gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verpleeghuis Riederborgh zoekt vrijwilligers

e1ce757b2fe353ecf54c561c7b29645f.jpg

Voor de 127 bewoners van Verpleeghuis Riederborgh aan de Boksdoornstraat in Ridderkerk zijn 165 vrijwilligers in touw.

Redactie Streekomroep | Roelie t Jong |  | Aangepast op
Vrijwilligers helpen in de huiskamer met de maaltijden of helpen met allerlei andere activiteiten, zoals bij de bingomiddagen, wandeltochten, creamiddagen met schilderen en tekenen, filmmiddagen en evenementen zoals een optreden van bijvoorbeeld een koor.

‘‘We zijn altijd op zoek naar een goede daginvulling voor onze bewoners. Een activiteit zonder vrijwilligers dat lukt vaak niet, ik heb ze echt nodig’’, vertelt Marjolein van Wijk, Welzijnscoach en Coördinator vrijwillige inzet bij de Riederborgh, dat onderdeel is van de Lelie zorggroep.

Ondersteuning
Van Wijk ondersteunt de medewerkers, huiskamerassistenten en medewerkers in de zorg met wat een bewoner aangeboden kan worden voor een daginvulling. Van de 165 vrijwilligers zijn er veel boven de 75 en zijn de meesten zijn al jaren actief in de Riederborgh. Zo is er zelfs een 93-jarige vrijwilligster die al jaren meehelpt.

’’Ik ben nu 93 en ik denk dat ik nu wel ga stoppen, vind je dat erg?, vertelde ze me laatst. Natuurlijk niet, haar inzet is zeer gewaardeerd’’, gaat Marjolein van Wijk verder.

Doordat er veel vrijwilligers al wat ouder zijn, zijn er nieuwe vrijwilligers nodig die willen helpen. Op de huiskamers zijn vrijwilligers niet alleen nodig om te helpen met de maaltijden, maar ook voor het persoonlijke één op één contact. Daarnaast is er behoefte aan de zogenaamde ‘vroege vogel vrijwilliger’ die om 08.30 uur begint, een duofietsmaatje of een wandelmaatje.

Intake
Met nieuwe vrijwilligers wordt tijdens een intakegesprek besproken wat iemand zou willen doen en hoeveel tijd er in de agenda vrijgemaakt kan worden.

‘‘Als ze maar met heel veel liefde voor onze bewoners ondersteuning willen bieden, dan zijn ze van harte welkom’‘, besluit Marjolein van Wijk haar verhaal bij Radio Ridderkerk.

Aanmelden
Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie bellen naar 0180-452500 of een mail sturen naar vrijwilligerswerkriederborgh@leliezorggroep.nl. ’’Maar even langs lopen mag natuurlijk ook, de koffie staat altijd klaar.’’

Lees ook

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij supermarkt

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordtse supermarkt. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.