Dordrecht, Netherlands

Viering 100 jaar SGP in de Grote Kerk

Op de dag dat de SGP precies 100 jaar bestaat, dinsdag 24 april, houdt de landelijke partij ‘s avonds een jubileumbijeenkomst in de Grote Kerk.
Gert van der Steen | 23 april 2018 12:21 | Aangepast op 23 april 2018 12:21
De partij werd op 24 april 1918 opgericht door ds. G.H. Kersten. Dat gebeurde weliswaar in Middelburg, maar de binding met Dordrecht is altijd heel duidelijk geweest. Er is zelfs ooit sprake van geweest het partijkantoor naar Dordt te verplaatsen. De Dordtse leerregels, de Dordtse kerkorde en de Dordtse Statenbijbel zijn de fundamenten van de partij.

Het programma van de avond bestaat uit samenzang en orgelspel van Pieter Heykoop, maar ook zullen drie SGP-ers een bijdrage leveren. Partijvoorzitter Van Leeuwen geeft een terugblik op het verleden, fractievoorzitter Kees van der Staaij gaat in op de partij in het heden en jongerenvoorzitter Willem Pos blikt vooruit naar de toekomst.

De bijeenkomst begint om 20.00 uur.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

De Stemming in Ridderkerk: ‘Ik zeg al jaren dat er een metro moet komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...