gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-analist Kenny maakte aardbeving van dichtbij mee: ‘Was best heftig’

af914c73b9ce7d9337f8551412698c3d

Een klus voor de nationale voetbalselectie van Congo-Brazzaville kreeg voor Kenny Basteleus (32) een heftige en bijzondere wending. De video-analist van FC Dordrecht zat in Marrakesh op een terras toen uit het niets de grond begon te trillen. “Het was best heftig, want je ziet het niet aankomen.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Als vrijdagavond een minuut stilte wordt gehouden voor de aftrap van FC Dordrecht – Jong FC Utrecht zal Basteleus ongetwijfeld terugdenken aan zijn bijzondere week in Afrika. De Belg werd ingehuurd door het Congolese elftal, dat het zondag opnam tegen Gambia in een kwalificatieduel voor de Afrika Cup.

‘Waren hele lange seconden’
Exact een week eerder zat Basteleus met de keeperstrainer van MVV wat te drinken in Marrakesh toen de grond ongeveer vijftien seconden trilde. “Maar dat waren hele lange seconden”, vertelt hij in de podcast De Plucheplakkers.

Daarna liepen de twee, met de andere terrasgangers, snel naar het midden van de straat. Even later konden ze weer terug, maar toen een naschok volgde wilde Basteleus snel richting het hotel. “Het was een chaos van jewelste, want niemand mocht zijn kamer in.” Die nacht volgde een opmerkelijk tafereel: de hele Congolese voetbalselectie sliep niet in het hotel, maar op matrassen aan het zwembad.

Wat hij om zich heen zag zal Basteleus niet snel vergeten. “Je ziet iedereen voorraden water inkopen, tanken en ik denk dat ik duizenden mensen op straat heb zien slapen.”
527c246a5d6300c0755933c27ffc20be
Tot de dag van de wedstrijd, zondag, was onduidelijk of het duel tussen Gambia en Congo-Brazzaville doorging. “Pas zondagochtend wisten we dat we konden voetballen.” Het duel werd in Marrakesh gespeeld omdat Gambia geen enkel stadion meer heeft dat aan de internationale standaard voldoet.

Dubbel gevoel
Toch voelde het vreemd om te voetballen in een land waar 48 uur eerder een natuurramp had plaatsgevonden. “Fysiek was iedereen er klaar voor, maar mentaal speelde het wel mee. Ook naar de lokale bevolking heb je toch wel een dubbel gevoel”, aldus Basteleus.

Ook op dinsdag merkte de video-analist nog goed wat er vrijdagavond was gebeurd. “Elke tien minuten hoor ik nog ambulances en politieauto’s, ik heb ook allerlei militaire voertuigen langs zien komen. Er worden ook nog steeds mensen onder het puin gevonden.

Minder belangrijk was de uitslag van de wedstrijd. Congo kwam op een 0-2 voorsprong en leek onderweg richting een ticket voor de Afrika Cup, maar in de slotfase ging het mis. De Gambianen scoorden twee keer – één keer was Feyenoorder Yankuba Minteh trefzeker – en daardoor plaatste niet Congo, maar Gambia zich voor het Afrikaanse toernooi.

Zesde aflevering
Het bijzondere verhaal van Basteleus staat centraal in de zesde aflevering van ‘De Plucheplakkers’, de podcast over FC Dordrecht. Daarnaast praten Arco Bomgaars en Corrado Francke de luisteraar bij over de prestaties van verschillende ‘Schapenkoppen’ in de interlandperiode en blikt het duo vooruit op de wedstrijden tegen Jong FC Utrecht (vrijdag) en TOP Oss (maandag).

Lees ook

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

nk2026102893A09535

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”