gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vertel het verhaal achter de Dordtse straatnamen'

e284c085b5abaee59dba113afda0c5a8

Een straatnaambordje met ‘Blaauwweg – geboren 1914 sterrenkundig’ erop. Wat betekent dit precies en wat is hier het verhaal achter? Hiervoor is Hans Berrevoets een initiatief gestart. Hij wil dat Dordtenaren op een makkelijke manier kennis kunnen maken met het verhaal achter een straatnamen. “Een wijk is meer dan de stenen die een huis vormen,” zegt hij.Berrevoets wijst naar een straatnaambord van de Eastonstraat. “Bordjes zijn vaak onvolledig of er kloppen dingen niet. Cornelis Easton bijvoorbeeld. Hij was een Dordtenaar en deed 40 jaar zijn inspiratie voor sterrenkunde hier op en hij was een bekende journalist in die tijd.” De straatnaam Blaauwweg is vernoemd naar Sterrenkundige Adriaan Blaauw. “Zijn geboortejaar 1914 staat erop en dat zou kunnen betekenen dat hij nog leeft. Maar hij is in 2010 overleden.”De initiatiefnemer wil dus een manier vinden waarop je bij een straatnaambordje meteen meer informatie kunt zien. Bijvoorbeeld via je telefoon. “Er zijn eenvoudige middelen te bedenken. Het zou toch prachtig zijn dat je ziet, voelt en leest wat er achter de straatnamen zit,” zegt Berrevoets.Onder de aandacht brengenHij vergelijkt het bordje van Blaauw nog even met die van De Jagerweg. Sterrenkundige Kees de Jager is in 1921 geboren en in tegenstelling tot Blaauw leeft hij nog. Hij hoopt komend jaar 100 te worden. Het is markant dat je op het bord van Easton wel ziet dat de persoon is overleden, maar bij de Blaauwweg niet.”Berrevoets probeert zijn initiatief onder aandacht van de gemeente te brengen. “Ik snap dat je niet ineens 10.000 borden kunt vervangen. Het zou leuk zijn als bewoners zelf ook gaan denken ‘hé ik mis wat.’ Dat ze zelf ook nieuwsgierig worden naar meer informatie.” De gemeente heeft aangegeven serieus naar het plan te kijken. “Het is mooi om aandacht te hebben voor de verhalen achter wijken. Met borden kun je dit mooi zichtbaar maken,” zegt Berrevoets.www.youtube.com/watch?v=qv2axhN7v04

Sander Verrips |  | Aangepast op

Lees ook

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.