gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-analist Kenny maakte aardbeving van dichtbij mee: ‘Was best heftig’

af914c73b9ce7d9337f8551412698c3d

Een klus voor de nationale voetbalselectie van Congo-Brazzaville kreeg voor Kenny Basteleus (32) een heftige en bijzondere wending. De video-analist van FC Dordrecht zat in Marrakesh op een terras toen uit het niets de grond begon te trillen. “Het was best heftig, want je ziet het niet aankomen.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Als vrijdagavond een minuut stilte wordt gehouden voor de aftrap van FC Dordrecht – Jong FC Utrecht zal Basteleus ongetwijfeld terugdenken aan zijn bijzondere week in Afrika. De Belg werd ingehuurd door het Congolese elftal, dat het zondag opnam tegen Gambia in een kwalificatieduel voor de Afrika Cup.

‘Waren hele lange seconden’
Exact een week eerder zat Basteleus met de keeperstrainer van MVV wat te drinken in Marrakesh toen de grond ongeveer vijftien seconden trilde. “Maar dat waren hele lange seconden”, vertelt hij in de podcast De Plucheplakkers.

Daarna liepen de twee, met de andere terrasgangers, snel naar het midden van de straat. Even later konden ze weer terug, maar toen een naschok volgde wilde Basteleus snel richting het hotel. “Het was een chaos van jewelste, want niemand mocht zijn kamer in.” Die nacht volgde een opmerkelijk tafereel: de hele Congolese voetbalselectie sliep niet in het hotel, maar op matrassen aan het zwembad.

Wat hij om zich heen zag zal Basteleus niet snel vergeten. “Je ziet iedereen voorraden water inkopen, tanken en ik denk dat ik duizenden mensen op straat heb zien slapen.”
527c246a5d6300c0755933c27ffc20be
Tot de dag van de wedstrijd, zondag, was onduidelijk of het duel tussen Gambia en Congo-Brazzaville doorging. “Pas zondagochtend wisten we dat we konden voetballen.” Het duel werd in Marrakesh gespeeld omdat Gambia geen enkel stadion meer heeft dat aan de internationale standaard voldoet.

Dubbel gevoel
Toch voelde het vreemd om te voetballen in een land waar 48 uur eerder een natuurramp had plaatsgevonden. “Fysiek was iedereen er klaar voor, maar mentaal speelde het wel mee. Ook naar de lokale bevolking heb je toch wel een dubbel gevoel”, aldus Basteleus.

Ook op dinsdag merkte de video-analist nog goed wat er vrijdagavond was gebeurd. “Elke tien minuten hoor ik nog ambulances en politieauto’s, ik heb ook allerlei militaire voertuigen langs zien komen. Er worden ook nog steeds mensen onder het puin gevonden.

Minder belangrijk was de uitslag van de wedstrijd. Congo kwam op een 0-2 voorsprong en leek onderweg richting een ticket voor de Afrika Cup, maar in de slotfase ging het mis. De Gambianen scoorden twee keer – één keer was Feyenoorder Yankuba Minteh trefzeker – en daardoor plaatste niet Congo, maar Gambia zich voor het Afrikaanse toernooi.

Zesde aflevering
Het bijzondere verhaal van Basteleus staat centraal in de zesde aflevering van ‘De Plucheplakkers’, de podcast over FC Dordrecht. Daarnaast praten Arco Bomgaars en Corrado Francke de luisteraar bij over de prestaties van verschillende ‘Schapenkoppen’ in de interlandperiode en blikt het duo vooruit op de wedstrijden tegen Jong FC Utrecht (vrijdag) en TOP Oss (maandag).

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.