gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vertel het verhaal achter de Dordtse straatnamen'

e284c085b5abaee59dba113afda0c5a8.jpg

Een straatnaambordje met ‘Blaauwweg – geboren 1914 sterrenkundig’ erop. Wat betekent dit precies en wat is hier het verhaal achter? Hiervoor is Hans Berrevoets een initiatief gestart. Hij wil dat Dordtenaren op een makkelijke manier kennis kunnen maken met het verhaal achter een straatnamen. “Een wijk is meer dan de stenen die een huis vormen,” zegt hij.Berrevoets wijst naar een straatnaambord van de Eastonstraat. “Bordjes zijn vaak onvolledig of er kloppen dingen niet. Cornelis Easton bijvoorbeeld. Hij was een Dordtenaar en deed 40 jaar zijn inspiratie voor sterrenkunde hier op en hij was een bekende journalist in die tijd.” De straatnaam Blaauwweg is vernoemd naar Sterrenkundige Adriaan Blaauw. “Zijn geboortejaar 1914 staat erop en dat zou kunnen betekenen dat hij nog leeft. Maar hij is in 2010 overleden.”De initiatiefnemer wil dus een manier vinden waarop je bij een straatnaambordje meteen meer informatie kunt zien. Bijvoorbeeld via je telefoon. “Er zijn eenvoudige middelen te bedenken. Het zou toch prachtig zijn dat je ziet, voelt en leest wat er achter de straatnamen zit,” zegt Berrevoets.Onder de aandacht brengenHij vergelijkt het bordje van Blaauw nog even met die van De Jagerweg. Sterrenkundige Kees de Jager is in 1921 geboren en in tegenstelling tot Blaauw leeft hij nog. Hij hoopt komend jaar 100 te worden. Het is markant dat je op het bord van Easton wel ziet dat de persoon is overleden, maar bij de Blaauwweg niet.”Berrevoets probeert zijn initiatief onder aandacht van de gemeente te brengen. “Ik snap dat je niet ineens 10.000 borden kunt vervangen. Het zou leuk zijn als bewoners zelf ook gaan denken ‘hé ik mis wat.’ Dat ze zelf ook nieuwsgierig worden naar meer informatie.” De gemeente heeft aangegeven serieus naar het plan te kijken. “Het is mooi om aandacht te hebben voor de verhalen achter wijken. Met borden kun je dit mooi zichtbaar maken,” zegt Berrevoets.www.youtube.com/watch?v=qv2axhN7v04

Sander Verrips |  | Aangepast op

Lees ook

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.

OPMA20260401 Nieuwe Raad.jpg

Ad neemt een kijkje bij de kersverse gemeenteraad

We hebben een nieuwe gemeenteraad in Dordrecht. De woensdag beëdigde raad is een combinatie van oude bekenden en nieuwe gezichten. In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik enkele van deze nieuwe gezichten. Daarna is Ad ook nog in gesprek gegaan met verschillende lijsttrekkers over de bevindingen van de verkenner, waarover de partijen diezelfde dag hebben gedebatteerd.

ongehoord.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.