gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzamelaar geeft schilderijen aan Dordrechts Museum

Kunstverzamelaar Cees Rőling heeft 13 schilderijen geschonken aan het Dordrechts Museum. Het gaat om werken van Jan Beutener. De verzamelaar tobt met zijn gezondheid en geeft zijn kunstwerken weg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ze zijn nu echt van het museum”, zegt de trotse museumdirecteur Peter Schoon, “We hebben het ook notarieel vast laten leggen”. “Ik hoop dat mensen er intens van genieten, dat heb ik ook gedaan”, zegt particulier kunstverzamelaar Cees Rőling. Hij verdiende zijn fortuin met de verkoop van dameskleding en gaf dat uit aan kunst.

Rőling is bang dat het verdelen van zijn verzameling na zijn dood uitloopt op een rommeltje of dat het wordt verkocht. Daarom geeft hij bij leven zijn verzamelde werken weg. Ook het Drents Museum krijgt een groot aantal schilderijen van hem, maar dan wel pas na zijn dood.

Cees Rőling is een bekende verzamelaar van hedendaagse figuratieve kunst. Hij is de achterneef van Matthijs Rőling, een bekende schilder.

Lees ook

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

pichelruilwinkel

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”