gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verontreinigde grond naar Kildepot

98fbcc8ede52a281aad51aced5099ba7

De gemeente wil met PFAS* vervuilde grond gaan opslaan in het Kildepot. Dat is nodig omdat er momenteel geen plek is waar deze grond kan worden opgeslagen. Het gaat om grond die niet gereinigd of hergebruikt kan worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op dit moment zijn er geen hergebruiksnormen opgesteld door het Rijk. Daardoor komen diverse projecten in de stad stil te liggen, laat de gemeente weten. Er is onderzocht of marktpartijen een oplossing bieden. Maar dat is niet zo, of alleen tegen te hoge kosten. Daarom wordt de raad gevraagd in te stemmen met dit voorstel dat 300.000 euro gaat kosten.

In het Kildepot is in eerste instantie ruimte voor 10.000m3 grond. En dat is nu voldoende. Als de benodigde vergunningen snel worden geregeld dan zou in mei al de eerste grond kunnen worden afgeleverd.
De grond die nu in het Kildepot zit, wordt gebruikt om het toekomstige bedrijventerrein Dordtse Kil 4 voor te belasten en op te hogen.


* FAS is de groepsnaam voor diverse stoffen waaronder PFOS en PFOA. De afkortingen staan voor Perfluoroctaansulfonzuur (PFOS) en Perfluoroctaanzuur (PFOA). Deze giftige stoffen zijn vaak toegepast bij de productie van textiel, tapijt, verf en blusschuim. Zo ook bij het Dordtse bedrijf Chemours/Dupont. De stoffen komen in de bodem terecht en blijven daar. Ze worden niet afgebroken door de natuur.

Lees ook

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.