Dordrecht, Netherlands

Vijf personen aangehouden, maar vooral een gemoedelijke Koningsdag

De dag begon met veel regen, maar toen in de loop van de ochtend de zon doorbrak begon de feeststemming er echt goed in te komen. In Dordrecht was het ouderwets druk tijdens Koningsdag.
Marjolein Vos | 29 april 2024 13:05 | Aangepast op 29 april 2024 12:25
Al vroeg hadden verkopers op de vrijmarkt hun handelswaar uitgestald, al moest dat vanwege het weer wel onder zeilen en plastic. In de kloostertuin en op het Vrieseplein was er vrijmarkt vanaf 07.00 uur. Op de Sarisgang waren de marktkramen voor deze ene keer per jaar bezet door mensen die hun rommel van zolder hadden gehaald.

Toen het tijd was voor de aubade bij het Stadhuis was het gelukkig droog geworden. Burgemeester Kolff zong samen met de Dordtenaren de jarige koning toe.

Bij de bakkers in het centrum was het al vroeg druk, want een Koningsdag zonder oranje tompouce, dat is volgens veel mensen ondenkbaar.
Druk was het ‘s avonds ook bij het vuurwerk op het Drierivierenpunt. Vanaf de kade keken veel mensen toe. De politie was zaterdag volop aanwezig in de stad in auto’s, op fietsen, te voet en te paard. In totaal zijn vijf personen aangehouden vanwege het verstoren van de openbare orde. De meeste van hen waren onder invloed van alcohol. Agenten spreken ondanks de arrestaties van een gemoedelijke Koningsdag.

Wil je alle hoogtepunten nog een keertje terugkijken? Maandagavond na het Nieuws zenden wij een uitgebreide reportage van Koningsdag in Dordt uit, waarin ook het vuurwerk te zien is. Alle andere hoogtepunten zie je nu al hieronder.

Lees meer over:

Koningsdag|

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Ziekenhuis kijkt terug op druk weekend: veel drank- en drugsgebruik en botbreuken

De spoedeisende hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft een extra druk weekend ...

Koningsdag 2025: dit is er vandaag te doen in onze stad en streek

Het is Koningsdag. In het hele land zijn er allerlei activiteiten te doen. Hieronder zie je een over...

Koningsdag in Dordrecht dit jaar zonder Jubal: 'Het gaat gewoon niet met het aantal leden'

Het korps van Jubal luidt dit jaar niet de Koningsdag in met een aubade voor het Stadhuis. Een verl...

Wat is er te doen op Koningsdag? Alle activiteiten op een rijtje

Koningsdag staat voor de deur. Zaterdag kleuren de straten oranje en is er van alles te beleven in D...

Spuihavengarage is dicht, maar hier kun je wél je auto kwijt op Koningsdag

De gemeente Dordrecht heeft een extra parkeerterrein in de stad klaargemaakt om de drukte tijdens Ko...

Boosheid om bomen op plein: ‘Als de gemeente ze niet weghaalt, zaag ik ze zelf om’

Het Statenplein staat vol met bomen. Mooi, kun je denken. Dit stadsplein in het centrum van Dordrech...