Dordrecht, Netherlands

Verpleeghuis Riederborgh zoekt vrijwilligers

Voor de 127 bewoners van Verpleeghuis Riederborgh aan de Boksdoornstraat in Ridderkerk zijn 165 vrijwilligers in touw.
Redactie Streek 56 | Roelie t Jong | 22 juni 2024 09:00 | Aangepast op 22 juni 2024 09:00
Vrijwilligers helpen in de huiskamer met de maaltijden of helpen met allerlei andere activiteiten, zoals bij de bingomiddagen, wandeltochten, creamiddagen met schilderen en tekenen, filmmiddagen en evenementen zoals een optreden van bijvoorbeeld een koor.

‘‘We zijn altijd op zoek naar een goede daginvulling voor onze bewoners. Een activiteit zonder vrijwilligers dat lukt vaak niet, ik heb ze echt nodig’’, vertelt Marjolein van Wijk, Welzijnscoach en Coördinator vrijwillige inzet bij de Riederborgh, dat onderdeel is van de Lelie zorggroep.

Ondersteuning
Van Wijk ondersteunt de medewerkers, huiskamerassistenten en medewerkers in de zorg met wat een bewoner aangeboden kan worden voor een daginvulling. Van de 165 vrijwilligers zijn er veel boven de 75 en zijn de meesten zijn al jaren actief in de Riederborgh. Zo is er zelfs een 93-jarige vrijwilligster die al jaren meehelpt.

’’Ik ben nu 93 en ik denk dat ik nu wel ga stoppen, vind je dat erg?, vertelde ze me laatst. Natuurlijk niet, haar inzet is zeer gewaardeerd’’, gaat Marjolein van Wijk verder.

Doordat er veel vrijwilligers al wat ouder zijn, zijn er nieuwe vrijwilligers nodig die willen helpen. Op de huiskamers zijn vrijwilligers niet alleen nodig om te helpen met de maaltijden, maar ook voor het persoonlijke één op één contact. Daarnaast is er behoefte aan de zogenaamde ‘vroege vogel vrijwilliger’ die om 08.30 uur begint, een duofietsmaatje of een wandelmaatje.

Intake
Met nieuwe vrijwilligers wordt tijdens een intakegesprek besproken wat iemand zou willen doen en hoeveel tijd er in de agenda vrijgemaakt kan worden.

‘‘Als ze maar met heel veel liefde voor onze bewoners ondersteuning willen bieden, dan zijn ze van harte welkom’‘, besluit Marjolein van Wijk haar verhaal bij Radio Ridderkerk.

Aanmelden
Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie bellen naar 0180-452500 of een mail sturen naar vrijwilligerswerkriederborgh@leliezorggroep.nl. ’’Maar even langs lopen mag natuurlijk ook, de koffie staat altijd klaar.’’

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

Vijftig extra bewoners azc zorgen voor onrust bij bewoners Tweede Tol

De bouw is vanwege de druk op de asielketen al begonnen, maar over het azc in Dordrecht is het laats...

Nieuwe opvanglocatie Oekraïners in Giessenburg: 'Meer faciliteiten en privacy'

In Giessenburg in de gemeente Molenlanden komt er een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchteli...

FC Dordrecht morele winnaar na 0-0 in Doetinchem? 'Thuis zijn we sterk dit seizoen'

FC Dordrecht mag zich misschien wel de morele winnaar van het play-off-duel bij De Graafschap noemen...

Toch nog hoop voor Pasar Malam? Wethouder onderneemt laatste poging

De Dordtse wethouder Maarten Burggraaf gaat een laatste poging wagen om Pasar Malam tóch door te lat...

Fors minder restafval, inwoners verdeeld over inzamelmethode

De nieuwe manier van afvalinzameling in Hendrik-Ido-Ambacht heeft voor ruim veertig procent minder r...

Volgende grote evenement gaat niet door: Eallum krijgt geen vergunning

Fantasyfestival Eallum gaat dit jaar toch niet door. De organisatie schrijft in een bericht dat het ...