gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzamelaar geeft schilderijen aan Dordrechts Museum

Kunstverzamelaar Cees Rőling heeft 13 schilderijen geschonken aan het Dordrechts Museum. Het gaat om werken van Jan Beutener. De verzamelaar tobt met zijn gezondheid en geeft zijn kunstwerken weg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ze zijn nu echt van het museum”, zegt de trotse museumdirecteur Peter Schoon, “We hebben het ook notarieel vast laten leggen”. “Ik hoop dat mensen er intens van genieten, dat heb ik ook gedaan”, zegt particulier kunstverzamelaar Cees Rőling. Hij verdiende zijn fortuin met de verkoop van dameskleding en gaf dat uit aan kunst.

Rőling is bang dat het verdelen van zijn verzameling na zijn dood uitloopt op een rommeltje of dat het wordt verkocht. Daarom geeft hij bij leven zijn verzamelde werken weg. Ook het Drents Museum krijgt een groot aantal schilderijen van hem, maar dan wel pas na zijn dood.

Cees Rőling is een bekende verzamelaar van hedendaagse figuratieve kunst. Hij is de achterneef van Matthijs Rőling, een bekende schilder.

Lees ook

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.