gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vermoeidheid centraal tijdens Prinsjesdagontbijt

19b823c0a517283e77574bcc603a4df3

Uiteraard werd Prinsjesdag dindsdagochtend vroeg afgetrapt in de stad. Het Prinsjesdagontbijt in Grand Cafe Bellisimo op het Leerpark had dit jaar het thema vermoeidheid, een onderwerp wat voor iedereen dichtbij komt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ook voor mij is het voortdurend zoeken naar een balans", vertelt wethouder Peter Heijkoop. De oorzaak ligt volgens hem onder andere bij de druk die we elkaar opleggen.

"Je hebt de zorg voor je gezin, je ouders vragen steeds meer, het werk vraagt veel van je en dan wil de rijksoverheid ook nog dat je overal vrijwilligerswerk gaat doen en meedraait in de participatiemaatschappij."

Toch is de overheid volgens Heijkoop niet alleen verantwoordelijk voor de moeheid. "We moeten ook op elkaar passen. Betrokkenheid en omzien naar elkaar."

Tijdens het ontbijt waren verschillende sprekers, die onder andere stil stonden bij hoe de mens de afgelopen 25 eeuwen lang over moeheid hebben nagedacht.

Lees ook

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.