gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vier nieuwe monumenten voor Dordrecht

87add75ed1740197c4c15912d5e966d7

Vier woonhuizen aan de Oranjelaan 284-290 worden gemeentelijke monumenten. De eigenaren hebben zelf deze status aangevraagd. De panden zijn gebouwd in de jaren 1911-1912 en maken deel uit van een rij bijzondere woonhuizen aan de Oranjelaan.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de verkiezing vorig jaar via internet waarbij Dordtenaren konden aangeven welke panden voor deze status in aanmerking moesten komen, vielen zij net buiten de top 25. Nu hebben de eigenaren die status zelf aangevraagd.


Wethouder Rinette Reynvaan (Monumentenzorg) is blij met de actie:”Deze mensen zijn trots op hun huis en willen graag de monumentale waarden in stand houden. Daar werken we als gemeente graag aan mee”.

Dordrecht staat al als achtste monumentenstad van Nederland genoteerd, alleen al met de 900 rijksmonumenten die de stad rijk is. Daar komen nog eens zo’n 1100 gemeentelijke monumenten bij.
Foto: Streetview

Lees ook

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”