gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde corona-teststraat in gebruik: 'Vraag is gestegen'

782a8361576535a60c438150a6748840

De vierde corona-teststraat is maandag in gebruik genomen op het Oranjepark. In de voormalig brandweerkazerne kunnen daardoor meer mensen worden getest op het coronavirus.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Het is ook echt nodig”, benadrukt Karel van Hengel, directeur van de GGD Zuid-Holland Zuid. “Want de vraag aan testen is gestegen, mensen zijn meer testbereid.”

Het percentage positieve tests neemt toe in de regio. “Het vindpercentage stijgt dus ook: als die trend zich doorzet, is dat een reden tot zorg.”

Hoewel het aantal coronabesmettingen in onze regio nog aan de verwachtingen voldoet, explodeert in Rotterdam het coronavirus onder studenten. Een reden tot extra zorg voor de GGD directeur van Zuid-Holland Zuid.

“Het virus houdt niet op bij de gemeentegrenzen, we letten dus ook op wat er in Rotterdam gebeurt", vertelt hij. "Het houdt ons extra alert op waar we op moeten letten en waar veel mensen bij elkaar komen.”

Ondertussen wordt landelijk de roep om ook mondkapjes op straat te verplichten steeds groter. Medisch gezien ziet de regionale GGD daar de noodzaak nog niet van in, maar uitsluiten dat het een positieve invloed op de bestrijding van het virus heeft, doet Van Hengel niet.

“Lange tijd vonden we het een soort schijnveiligheid, maar de andere kant vindt dat het mondkapje ons juist attent maakt”, vertelt hij.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.