gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vermoeidheid centraal tijdens Prinsjesdagontbijt

19b823c0a517283e77574bcc603a4df3

Uiteraard werd Prinsjesdag dindsdagochtend vroeg afgetrapt in de stad. Het Prinsjesdagontbijt in Grand Cafe Bellisimo op het Leerpark had dit jaar het thema vermoeidheid, een onderwerp wat voor iedereen dichtbij komt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ook voor mij is het voortdurend zoeken naar een balans", vertelt wethouder Peter Heijkoop. De oorzaak ligt volgens hem onder andere bij de druk die we elkaar opleggen.

"Je hebt de zorg voor je gezin, je ouders vragen steeds meer, het werk vraagt veel van je en dan wil de rijksoverheid ook nog dat je overal vrijwilligerswerk gaat doen en meedraait in de participatiemaatschappij."

Toch is de overheid volgens Heijkoop niet alleen verantwoordelijk voor de moeheid. "We moeten ook op elkaar passen. Betrokkenheid en omzien naar elkaar."

Tijdens het ontbijt waren verschillende sprekers, die onder andere stil stonden bij hoe de mens de afgelopen 25 eeuwen lang over moeheid hebben nagedacht.

Lees ook

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.