gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Video-analist Kenny maakte aardbeving van dichtbij mee: ‘Was best heftig’

af914c73b9ce7d9337f8551412698c3d

Een klus voor de nationale voetbalselectie van Congo-Brazzaville kreeg voor Kenny Basteleus (32) een heftige en bijzondere wending. De video-analist van FC Dordrecht zat in Marrakesh op een terras toen uit het niets de grond begon te trillen. “Het was best heftig, want je ziet het niet aankomen.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Als vrijdagavond een minuut stilte wordt gehouden voor de aftrap van FC Dordrecht – Jong FC Utrecht zal Basteleus ongetwijfeld terugdenken aan zijn bijzondere week in Afrika. De Belg werd ingehuurd door het Congolese elftal, dat het zondag opnam tegen Gambia in een kwalificatieduel voor de Afrika Cup.

‘Waren hele lange seconden’
Exact een week eerder zat Basteleus met de keeperstrainer van MVV wat te drinken in Marrakesh toen de grond ongeveer vijftien seconden trilde. “Maar dat waren hele lange seconden”, vertelt hij in de podcast De Plucheplakkers.

Daarna liepen de twee, met de andere terrasgangers, snel naar het midden van de straat. Even later konden ze weer terug, maar toen een naschok volgde wilde Basteleus snel richting het hotel. “Het was een chaos van jewelste, want niemand mocht zijn kamer in.” Die nacht volgde een opmerkelijk tafereel: de hele Congolese voetbalselectie sliep niet in het hotel, maar op matrassen aan het zwembad.

Wat hij om zich heen zag zal Basteleus niet snel vergeten. “Je ziet iedereen voorraden water inkopen, tanken en ik denk dat ik duizenden mensen op straat heb zien slapen.”
527c246a5d6300c0755933c27ffc20be
Tot de dag van de wedstrijd, zondag, was onduidelijk of het duel tussen Gambia en Congo-Brazzaville doorging. “Pas zondagochtend wisten we dat we konden voetballen.” Het duel werd in Marrakesh gespeeld omdat Gambia geen enkel stadion meer heeft dat aan de internationale standaard voldoet.

Dubbel gevoel
Toch voelde het vreemd om te voetballen in een land waar 48 uur eerder een natuurramp had plaatsgevonden. “Fysiek was iedereen er klaar voor, maar mentaal speelde het wel mee. Ook naar de lokale bevolking heb je toch wel een dubbel gevoel”, aldus Basteleus.

Ook op dinsdag merkte de video-analist nog goed wat er vrijdagavond was gebeurd. “Elke tien minuten hoor ik nog ambulances en politieauto’s, ik heb ook allerlei militaire voertuigen langs zien komen. Er worden ook nog steeds mensen onder het puin gevonden.

Minder belangrijk was de uitslag van de wedstrijd. Congo kwam op een 0-2 voorsprong en leek onderweg richting een ticket voor de Afrika Cup, maar in de slotfase ging het mis. De Gambianen scoorden twee keer – één keer was Feyenoorder Yankuba Minteh trefzeker – en daardoor plaatste niet Congo, maar Gambia zich voor het Afrikaanse toernooi.

Zesde aflevering
Het bijzondere verhaal van Basteleus staat centraal in de zesde aflevering van ‘De Plucheplakkers’, de podcast over FC Dordrecht. Daarnaast praten Arco Bomgaars en Corrado Francke de luisteraar bij over de prestaties van verschillende ‘Schapenkoppen’ in de interlandperiode en blikt het duo vooruit op de wedstrijden tegen Jong FC Utrecht (vrijdag) en TOP Oss (maandag).

Lees ook

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”