Dordrecht, Netherlands

Verontreinigde grond naar Kildepot

De gemeente wil met PFAS* vervuilde grond gaan opslaan in het Kildepot. Dat is nodig omdat er momenteel geen plek is waar deze grond kan worden opgeslagen. Het gaat om grond die niet gereinigd of hergebruikt kan worden.
Marjolein Vos | 7 maart 2019 15:35 | Aangepast op 7 maart 2019 15:35
Op dit moment zijn er geen hergebruiksnormen opgesteld door het Rijk. Daardoor komen diverse projecten in de stad stil te liggen, laat de gemeente weten. Er is onderzocht of marktpartijen een oplossing bieden. Maar dat is niet zo, of alleen tegen te hoge kosten. Daarom wordt de raad gevraagd in te stemmen met dit voorstel dat 300.000 euro gaat kosten.

In het Kildepot is in eerste instantie ruimte voor 10.000m3 grond. En dat is nu voldoende. Als de benodigde vergunningen snel worden geregeld dan zou in mei al de eerste grond kunnen worden afgeleverd.
De grond die nu in het Kildepot zit, wordt gebruikt om het toekomstige bedrijventerrein Dordtse Kil 4 voor te belasten en op te hogen.


* FAS is de groepsnaam voor diverse stoffen waaronder PFOS en PFOA. De afkortingen staan voor Perfluoroctaansulfonzuur (PFOS) en Perfluoroctaanzuur (PFOA). Deze giftige stoffen zijn vaak toegepast bij de productie van textiel, tapijt, verf en blusschuim. Zo ook bij het Dordtse bedrijf Chemours/Dupont. De stoffen komen in de bodem terecht en blijven daar. Ze worden niet afgebroken door de natuur.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...