gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vier de verjaardag van Bach

Fans van Bach opgelet: op dinsdag 21 maart doet Dordrecht voor de tweede keer mee met de Happy Bachdag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Happy Bachdag is een viering van de verjaardag van de muzikale meester. Dit jaar is hij 332 jaar geboren. Desondanks is zijn muziek nog steeds ongekend populair. Morgen vinden daarom in de binnenstad op allerlei openbare locaties gratis concerten plaats.

Zo kan men om half 1 genieten van de accordeon bij restaurant Post, om 4 uur luisteren naar een celloconcert bij Luthiers Atelier en de dag afsluiten met de harp bij de Hema op het Bagijnhof. In totaal gaat het om tien concerten.

De Happy Bachdag bestaat al langer, maar dit is het tweede jaar dat Dordrecht meedoet. De organisatie ligt in handen van Bachfestival Dordrecht. “We proberen heel breed Bach te presenteren en dat voor iedereen toegankelijk te maken”, vertelt campagnemanager Marieke van Tiggelen.

Van te voren reserveren is niet nodig, maar de organisatie stelt kennisgeving wel op prijs. Kijk voor het volledige programma op de

Lees ook

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.