gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vertel het verhaal achter de Dordtse straatnamen'

e284c085b5abaee59dba113afda0c5a8

Een straatnaambordje met ‘Blaauwweg – geboren 1914 sterrenkundig’ erop. Wat betekent dit precies en wat is hier het verhaal achter? Hiervoor is Hans Berrevoets een initiatief gestart. Hij wil dat Dordtenaren op een makkelijke manier kennis kunnen maken met het verhaal achter een straatnamen. “Een wijk is meer dan de stenen die een huis vormen,” zegt hij.Berrevoets wijst naar een straatnaambord van de Eastonstraat. “Bordjes zijn vaak onvolledig of er kloppen dingen niet. Cornelis Easton bijvoorbeeld. Hij was een Dordtenaar en deed 40 jaar zijn inspiratie voor sterrenkunde hier op en hij was een bekende journalist in die tijd.” De straatnaam Blaauwweg is vernoemd naar Sterrenkundige Adriaan Blaauw. “Zijn geboortejaar 1914 staat erop en dat zou kunnen betekenen dat hij nog leeft. Maar hij is in 2010 overleden.”De initiatiefnemer wil dus een manier vinden waarop je bij een straatnaambordje meteen meer informatie kunt zien. Bijvoorbeeld via je telefoon. “Er zijn eenvoudige middelen te bedenken. Het zou toch prachtig zijn dat je ziet, voelt en leest wat er achter de straatnamen zit,” zegt Berrevoets.Onder de aandacht brengenHij vergelijkt het bordje van Blaauw nog even met die van De Jagerweg. Sterrenkundige Kees de Jager is in 1921 geboren en in tegenstelling tot Blaauw leeft hij nog. Hij hoopt komend jaar 100 te worden. Het is markant dat je op het bord van Easton wel ziet dat de persoon is overleden, maar bij de Blaauwweg niet.”Berrevoets probeert zijn initiatief onder aandacht van de gemeente te brengen. “Ik snap dat je niet ineens 10.000 borden kunt vervangen. Het zou leuk zijn als bewoners zelf ook gaan denken ‘hé ik mis wat.’ Dat ze zelf ook nieuwsgierig worden naar meer informatie.” De gemeente heeft aangegeven serieus naar het plan te kijken. “Het is mooi om aandacht te hebben voor de verhalen achter wijken. Met borden kun je dit mooi zichtbaar maken,” zegt Berrevoets.www.youtube.com/watch?v=qv2axhN7v04

Sander Verrips |  | Aangepast op

Lees ook

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.