gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Vertel het verhaal achter de Dordtse straatnamen'

e284c085b5abaee59dba113afda0c5a8.jpg

Een straatnaambordje met ‘Blaauwweg – geboren 1914 sterrenkundig’ erop. Wat betekent dit precies en wat is hier het verhaal achter? Hiervoor is Hans Berrevoets een initiatief gestart. Hij wil dat Dordtenaren op een makkelijke manier kennis kunnen maken met het verhaal achter een straatnamen. “Een wijk is meer dan de stenen die een huis vormen,” zegt hij.Berrevoets wijst naar een straatnaambord van de Eastonstraat. “Bordjes zijn vaak onvolledig of er kloppen dingen niet. Cornelis Easton bijvoorbeeld. Hij was een Dordtenaar en deed 40 jaar zijn inspiratie voor sterrenkunde hier op en hij was een bekende journalist in die tijd.” De straatnaam Blaauwweg is vernoemd naar Sterrenkundige Adriaan Blaauw. “Zijn geboortejaar 1914 staat erop en dat zou kunnen betekenen dat hij nog leeft. Maar hij is in 2010 overleden.”De initiatiefnemer wil dus een manier vinden waarop je bij een straatnaambordje meteen meer informatie kunt zien. Bijvoorbeeld via je telefoon. “Er zijn eenvoudige middelen te bedenken. Het zou toch prachtig zijn dat je ziet, voelt en leest wat er achter de straatnamen zit,” zegt Berrevoets.Onder de aandacht brengenHij vergelijkt het bordje van Blaauw nog even met die van De Jagerweg. Sterrenkundige Kees de Jager is in 1921 geboren en in tegenstelling tot Blaauw leeft hij nog. Hij hoopt komend jaar 100 te worden. Het is markant dat je op het bord van Easton wel ziet dat de persoon is overleden, maar bij de Blaauwweg niet.”Berrevoets probeert zijn initiatief onder aandacht van de gemeente te brengen. “Ik snap dat je niet ineens 10.000 borden kunt vervangen. Het zou leuk zijn als bewoners zelf ook gaan denken ‘hé ik mis wat.’ Dat ze zelf ook nieuwsgierig worden naar meer informatie.” De gemeente heeft aangegeven serieus naar het plan te kijken. “Het is mooi om aandacht te hebben voor de verhalen achter wijken. Met borden kun je dit mooi zichtbaar maken,” zegt Berrevoets.www.youtube.com/watch?v=qv2axhN7v04

Sander Verrips |  | Aangepast op

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.