gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verpleeghuis Riederborgh zoekt vrijwilligers

e1ce757b2fe353ecf54c561c7b29645f

Voor de 127 bewoners van Verpleeghuis Riederborgh aan de Boksdoornstraat in Ridderkerk zijn 165 vrijwilligers in touw.

Redactie Streekomroep | Roelie t Jong |  | Aangepast op
Vrijwilligers helpen in de huiskamer met de maaltijden of helpen met allerlei andere activiteiten, zoals bij de bingomiddagen, wandeltochten, creamiddagen met schilderen en tekenen, filmmiddagen en evenementen zoals een optreden van bijvoorbeeld een koor.

‘‘We zijn altijd op zoek naar een goede daginvulling voor onze bewoners. Een activiteit zonder vrijwilligers dat lukt vaak niet, ik heb ze echt nodig’’, vertelt Marjolein van Wijk, Welzijnscoach en Coördinator vrijwillige inzet bij de Riederborgh, dat onderdeel is van de Lelie zorggroep.

Ondersteuning
Van Wijk ondersteunt de medewerkers, huiskamerassistenten en medewerkers in de zorg met wat een bewoner aangeboden kan worden voor een daginvulling. Van de 165 vrijwilligers zijn er veel boven de 75 en zijn de meesten zijn al jaren actief in de Riederborgh. Zo is er zelfs een 93-jarige vrijwilligster die al jaren meehelpt.

’’Ik ben nu 93 en ik denk dat ik nu wel ga stoppen, vind je dat erg?, vertelde ze me laatst. Natuurlijk niet, haar inzet is zeer gewaardeerd’’, gaat Marjolein van Wijk verder.

Doordat er veel vrijwilligers al wat ouder zijn, zijn er nieuwe vrijwilligers nodig die willen helpen. Op de huiskamers zijn vrijwilligers niet alleen nodig om te helpen met de maaltijden, maar ook voor het persoonlijke één op één contact. Daarnaast is er behoefte aan de zogenaamde ‘vroege vogel vrijwilliger’ die om 08.30 uur begint, een duofietsmaatje of een wandelmaatje.

Intake
Met nieuwe vrijwilligers wordt tijdens een intakegesprek besproken wat iemand zou willen doen en hoeveel tijd er in de agenda vrijgemaakt kan worden.

‘‘Als ze maar met heel veel liefde voor onze bewoners ondersteuning willen bieden, dan zijn ze van harte welkom’‘, besluit Marjolein van Wijk haar verhaal bij Radio Ridderkerk.

Aanmelden
Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie bellen naar 0180-452500 of een mail sturen naar vrijwilligerswerkriederborgh@leliezorggroep.nl. ’’Maar even langs lopen mag natuurlijk ook, de koffie staat altijd klaar.’’

Lees ook

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.