gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vermoeidheid centraal tijdens Prinsjesdagontbijt

19b823c0a517283e77574bcc603a4df3

Uiteraard werd Prinsjesdag dindsdagochtend vroeg afgetrapt in de stad. Het Prinsjesdagontbijt in Grand Cafe Bellisimo op het Leerpark had dit jaar het thema vermoeidheid, een onderwerp wat voor iedereen dichtbij komt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ook voor mij is het voortdurend zoeken naar een balans", vertelt wethouder Peter Heijkoop. De oorzaak ligt volgens hem onder andere bij de druk die we elkaar opleggen.

"Je hebt de zorg voor je gezin, je ouders vragen steeds meer, het werk vraagt veel van je en dan wil de rijksoverheid ook nog dat je overal vrijwilligerswerk gaat doen en meedraait in de participatiemaatschappij."

Toch is de overheid volgens Heijkoop niet alleen verantwoordelijk voor de moeheid. "We moeten ook op elkaar passen. Betrokkenheid en omzien naar elkaar."

Tijdens het ontbijt waren verschillende sprekers, die onder andere stil stonden bij hoe de mens de afgelopen 25 eeuwen lang over moeheid hebben nagedacht.

Lees ook

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.