gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-afspraken om dierenzorg door te laten gaan

1c281947968a599a502de8d2d1d91b21.jpg

AniCura Dierenziekenhuis Drechtstreek is sinds kort gestart met videoafspraken. Zo kan de zorg voor dieren toch doorgaan, als hun baasjes vanwege het coronavirus liever niet langs willen komen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Uit onderzoek van het Nationala Huisdierpanel blijkt dat 33 procent van de dierenartsbezoekjes op dit moment wordt uitgesteld. Mensen gaan nog wel met hun gewonde hond of kat naar de dierenarts, maar stellen de periodieke gezondheidscontrole en de vaccinaties uit of overwegen dit te doen.

Volgens het Dierenziekenhuis zijn de afspraken op afstand een goed alternatief voor huisdierbezitters, die nu liever niet op pad gaan en de verspreiding van het coronavirus tegen willen gaan. Voor twintig procent is het zelfs noodzakelijk om de dierenpraktijk voorlopig te mijden, omdat ze vanwege ziekete hun huis niet uit kunnen of tot de risicogroep behoeren.

Volgens Esther Soeteman, dierenarts en praktijkmanager bij Dierenziekenhuis Drechtstreek is het wel nodig dat de afspraken door te laten gaan en vaccinaties en dierzorg niet langer uit te stellen.

“We moeten voorkomen dat dieren onnodig lijden, omdat mensen de dierenarts mijden of het huis niet uit kunnen of willen. Het is even wennen, maar een videoafspraak werkt prima om te kijken of we op afstand kunnen helpen en inschatten of een fysiek bezoek aan de dierenarts voor verder onderzoek of behandeling noodzakelijk is."


De dierenartsen verwachten dat ook na de coronatijd de videoafspraken door blijven gaan. Volgens de praktijk vindt bijna de helft van de huisdiereigenaren het wel makkelijk om op deze manier 'langs te gaan' bij de dierenarts. Eenderde van de baasjes vindt het bovendien een voordeel dat ze op deze manier hun dier stress besparen.

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.