gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzamelaar geeft schilderijen aan Dordrechts Museum

Kunstverzamelaar Cees Rőling heeft 13 schilderijen geschonken aan het Dordrechts Museum. Het gaat om werken van Jan Beutener. De verzamelaar tobt met zijn gezondheid en geeft zijn kunstwerken weg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ze zijn nu echt van het museum”, zegt de trotse museumdirecteur Peter Schoon, “We hebben het ook notarieel vast laten leggen”. “Ik hoop dat mensen er intens van genieten, dat heb ik ook gedaan”, zegt particulier kunstverzamelaar Cees Rőling. Hij verdiende zijn fortuin met de verkoop van dameskleding en gaf dat uit aan kunst.

Rőling is bang dat het verdelen van zijn verzameling na zijn dood uitloopt op een rommeltje of dat het wordt verkocht. Daarom geeft hij bij leven zijn verzamelde werken weg. Ook het Drents Museum krijgt een groot aantal schilderijen van hem, maar dan wel pas na zijn dood.

Cees Rőling is een bekende verzamelaar van hedendaagse figuratieve kunst. Hij is de achterneef van Matthijs Rőling, een bekende schilder.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”