Dordrecht, Netherlands

Vierde corona-teststraat in gebruik: 'Vraag is gestegen'

De vierde corona-teststraat is maandag in gebruik genomen op het Oranjepark. In de voormalig brandweerkazerne kunnen daardoor meer mensen worden getest op het coronavirus.
Corrado Francke | 28 juli 2020 17:28 | Aangepast op 28 juli 2020 17:28
“Het is ook echt nodig”, benadrukt Karel van Hengel, directeur van de GGD Zuid-Holland Zuid. “Want de vraag aan testen is gestegen, mensen zijn meer testbereid.”

Het percentage positieve tests neemt toe in de regio. “Het vindpercentage stijgt dus ook: als die trend zich doorzet, is dat een reden tot zorg.”

Hoewel het aantal coronabesmettingen in onze regio nog aan de verwachtingen voldoet, explodeert in Rotterdam het coronavirus onder studenten. Een reden tot extra zorg voor de GGD directeur van Zuid-Holland Zuid.

“Het virus houdt niet op bij de gemeentegrenzen, we letten dus ook op wat er in Rotterdam gebeurt", vertelt hij. "Het houdt ons extra alert op waar we op moeten letten en waar veel mensen bij elkaar komen.”

Ondertussen wordt landelijk de roep om ook mondkapjes op straat te verplichten steeds groter. Medisch gezien ziet de regionale GGD daar de noodzaak nog niet van in, maar uitsluiten dat het een positieve invloed op de bestrijding van het virus heeft, doet Van Hengel niet.

“Lange tijd vonden we het een soort schijnveiligheid, maar de andere kant vindt dat het mondkapje ons juist attent maakt”, vertelt hij.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...