gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-afspraken om dierenzorg door te laten gaan

1c281947968a599a502de8d2d1d91b21

AniCura Dierenziekenhuis Drechtstreek is sinds kort gestart met videoafspraken. Zo kan de zorg voor dieren toch doorgaan, als hun baasjes vanwege het coronavirus liever niet langs willen komen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit onderzoek van het Nationala Huisdierpanel blijkt dat 33 procent van de dierenartsbezoekjes op dit moment wordt uitgesteld. Mensen gaan nog wel met hun gewonde hond of kat naar de dierenarts, maar stellen de periodieke gezondheidscontrole en de vaccinaties uit of overwegen dit te doen.

Volgens het Dierenziekenhuis zijn de afspraken op afstand een goed alternatief voor huisdierbezitters, die nu liever niet op pad gaan en de verspreiding van het coronavirus tegen willen gaan. Voor twintig procent is het zelfs noodzakelijk om de dierenpraktijk voorlopig te mijden, omdat ze vanwege ziekete hun huis niet uit kunnen of tot de risicogroep behoeren.

Volgens Esther Soeteman, dierenarts en praktijkmanager bij Dierenziekenhuis Drechtstreek is het wel nodig dat de afspraken door te laten gaan en vaccinaties en dierzorg niet langer uit te stellen.

“We moeten voorkomen dat dieren onnodig lijden, omdat mensen de dierenarts mijden of het huis niet uit kunnen of willen. Het is even wennen, maar een videoafspraak werkt prima om te kijken of we op afstand kunnen helpen en inschatten of een fysiek bezoek aan de dierenarts voor verder onderzoek of behandeling noodzakelijk is."


De dierenartsen verwachten dat ook na de coronatijd de videoafspraken door blijven gaan. Volgens de praktijk vindt bijna de helft van de huisdiereigenaren het wel makkelijk om op deze manier 'langs te gaan' bij de dierenarts. Eenderde van de baasjes vindt het bovendien een voordeel dat ze op deze manier hun dier stress besparen.

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.