Dordrecht, Netherlands

Versoepelingen gaan door: ook in Dordt mogen we woensdag weer naar de bibliotheek, sportschool en dineren op het terras

Het kabinet drukt de 'pauzeknop' maandag niet in en daarmee gaan de aangekondigde versoepelingen van de coronaregels in. Dat is de uitkomst van overleg vanochtend tussen betrokken ministers en experts. "Wat we in de cijfers zien is een goede daling", zegt demissionair minister De Jonge. "Het is vooral een effect van vaccinatie."
Corrado Francke | 17 mei 2021 12:28 | Aangepast op 17 mei 2021 12:28
Dit betekent onder meer dat zogenoemde doorstroomlocaties buiten, zoals pretparken en dierentuinen, onder voorwaarden weer open kunnen. Ze mogen één persoon per 10 vierkante meter toelaten. Binnenruimtes op deze terreinen, zoals een attractie of een dierenverblijf binnen, mogen niet open.

Sporten en meer

Daarnaast kunnen sportscholen en binnenzwembaden weer open. Maximaal dertig mensen mogen tegelijk binnen. De kleedkamers en douches moeten dicht blijven, behalve bij zwembaden. Ook mag buiten sporten in teamverband weer, maar wel op 1,5 meter afstand. Jongeren tot en met 26 jaar mogen samen buiten sporten zonder afstand te houden.

Muziek- en dansscholen worden ook geopend, voor lessen met maximaal twee personen en een docent. Grotere groepslessen zijn niet toegestaan, behalve voor 18-minners. Ook zijn alle contactberoepen weer toegestaan, dus ook sekswerkers mogen weer aan de slag. Verhuurlocaties voor recreatieve activiteiten buiten kunnen ook open zodat bijvoorbeeld weer bootjes verhuurd kunnen worden.

Terrassen en de bieb

De versoepelingen vallen onder stap 2 van het openingsplan van het kabinet. Buiten dat plan om worden de openingstijden op terrassen verruimd naar 06.00-20.00 uur. Dat is nu nog 12.00-18.00 uur. Daarnaast is in het coronadebat in de Tweede Kamer vorige week afgesproken dat ook bibliotheken weer open kunnen.

De beoogde ingangsdatum van stap 2 was oorspronkelijk 12 mei, maar dat werd eerder door het kabinet al met zeker een week uitgesteld omdat de ziekenhuisopnames nog niet terugliepen.

Vorige week zei demissionair premier Rutte op de coronapersconferentie dat de versoepelingen deze week zouden ingaan, mits de cijfers zouden blijven dalen. "Daarom zijn het versoepelingen met een pauzeknop."

Meest gelezen

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Gegil, bloed en duistere muziek: deze speeltuin is tijdens Halloween een griezelige plek

Van versierde pompoenen tot Trick or Treat: speeltuin Stadspolders was tijdens Halloween het toneel ...

Opening Dordtse Spuihavengarage opnieuw uitgesteld

De Spuihavengarage in Dordrecht gaat weken later open dan eerder de bedoeling was. Aanvankelijk zou ...

Rijkswaterstaat voert kentekenonderzoek uit op A16: waar komen bestuurders vandaan?

Rijkswaterstaat voert dinsdag een onderzoek uit naar weggebruik op de A16 tussen Ridderkerk en Hendr...

Dordts raadslid Ruby Pichel splitst van Forum voor Democratie: ‘Ik heb het lang en goed overwogen’

Ruby Pichel heeft besloten om af te splitsen van de partij Forum voor Democratie, die ze tot vorige...

DrechtStadLoop haalt 15 duizend euro op voor sportruimte kankerpatiënten

“Dat de DrechtStadLoop het goed doet, dat is duidelijk”, besluit bestuurslid Maurice Laparlière. Een...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...