gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vertel het verhaal achter de Dordtse straatnamen'

e284c085b5abaee59dba113afda0c5a8

Een straatnaambordje met ‘Blaauwweg – geboren 1914 sterrenkundig’ erop. Wat betekent dit precies en wat is hier het verhaal achter? Hiervoor is Hans Berrevoets een initiatief gestart. Hij wil dat Dordtenaren op een makkelijke manier kennis kunnen maken met het verhaal achter een straatnamen. “Een wijk is meer dan de stenen die een huis vormen,” zegt hij.Berrevoets wijst naar een straatnaambord van de Eastonstraat. “Bordjes zijn vaak onvolledig of er kloppen dingen niet. Cornelis Easton bijvoorbeeld. Hij was een Dordtenaar en deed 40 jaar zijn inspiratie voor sterrenkunde hier op en hij was een bekende journalist in die tijd.” De straatnaam Blaauwweg is vernoemd naar Sterrenkundige Adriaan Blaauw. “Zijn geboortejaar 1914 staat erop en dat zou kunnen betekenen dat hij nog leeft. Maar hij is in 2010 overleden.”De initiatiefnemer wil dus een manier vinden waarop je bij een straatnaambordje meteen meer informatie kunt zien. Bijvoorbeeld via je telefoon. “Er zijn eenvoudige middelen te bedenken. Het zou toch prachtig zijn dat je ziet, voelt en leest wat er achter de straatnamen zit,” zegt Berrevoets.Onder de aandacht brengenHij vergelijkt het bordje van Blaauw nog even met die van De Jagerweg. Sterrenkundige Kees de Jager is in 1921 geboren en in tegenstelling tot Blaauw leeft hij nog. Hij hoopt komend jaar 100 te worden. Het is markant dat je op het bord van Easton wel ziet dat de persoon is overleden, maar bij de Blaauwweg niet.”Berrevoets probeert zijn initiatief onder aandacht van de gemeente te brengen. “Ik snap dat je niet ineens 10.000 borden kunt vervangen. Het zou leuk zijn als bewoners zelf ook gaan denken ‘hé ik mis wat.’ Dat ze zelf ook nieuwsgierig worden naar meer informatie.” De gemeente heeft aangegeven serieus naar het plan te kijken. “Het is mooi om aandacht te hebben voor de verhalen achter wijken. Met borden kun je dit mooi zichtbaar maken,” zegt Berrevoets.www.youtube.com/watch?v=qv2axhN7v04

Sander Verrips |  | Aangepast op

Lees ook

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.