gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verontreinigde grond naar Kildepot

98fbcc8ede52a281aad51aced5099ba7

De gemeente wil met PFAS* vervuilde grond gaan opslaan in het Kildepot. Dat is nodig omdat er momenteel geen plek is waar deze grond kan worden opgeslagen. Het gaat om grond die niet gereinigd of hergebruikt kan worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op dit moment zijn er geen hergebruiksnormen opgesteld door het Rijk. Daardoor komen diverse projecten in de stad stil te liggen, laat de gemeente weten. Er is onderzocht of marktpartijen een oplossing bieden. Maar dat is niet zo, of alleen tegen te hoge kosten. Daarom wordt de raad gevraagd in te stemmen met dit voorstel dat 300.000 euro gaat kosten.

In het Kildepot is in eerste instantie ruimte voor 10.000m3 grond. En dat is nu voldoende. Als de benodigde vergunningen snel worden geregeld dan zou in mei al de eerste grond kunnen worden afgeleverd.
De grond die nu in het Kildepot zit, wordt gebruikt om het toekomstige bedrijventerrein Dordtse Kil 4 voor te belasten en op te hogen.


* FAS is de groepsnaam voor diverse stoffen waaronder PFOS en PFOA. De afkortingen staan voor Perfluoroctaansulfonzuur (PFOS) en Perfluoroctaanzuur (PFOA). Deze giftige stoffen zijn vaak toegepast bij de productie van textiel, tapijt, verf en blusschuim. Zo ook bij het Dordtse bedrijf Chemours/Dupont. De stoffen komen in de bodem terecht en blijven daar. Ze worden niet afgebroken door de natuur.

Lees ook

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.