Dordrecht, Netherlands

Vierde corona-teststraat in gebruik: 'Vraag is gestegen'

De vierde corona-teststraat is maandag in gebruik genomen op het Oranjepark. In de voormalig brandweerkazerne kunnen daardoor meer mensen worden getest op het coronavirus.
Corrado Francke | 28 juli 2020 17:28 | Aangepast op 28 juli 2020 17:28
“Het is ook echt nodig”, benadrukt Karel van Hengel, directeur van de GGD Zuid-Holland Zuid. “Want de vraag aan testen is gestegen, mensen zijn meer testbereid.”

Het percentage positieve tests neemt toe in de regio. “Het vindpercentage stijgt dus ook: als die trend zich doorzet, is dat een reden tot zorg.”

Hoewel het aantal coronabesmettingen in onze regio nog aan de verwachtingen voldoet, explodeert in Rotterdam het coronavirus onder studenten. Een reden tot extra zorg voor de GGD directeur van Zuid-Holland Zuid.

“Het virus houdt niet op bij de gemeentegrenzen, we letten dus ook op wat er in Rotterdam gebeurt", vertelt hij. "Het houdt ons extra alert op waar we op moeten letten en waar veel mensen bij elkaar komen.”

Ondertussen wordt landelijk de roep om ook mondkapjes op straat te verplichten steeds groter. Medisch gezien ziet de regionale GGD daar de noodzaak nog niet van in, maar uitsluiten dat het een positieve invloed op de bestrijding van het virus heeft, doet Van Hengel niet.

“Lange tijd vonden we het een soort schijnveiligheid, maar de andere kant vindt dat het mondkapje ons juist attent maakt”, vertelt hij.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...