betrokkenheid en omzien naar elkaar."

Tijdens het ontbijt waren verschillende sprekers, die onder andere stil stonden bij hoe de mens de afgelopen 25 eeuwen lang over moeheid hebben nagedacht.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.