gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vier de verjaardag van Bach

Fans van Bach opgelet: op dinsdag 21 maart doet Dordrecht voor de tweede keer mee met de Happy Bachdag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Happy Bachdag is een viering van de verjaardag van de muzikale meester. Dit jaar is hij 332 jaar geboren. Desondanks is zijn muziek nog steeds ongekend populair. Morgen vinden daarom in de binnenstad op allerlei openbare locaties gratis concerten plaats.

Zo kan men om half 1 genieten van de accordeon bij restaurant Post, om 4 uur luisteren naar een celloconcert bij Luthiers Atelier en de dag afsluiten met de harp bij de Hema op het Bagijnhof. In totaal gaat het om tien concerten.

De Happy Bachdag bestaat al langer, maar dit is het tweede jaar dat Dordrecht meedoet. De organisatie ligt in handen van Bachfestival Dordrecht. “We proberen heel breed Bach te presenteren en dat voor iedereen toegankelijk te maken”, vertelt campagnemanager Marieke van Tiggelen.

Van te voren reserveren is niet nodig, maar de organisatie stelt kennisgeving wel op prijs. Kijk voor het volledige programma op de

Lees ook

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”