gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verpleeghuis Riederborgh zoekt vrijwilligers

e1ce757b2fe353ecf54c561c7b29645f

Voor de 127 bewoners van Verpleeghuis Riederborgh aan de Boksdoornstraat in Ridderkerk zijn 165 vrijwilligers in touw.

Redactie Streekomroep | Roelie t Jong |  | Aangepast op
Vrijwilligers helpen in de huiskamer met de maaltijden of helpen met allerlei andere activiteiten, zoals bij de bingomiddagen, wandeltochten, creamiddagen met schilderen en tekenen, filmmiddagen en evenementen zoals een optreden van bijvoorbeeld een koor.

‘‘We zijn altijd op zoek naar een goede daginvulling voor onze bewoners. Een activiteit zonder vrijwilligers dat lukt vaak niet, ik heb ze echt nodig’’, vertelt Marjolein van Wijk, Welzijnscoach en Coördinator vrijwillige inzet bij de Riederborgh, dat onderdeel is van de Lelie zorggroep.

Ondersteuning
Van Wijk ondersteunt de medewerkers, huiskamerassistenten en medewerkers in de zorg met wat een bewoner aangeboden kan worden voor een daginvulling. Van de 165 vrijwilligers zijn er veel boven de 75 en zijn de meesten zijn al jaren actief in de Riederborgh. Zo is er zelfs een 93-jarige vrijwilligster die al jaren meehelpt.

’’Ik ben nu 93 en ik denk dat ik nu wel ga stoppen, vind je dat erg?, vertelde ze me laatst. Natuurlijk niet, haar inzet is zeer gewaardeerd’’, gaat Marjolein van Wijk verder.

Doordat er veel vrijwilligers al wat ouder zijn, zijn er nieuwe vrijwilligers nodig die willen helpen. Op de huiskamers zijn vrijwilligers niet alleen nodig om te helpen met de maaltijden, maar ook voor het persoonlijke één op één contact. Daarnaast is er behoefte aan de zogenaamde ‘vroege vogel vrijwilliger’ die om 08.30 uur begint, een duofietsmaatje of een wandelmaatje.

Intake
Met nieuwe vrijwilligers wordt tijdens een intakegesprek besproken wat iemand zou willen doen en hoeveel tijd er in de agenda vrijgemaakt kan worden.

‘‘Als ze maar met heel veel liefde voor onze bewoners ondersteuning willen bieden, dan zijn ze van harte welkom’‘, besluit Marjolein van Wijk haar verhaal bij Radio Ridderkerk.

Aanmelden
Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie bellen naar 0180-452500 of een mail sturen naar vrijwilligerswerkriederborgh@leliezorggroep.nl. ’’Maar even langs lopen mag natuurlijk ook, de koffie staat altijd klaar.’’

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?