Dordrecht, Netherlands

Vier nieuwe monumenten voor Dordrecht

Vier woonhuizen aan de Oranjelaan 284-290 worden gemeentelijke monumenten. De eigenaren hebben zelf deze status aangevraagd. De panden zijn gebouwd in de jaren 1911-1912 en maken deel uit van een rij bijzondere woonhuizen aan de Oranjelaan.
Gert van der Steen | 27 mei 2019 12:46 | Aangepast op 27 mei 2019 12:46
Bij de verkiezing vorig jaar via internet waarbij Dordtenaren konden aangeven welke panden voor deze status in aanmerking moesten komen, vielen zij net buiten de top 25. Nu hebben de eigenaren die status zelf aangevraagd.


Wethouder Rinette Reynvaan (Monumentenzorg) is blij met de actie:”Deze mensen zijn trots op hun huis en willen graag de monumentale waarden in stand houden. Daar werken we als gemeente graag aan mee”.

Dordrecht staat al als achtste monumentenstad van Nederland genoteerd, alleen al met de 900 rijksmonumenten die de stad rijk is. Daar komen nog eens zo’n 1100 gemeentelijke monumenten bij.
Foto: Streetview

Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...