gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veroordeelde vader van gedood kind looft beloning uit

9511f2aa920841be1e06a87307826e34.jpg

Dordtenaar Marcel S. looft een beloning van 25.000 euro uit voor degene die informatie kan geven, die leidt naar de moordenaar van zijn zoon. Pikant is dat de vader zelf in juli 2018 door de rechtbank veroordeeld is als de man die de 10-jarige Diego door wurging om het leven bracht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vanuit de gevangenis laat Marcel S. aan Rijnmond weten: "Dat ik een beloning uitloof van 25.000 euro voor degene die mij kan vertellen wie of waar de moordenaar van mijn zoon en beste vriend is. Dit geld is beschikbaar gesteld door een aantal goede vrienden."

In een brief licht S. deze actie uitgebreid toe. Hij zegt, net als anderhalf jaar geleden tijdens de rechtszaak in Rotterdam, dat hij ’s nachts lag te slapen op de bank en in de vroege ochtend van 1 maart 2017 zijn zoon dood aantrof en niet te weten wat er gebeurd is.

Pijn

"Ik hoop dat niemand ooit hoeft mee te maken wat ik heb meegemaakt. Het vinden van je kind en beste vriend is onbeschrijflijk en doet elke dag weer enorm pijn", schrijft hij. Zijn veroordeling wijdt hij aan tunnelvisie van politie en justitie: "Ik moest ervoor opdraaien."

Het zit S. enorm dwars dat er géén nader onderzoek is gedaan naar de herkomst van vingerafdrukken en een handpalmafdruk, nadat duidelijk werd dat die niet van hem afkomstig waren. Mogelijk waren die afdrukken van iemand die die nacht in de woning is geweest.

Voorts wijst hij op ontlastend bewijs van het Nederlands Forensisch Instituut, waarin "dik gedrukt staat geschreven dat de sporen, die in de hals van Diego zijn gevonden, niet op mijn handen of eigendommen zijn terug gevonden en dat mijn handen niet schoon gemaakt waren."

S. hekelt voorts het niet natrekken van telefoontjes, met een mobieltje waarmee hij de hele nacht drugsdealers gebeld zou hebben, de verdwijning van een huissleutel en "de ontvreemding van mijn rijbewijs, bankpas en 900 euro cash." Ook zouden getuigenverklaringen aantoonbaar onjuist zijn.

Hoger beroep

De Rotterdamse rechtbank veroordeelde S. tot 12 jaar celstraf en tbs: "Nu ben ik in afwachting van de behandeling van mijn hoger beroep en hier kijk ik naar uit." In de aanloop naar die zaak wordt S. onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Volgens de rechtbank leidt hij aan meerdere stoornissen.

"Voor iemand die dag en nacht bij zijn kinderen was is dit een ware nachtmerrie. Maar ik zal blijven vechten voor Diego en al mijn kinderen en ik zal er altijd voor ze zijn", besluit hij zijn brief. Onze redactie heeft gepoogd Marcel S. te interviewen, maar dat is door P.I. De Schie geweigerd.

Wie tips heeft over wat er in de nacht van 28 februari op 1 maart 2017 gebeurd is in de woning aan de Jan Vethkade in Dordrecht, of informatie die leidt naar een mogelijk andere verdachte, kan mailen naar

Lees ook

prostitutiedrugs.png

Woning voor zes maanden dicht vanwege langdurige overlast

Een woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.