gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verpleeghuis Riederborgh zoekt vrijwilligers

e1ce757b2fe353ecf54c561c7b29645f

Voor de 127 bewoners van Verpleeghuis Riederborgh aan de Boksdoornstraat in Ridderkerk zijn 165 vrijwilligers in touw.

Redactie Streekomroep | Roelie t Jong |  | Aangepast op
Vrijwilligers helpen in de huiskamer met de maaltijden of helpen met allerlei andere activiteiten, zoals bij de bingomiddagen, wandeltochten, creamiddagen met schilderen en tekenen, filmmiddagen en evenementen zoals een optreden van bijvoorbeeld een koor.

‘‘We zijn altijd op zoek naar een goede daginvulling voor onze bewoners. Een activiteit zonder vrijwilligers dat lukt vaak niet, ik heb ze echt nodig’’, vertelt Marjolein van Wijk, Welzijnscoach en Coördinator vrijwillige inzet bij de Riederborgh, dat onderdeel is van de Lelie zorggroep.

Ondersteuning
Van Wijk ondersteunt de medewerkers, huiskamerassistenten en medewerkers in de zorg met wat een bewoner aangeboden kan worden voor een daginvulling. Van de 165 vrijwilligers zijn er veel boven de 75 en zijn de meesten zijn al jaren actief in de Riederborgh. Zo is er zelfs een 93-jarige vrijwilligster die al jaren meehelpt.

’’Ik ben nu 93 en ik denk dat ik nu wel ga stoppen, vind je dat erg?, vertelde ze me laatst. Natuurlijk niet, haar inzet is zeer gewaardeerd’’, gaat Marjolein van Wijk verder.

Doordat er veel vrijwilligers al wat ouder zijn, zijn er nieuwe vrijwilligers nodig die willen helpen. Op de huiskamers zijn vrijwilligers niet alleen nodig om te helpen met de maaltijden, maar ook voor het persoonlijke één op één contact. Daarnaast is er behoefte aan de zogenaamde ‘vroege vogel vrijwilliger’ die om 08.30 uur begint, een duofietsmaatje of een wandelmaatje.

Intake
Met nieuwe vrijwilligers wordt tijdens een intakegesprek besproken wat iemand zou willen doen en hoeveel tijd er in de agenda vrijgemaakt kan worden.

‘‘Als ze maar met heel veel liefde voor onze bewoners ondersteuning willen bieden, dan zijn ze van harte welkom’‘, besluit Marjolein van Wijk haar verhaal bij Radio Ridderkerk.

Aanmelden
Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie bellen naar 0180-452500 of een mail sturen naar vrijwilligerswerkriederborgh@leliezorggroep.nl. ’’Maar even langs lopen mag natuurlijk ook, de koffie staat altijd klaar.’’

Lees ook

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.