gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-afspraken om dierenzorg door te laten gaan

1c281947968a599a502de8d2d1d91b21

AniCura Dierenziekenhuis Drechtstreek is sinds kort gestart met videoafspraken. Zo kan de zorg voor dieren toch doorgaan, als hun baasjes vanwege het coronavirus liever niet langs willen komen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit onderzoek van het Nationala Huisdierpanel blijkt dat 33 procent van de dierenartsbezoekjes op dit moment wordt uitgesteld. Mensen gaan nog wel met hun gewonde hond of kat naar de dierenarts, maar stellen de periodieke gezondheidscontrole en de vaccinaties uit of overwegen dit te doen.

Volgens het Dierenziekenhuis zijn de afspraken op afstand een goed alternatief voor huisdierbezitters, die nu liever niet op pad gaan en de verspreiding van het coronavirus tegen willen gaan. Voor twintig procent is het zelfs noodzakelijk om de dierenpraktijk voorlopig te mijden, omdat ze vanwege ziekete hun huis niet uit kunnen of tot de risicogroep behoeren.

Volgens Esther Soeteman, dierenarts en praktijkmanager bij Dierenziekenhuis Drechtstreek is het wel nodig dat de afspraken door te laten gaan en vaccinaties en dierzorg niet langer uit te stellen.

“We moeten voorkomen dat dieren onnodig lijden, omdat mensen de dierenarts mijden of het huis niet uit kunnen of willen. Het is even wennen, maar een videoafspraak werkt prima om te kijken of we op afstand kunnen helpen en inschatten of een fysiek bezoek aan de dierenarts voor verder onderzoek of behandeling noodzakelijk is."


De dierenartsen verwachten dat ook na de coronatijd de videoafspraken door blijven gaan. Volgens de praktijk vindt bijna de helft van de huisdiereigenaren het wel makkelijk om op deze manier 'langs te gaan' bij de dierenarts. Eenderde van de baasjes vindt het bovendien een voordeel dat ze op deze manier hun dier stress besparen.

Lees ook

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”