gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde corona-teststraat in gebruik: 'Vraag is gestegen'

782a8361576535a60c438150a6748840.jpg

De vierde corona-teststraat is maandag in gebruik genomen op het Oranjepark. In de voormalig brandweerkazerne kunnen daardoor meer mensen worden getest op het coronavirus.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Het is ook echt nodig”, benadrukt Karel van Hengel, directeur van de GGD Zuid-Holland Zuid. “Want de vraag aan testen is gestegen, mensen zijn meer testbereid.”

Het percentage positieve tests neemt toe in de regio. “Het vindpercentage stijgt dus ook: als die trend zich doorzet, is dat een reden tot zorg.”

Hoewel het aantal coronabesmettingen in onze regio nog aan de verwachtingen voldoet, explodeert in Rotterdam het coronavirus onder studenten. Een reden tot extra zorg voor de GGD directeur van Zuid-Holland Zuid.

“Het virus houdt niet op bij de gemeentegrenzen, we letten dus ook op wat er in Rotterdam gebeurt", vertelt hij. "Het houdt ons extra alert op waar we op moeten letten en waar veel mensen bij elkaar komen.”

Ondertussen wordt landelijk de roep om ook mondkapjes op straat te verplichten steeds groter. Medisch gezien ziet de regionale GGD daar de noodzaak nog niet van in, maar uitsluiten dat het een positieve invloed op de bestrijding van het virus heeft, doet Van Hengel niet.

“Lange tijd vonden we het een soort schijnveiligheid, maar de andere kant vindt dat het mondkapje ons juist attent maakt”, vertelt hij.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.