gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde bierfestival Schuim in Dordt

bc5f3861db622a9362f0d4dcbfad14f0

Bierliefhebbers kunnen op zondag 30 september weer hun hart ophalen bij de vierde editie van het bierfestival Schuim. Ook deze keer weer op de Vismarkt rond pizzeria Otto e Mezzo, maar dit jaar is het festivalterrein uitgebreid naar het parkeerterrein op de Aardappelmarkt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er zijn weer acht kleinere lokale brouwerijen aanwezig om hun speciaalbieren te laten proeven. Daarvoor moet wel een speciaal Schuim-bierglas worden aangeschaft. Dat kost € 10, samen met drie consumptiemunten. Die zijn alleen nodig voor de proeverij, want andere consumpties kunnen gewoon worden betaald. Big Belly Brewing uit Breda zorgt dit jaar voor het speciale festivalbier ‘The Scumbag’.


De bezoekers van het festival kunnen de bieren beoordelen met het invullen van een stemformulier. Het beste bier wordt daarna op tap of fles geschonken door Stadscafé De Rijke.


Vast voedsel is ook verkrijgbaar: Pizza’s en hapjes van Otto e Mezzo, vegetarische burgers en saté van Rammenas, frites van Tour de la Frite en ook Vissers Poffertjessalon is van de partij.


Muziek is er natuurlijk ook. Die wordt verzorgd door DJ Total Rico.


Schuim is gratis toegankelijk op zondag 30 september tussen 14.00 en 20.00 uur.

Lees ook

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.