gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-afspraken om dierenzorg door te laten gaan

1c281947968a599a502de8d2d1d91b21

AniCura Dierenziekenhuis Drechtstreek is sinds kort gestart met videoafspraken. Zo kan de zorg voor dieren toch doorgaan, als hun baasjes vanwege het coronavirus liever niet langs willen komen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit onderzoek van het Nationala Huisdierpanel blijkt dat 33 procent van de dierenartsbezoekjes op dit moment wordt uitgesteld. Mensen gaan nog wel met hun gewonde hond of kat naar de dierenarts, maar stellen de periodieke gezondheidscontrole en de vaccinaties uit of overwegen dit te doen.

Volgens het Dierenziekenhuis zijn de afspraken op afstand een goed alternatief voor huisdierbezitters, die nu liever niet op pad gaan en de verspreiding van het coronavirus tegen willen gaan. Voor twintig procent is het zelfs noodzakelijk om de dierenpraktijk voorlopig te mijden, omdat ze vanwege ziekete hun huis niet uit kunnen of tot de risicogroep behoeren.

Volgens Esther Soeteman, dierenarts en praktijkmanager bij Dierenziekenhuis Drechtstreek is het wel nodig dat de afspraken door te laten gaan en vaccinaties en dierzorg niet langer uit te stellen.

“We moeten voorkomen dat dieren onnodig lijden, omdat mensen de dierenarts mijden of het huis niet uit kunnen of willen. Het is even wennen, maar een videoafspraak werkt prima om te kijken of we op afstand kunnen helpen en inschatten of een fysiek bezoek aan de dierenarts voor verder onderzoek of behandeling noodzakelijk is."


De dierenartsen verwachten dat ook na de coronatijd de videoafspraken door blijven gaan. Volgens de praktijk vindt bijna de helft van de huisdiereigenaren het wel makkelijk om op deze manier 'langs te gaan' bij de dierenarts. Eenderde van de baasjes vindt het bovendien een voordeel dat ze op deze manier hun dier stress besparen.

Lees ook

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.