Dordrecht, Netherlands

Vertrouwen groeit bij FC Dordrecht na zege op Cambuur: 'We kunnen van iedereen winnen'

In een waar spektakel was FC Dordrecht vrijdagavond veel te sterk voor het uit de eredivisie gedegradeerde SC Cambuur: 5-2. "De eerste helft kwamen we, los van hun goal, dicht in de buurt van perfectie", zegt trainer Michele Santoni na afloop. Hij zag voor rust 'de beste helft sinds mijn komst' in de zomer van 2021.
Corrado Francke | 7 oktober 2023 15:05 | Aangepast op 7 oktober 2023 15:05
Zeven wedstrijden ongeslagen, in eigen huis nog niet verloren, een zesde plek in de Keuken Kampioen Divisie en ga zo nog maar even door. Waar FC Dordrecht in de afgelopen seizoenen structureel bij de onderste vier eindigde, lijkt nu de ommekeer definitief. "Je hebt nu natuurlijk betere middelen, maar daar hebben we twee jaar hard voor gewerkt. Je speelt tegen een tegenstander die gedegradeerd is, maar zij hebben vandaag weinig genoten", aldus Santoni.

Daar sluit ook Jari Schuurman, die dit seizoen met Mathis Suray en Rocco Robert Shein 'plan A' op het middenveld vormt, zich bij aan. "In de eerste helft was het een galavoorstelling, in de tweede helft geven we vooral weinig weg. We winnen met 5-2, maar hadden ook met 6-2 of 7-2 kunnen winnen."

De Gorcumer is opgelucht dat de opvallende reeks aan de Krommedijk - tot het duel met Cambuur had FC Dordrecht in eigen huis nog alleen maar gelijkgespeeld - in positieve zin ten einde is. "We hebben een aantal keer gelijkgespeeld terwijl we de drie punten hadden moeten pakken", verwijst hij naar de duels met NAC Breda (2-2), MVV (3-3) en FC Eindhoven (1-1).

Bij FC Eindhoven stopten de Schapenkoppen, zo leek het wel, met aanvallen na de voorsprong. "Nu hadden we afgesproken: we gaan gewoon door na de 1-0, want we zijn aanvallend beter dan verdedigend."
Roept de ruime zege op Cambuur ergens bij Schuurman verbazing op? "Ja, want Cambuur is een goede ploeg met een goede trainer en een goed plan. Maar ook weer niet, want ik zie iedere dag wat voor team wij hebben. We kunnen van iedereen winnen", benadrukt hij.

Over de ranglijst wil Schuurman nog niet al te veel uitspraken doen. "Laten we het wedstrijd voor wedstrijd bekijken. Met dit team kunnen we veel bereiken, maar dan moeten wel alle hoofden dezelfde kant op blijven."

De volgende wedstrijd van de ploeg is op vrijdag 20 oktober, thuis tegen Jong Ajax. In de tussenliggende interlandperiode speelt FC Dordrecht nog een oefenduel bij Go Ahead Eagles.

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...