gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veroordeelde vader van gedood kind looft beloning uit

9511f2aa920841be1e06a87307826e34

Dordtenaar Marcel S. looft een beloning van 25.000 euro uit voor degene die informatie kan geven, die leidt naar de moordenaar van zijn zoon. Pikant is dat de vader zelf in juli 2018 door de rechtbank veroordeeld is als de man die de 10-jarige Diego door wurging om het leven bracht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vanuit de gevangenis laat Marcel S. aan Rijnmond weten: "Dat ik een beloning uitloof van 25.000 euro voor degene die mij kan vertellen wie of waar de moordenaar van mijn zoon en beste vriend is. Dit geld is beschikbaar gesteld door een aantal goede vrienden."

In een brief licht S. deze actie uitgebreid toe. Hij zegt, net als anderhalf jaar geleden tijdens de rechtszaak in Rotterdam, dat hij ’s nachts lag te slapen op de bank en in de vroege ochtend van 1 maart 2017 zijn zoon dood aantrof en niet te weten wat er gebeurd is.

Pijn

"Ik hoop dat niemand ooit hoeft mee te maken wat ik heb meegemaakt. Het vinden van je kind en beste vriend is onbeschrijflijk en doet elke dag weer enorm pijn", schrijft hij. Zijn veroordeling wijdt hij aan tunnelvisie van politie en justitie: "Ik moest ervoor opdraaien."

Het zit S. enorm dwars dat er géén nader onderzoek is gedaan naar de herkomst van vingerafdrukken en een handpalmafdruk, nadat duidelijk werd dat die niet van hem afkomstig waren. Mogelijk waren die afdrukken van iemand die die nacht in de woning is geweest.

Voorts wijst hij op ontlastend bewijs van het Nederlands Forensisch Instituut, waarin "dik gedrukt staat geschreven dat de sporen, die in de hals van Diego zijn gevonden, niet op mijn handen of eigendommen zijn terug gevonden en dat mijn handen niet schoon gemaakt waren."

S. hekelt voorts het niet natrekken van telefoontjes, met een mobieltje waarmee hij de hele nacht drugsdealers gebeld zou hebben, de verdwijning van een huissleutel en "de ontvreemding van mijn rijbewijs, bankpas en 900 euro cash." Ook zouden getuigenverklaringen aantoonbaar onjuist zijn.

Hoger beroep

De Rotterdamse rechtbank veroordeelde S. tot 12 jaar celstraf en tbs: "Nu ben ik in afwachting van de behandeling van mijn hoger beroep en hier kijk ik naar uit." In de aanloop naar die zaak wordt S. onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Volgens de rechtbank leidt hij aan meerdere stoornissen.

"Voor iemand die dag en nacht bij zijn kinderen was is dit een ware nachtmerrie. Maar ik zal blijven vechten voor Diego en al mijn kinderen en ik zal er altijd voor ze zijn", besluit hij zijn brief. Onze redactie heeft gepoogd Marcel S. te interviewen, maar dat is door P.I. De Schie geweigerd.

Wie tips heeft over wat er in de nacht van 28 februari op 1 maart 2017 gebeurd is in de woning aan de Jan Vethkade in Dordrecht, of informatie die leidt naar een mogelijk andere verdachte, kan mailen naar

Lees ook

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.