gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzamelaar geeft schilderijen aan Dordrechts Museum

Kunstverzamelaar Cees Rőling heeft 13 schilderijen geschonken aan het Dordrechts Museum. Het gaat om werken van Jan Beutener. De verzamelaar tobt met zijn gezondheid en geeft zijn kunstwerken weg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Ze zijn nu echt van het museum”, zegt de trotse museumdirecteur Peter Schoon, “We hebben het ook notarieel vast laten leggen”. “Ik hoop dat mensen er intens van genieten, dat heb ik ook gedaan”, zegt particulier kunstverzamelaar Cees Rőling. Hij verdiende zijn fortuin met de verkoop van dameskleding en gaf dat uit aan kunst.

Rőling is bang dat het verdelen van zijn verzameling na zijn dood uitloopt op een rommeltje of dat het wordt verkocht. Daarom geeft hij bij leven zijn verzamelde werken weg. Ook het Drents Museum krijgt een groot aantal schilderijen van hem, maar dan wel pas na zijn dood.

Cees Rőling is een bekende verzamelaar van hedendaagse figuratieve kunst. Hij is de achterneef van Matthijs Rőling, een bekende schilder.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.