Dordrecht, Netherlands

Versoepelen in de horeca; "Kans dat mensen wegblijven"

Weer een stap terug naar het oude normaal. 25 september vervalt de anderhalve meter en kun je met je QR-code de horeca binnen. “Maar ik vraag me af wat het met zich meebrengt,” zegt Fiona Stöger van Coffeelicious. “Ik denk niet dat alle mensen dat even prettig zullen vinden.” Fiona heeft het dan over het controleren van de QR-codes. “De kans bestaat dan mensen weg zullen blijven.”
Dennis Koorevaar | 13 september 2021 16:45 | Aangepast op 13 september 2021 16:45
De mening op straat is verdeeld. De een noemt het versoepelen alleen maar goed. “Je moet maar eens kijken wat er in het weekend aan mensen loopt in de stad. Die afstand hebben mensen al weken geleden losgelaten.” Een ander zegt; “De anderhalve meter vervalt niet. Het is nog belangrijk om die afstand te houden.”

Een jongeman zit met zijn oma op het Statenplein. Hij begint over de Formule1 van vorig weekend in Zandvoort; “Daar was ik erg tegen. De concerten mogen ook niet doorgaan. Daar zit geen verschil in. Je moet één lijn trekken.”

Volgens Fiona Stöger gaat het nu ook goed. “We hebben nu het terras dus de anderhalve meter is geen uitdaging. In de winter wel. Dan zou het fijn zijn als de afstand zou vervallen. Die kunnen we beter nog even vasthouden.”

Dinsdagavond tijdens de persconferentie die demissionair minister-president Mark Rutte en demissionair minister van VWS Hugo de Jonge zullen geven wordt meer bekend gemaakt over de maatregelen. Naar verwachting blijft de horeca tussen 24:00 uur en 06.00 uur dicht. Er wordt nog overlegd hoe er voor de evementensector en festivals verruiming kan plaats vinden.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...