gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijf arrestaties na uitvechten rechtszaak op straat

e75b047000547b32886ba7b048cda104

De politie heeft vijf personen opgepakt voor de vechtpartij dinsdagmiddag op de Steegoversloot en Noordendijk. Daarbij werd ook een vuurwapen gezien.

Robert van Loon |  | Aangepast op
In de rechtbank verschenen twee partijen voor een civiele zaak die daarna op straat verder werd uitgevochten. Het gezin uit Zeeland werd door de andere partij, twee mannen uit Dordrecht, klem gereden op de Noordendijk. Hierdoor ontstond een vechtpartij waardoor een van de mannen licht gewond raakte.

Getuigen zagen dat er een vuurwapen de bosjes ingegooid werd. De vrouw uit Zeeland raapte dit op en bracht het naar de rechtbank. Samen met de twee andere gezinsleden is zij hier aangehouden. Ook de twee Dordtenaren, 50 jaar en 51 jaar, meldden zich later bij het politiebureau en zijn aangehouden. De twee vrouwelijke arrestanten uit Zeeland zijn weer vrijgelaten, maar net als de Dordtenaren zit de 43-jarige Zeelander nog vast.

De politie is bezig met onderzoek naar het incident en naar de eigenaar van het vuurwapen.

Lees ook

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”