gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-afspraken om dierenzorg door te laten gaan

1c281947968a599a502de8d2d1d91b21

AniCura Dierenziekenhuis Drechtstreek is sinds kort gestart met videoafspraken. Zo kan de zorg voor dieren toch doorgaan, als hun baasjes vanwege het coronavirus liever niet langs willen komen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit onderzoek van het Nationala Huisdierpanel blijkt dat 33 procent van de dierenartsbezoekjes op dit moment wordt uitgesteld. Mensen gaan nog wel met hun gewonde hond of kat naar de dierenarts, maar stellen de periodieke gezondheidscontrole en de vaccinaties uit of overwegen dit te doen.

Volgens het Dierenziekenhuis zijn de afspraken op afstand een goed alternatief voor huisdierbezitters, die nu liever niet op pad gaan en de verspreiding van het coronavirus tegen willen gaan. Voor twintig procent is het zelfs noodzakelijk om de dierenpraktijk voorlopig te mijden, omdat ze vanwege ziekete hun huis niet uit kunnen of tot de risicogroep behoeren.

Volgens Esther Soeteman, dierenarts en praktijkmanager bij Dierenziekenhuis Drechtstreek is het wel nodig dat de afspraken door te laten gaan en vaccinaties en dierzorg niet langer uit te stellen.

“We moeten voorkomen dat dieren onnodig lijden, omdat mensen de dierenarts mijden of het huis niet uit kunnen of willen. Het is even wennen, maar een videoafspraak werkt prima om te kijken of we op afstand kunnen helpen en inschatten of een fysiek bezoek aan de dierenarts voor verder onderzoek of behandeling noodzakelijk is."


De dierenartsen verwachten dat ook na de coronatijd de videoafspraken door blijven gaan. Volgens de praktijk vindt bijna de helft van de huisdiereigenaren het wel makkelijk om op deze manier 'langs te gaan' bij de dierenarts. Eenderde van de baasjes vindt het bovendien een voordeel dat ze op deze manier hun dier stress besparen.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.