gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verontreinigde grond naar Kildepot

98fbcc8ede52a281aad51aced5099ba7.jpg

De gemeente wil met PFAS* vervuilde grond gaan opslaan in het Kildepot. Dat is nodig omdat er momenteel geen plek is waar deze grond kan worden opgeslagen. Het gaat om grond die niet gereinigd of hergebruikt kan worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op dit moment zijn er geen hergebruiksnormen opgesteld door het Rijk. Daardoor komen diverse projecten in de stad stil te liggen, laat de gemeente weten. Er is onderzocht of marktpartijen een oplossing bieden. Maar dat is niet zo, of alleen tegen te hoge kosten. Daarom wordt de raad gevraagd in te stemmen met dit voorstel dat 300.000 euro gaat kosten.

In het Kildepot is in eerste instantie ruimte voor 10.000m3 grond. En dat is nu voldoende. Als de benodigde vergunningen snel worden geregeld dan zou in mei al de eerste grond kunnen worden afgeleverd.
De grond die nu in het Kildepot zit, wordt gebruikt om het toekomstige bedrijventerrein Dordtse Kil 4 voor te belasten en op te hogen.


* FAS is de groepsnaam voor diverse stoffen waaronder PFOS en PFOA. De afkortingen staan voor Perfluoroctaansulfonzuur (PFOS) en Perfluoroctaanzuur (PFOA). Deze giftige stoffen zijn vaak toegepast bij de productie van textiel, tapijt, verf en blusschuim. Zo ook bij het Dordtse bedrijf Chemours/Dupont. De stoffen komen in de bodem terecht en blijven daar. Ze worden niet afgebroken door de natuur.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.