Dordrecht, Netherlands

Vier nieuwe monumenten voor Dordrecht

Vier woonhuizen aan de Oranjelaan 284-290 worden gemeentelijke monumenten. De eigenaren hebben zelf deze status aangevraagd. De panden zijn gebouwd in de jaren 1911-1912 en maken deel uit van een rij bijzondere woonhuizen aan de Oranjelaan.
Gert van der Steen | 27 mei 2019 12:46 | Aangepast op 27 mei 2019 12:46
Bij de verkiezing vorig jaar via internet waarbij Dordtenaren konden aangeven welke panden voor deze status in aanmerking moesten komen, vielen zij net buiten de top 25. Nu hebben de eigenaren die status zelf aangevraagd.


Wethouder Rinette Reynvaan (Monumentenzorg) is blij met de actie:”Deze mensen zijn trots op hun huis en willen graag de monumentale waarden in stand houden. Daar werken we als gemeente graag aan mee”.

Dordrecht staat al als achtste monumentenstad van Nederland genoteerd, alleen al met de 900 rijksmonumenten die de stad rijk is. Daar komen nog eens zo’n 1100 gemeentelijke monumenten bij.
Foto: Streetview

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...