gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vier nieuwe monumenten voor Dordrecht

87add75ed1740197c4c15912d5e966d7

Vier woonhuizen aan de Oranjelaan 284-290 worden gemeentelijke monumenten. De eigenaren hebben zelf deze status aangevraagd. De panden zijn gebouwd in de jaren 1911-1912 en maken deel uit van een rij bijzondere woonhuizen aan de Oranjelaan.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de verkiezing vorig jaar via internet waarbij Dordtenaren konden aangeven welke panden voor deze status in aanmerking moesten komen, vielen zij net buiten de top 25. Nu hebben de eigenaren die status zelf aangevraagd.


Wethouder Rinette Reynvaan (Monumentenzorg) is blij met de actie:”Deze mensen zijn trots op hun huis en willen graag de monumentale waarden in stand houden. Daar werken we als gemeente graag aan mee”.

Dordrecht staat al als achtste monumentenstad van Nederland genoteerd, alleen al met de 900 rijksmonumenten die de stad rijk is. Daar komen nog eens zo’n 1100 gemeentelijke monumenten bij.
Foto: Streetview