Dordrecht, Netherlands

Vier jaar cel voor overval op René van der Gijp

René van der Gijp Foto: Jordy Nijenhuis
Het gerechtshof Den Haag heeft de dader van een overval op René van der Gijp in hoger beroep veroordeeld tot vier jaar cel. Ook vijf andere verdachten kregen celstraffen tot 5,5 jaar opgelegd voor het plegen van een serie gewelddadige inbraken en overvallen. Naast van der Gijp was onder meer ook YouTube-ster Nikkie de Jager daarvan het slachtoffer.
Redactie RTV Dordrecht | 9 februari 2024 11:30 | Aangepast op 9 februari 2024 11:30
Een 23-jarige man uit Ridderkerk werd door het gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Hij pleegde onder meer op 27 april 2020 een mislukte overval op René van der Gijp. Hij sloeg daarbij met slaghamers in op de gepantserde autoruiten van de tv-persoonlijkheid, toen die thuiskwam na een tv-uitzending. De vermoedelijke bedoeling daarvan was om hem van zijn Rolex te beroven. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep negen jaar cel tegen de man geëist.

Een 24-jarige Rotterdammer gaat 5,5 jaar de cel in voor de gewapende overval op Nikkie de Jager en haar verloofde. Zij werden op 8 augustus 2020 overvallen in hun eigen huis door vier bewapende mannen en op stoelen vastgebonden. De overvallers gingen ervandoor met onder meer waardevolle sieraden en een Louis Vuitton-tas. Het Openbaar Ministerie had tegen de man 8,5 jaar cel geëist.

De zes veroordeelde mannen pleegden de inbraken en overvallen in wisselende samenstelling. De hoogste straf in hoger beroep is 5,5 jaar, de laagste straf bedraagt 9 maanden.

De overvallers sloegen toe in Rotterdam, Dordrecht, Krimpen aan den IJssel, Rockanje, Hendrik-Ido-Ambacht, Mijnsheerenland en Uden.

Lees meer over:

René van der Gijp|Overval|

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dordtenaar vast na gewapende overval op juwelier

Een 18-jarige Dordtenaar is afgelopen weekend aangehouden in Almere na een gewapende overval op een ...

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Een slijterij aan het Van Eesterenplein in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Daarbij is gedrei...

Tweede minderjarige aangehouden voor overval Ridderkerk

De politie heeft nog een minderjarige verdachte aangehouden voor een overval eerder deze week in Rid...

17 tips over beroving door nep-postbezorger na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft zeventien tips ontvangen over een gewelddadige overval eerder dit jaar in een wonin...

Overval op shoarmazaak, verdachte (15) in winkel vastgehouden

Twee jongens hebben woensdagavond een shoarmazaak aan de De Wetstraat in Ridderkerk overvallen. Een ...