gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde bierfestival Schuim in Dordt

bc5f3861db622a9362f0d4dcbfad14f0

Bierliefhebbers kunnen op zondag 30 september weer hun hart ophalen bij de vierde editie van het bierfestival Schuim. Ook deze keer weer op de Vismarkt rond pizzeria Otto e Mezzo, maar dit jaar is het festivalterrein uitgebreid naar het parkeerterrein op de Aardappelmarkt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er zijn weer acht kleinere lokale brouwerijen aanwezig om hun speciaalbieren te laten proeven. Daarvoor moet wel een speciaal Schuim-bierglas worden aangeschaft. Dat kost € 10, samen met drie consumptiemunten. Die zijn alleen nodig voor de proeverij, want andere consumpties kunnen gewoon worden betaald. Big Belly Brewing uit Breda zorgt dit jaar voor het speciale festivalbier ‘The Scumbag’.


De bezoekers van het festival kunnen de bieren beoordelen met het invullen van een stemformulier. Het beste bier wordt daarna op tap of fles geschonken door Stadscafé De Rijke.


Vast voedsel is ook verkrijgbaar: Pizza’s en hapjes van Otto e Mezzo, vegetarische burgers en saté van Rammenas, frites van Tour de la Frite en ook Vissers Poffertjessalon is van de partij.


Muziek is er natuurlijk ook. Die wordt verzorgd door DJ Total Rico.


Schuim is gratis toegankelijk op zondag 30 september tussen 14.00 en 20.00 uur.

Lees ook

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”