Dordrecht, Netherlands

Vijf vrouwen krijgen straatnaam op nieuwbouw Refajaterrein

Op het voormalig terrein van het Refajaziekenhuis in Wielwijk worden vijf straten vernoemd naar vrouwen met een bijzondere link naar de medische wereld. Het gemeentebestuur wil hiermee tegemoet komen aan de oproep om meer vrouwen te vernoemen: onder meer Kitty Kruger (GroenLinks) wilde dit graag terugzien in de stad.
Corrado Francke | 12 april 2021 17:49 | Aangepast op 12 april 2021 17:49
Daarom komt er een Frederika Meyboomhof, Mariken Jansdochterhof, Klazina Hommeshof, Willemina Waltmanhof en een Ewaldina Pijzelhof in de wijk. De Refajalaan en de Diaconesselaan, twee straatnamen die ook in de plannen van de gemeente staan, moeten herinneren aan het voormalige ziekenhuis.


Bijzondere verdiensten
De andere namen verwijzen naar vrouwen met volgens de gemeente "bijzondere verdiensten". Zo was Frederika Meyboom directrice van meerdere ziekenhuizen, Mariken Jansdochter de eerste vrouwelijke chirurgijn van Nederland en Klazina Hommes de eerste vrouw die in een stadsapotheek werkte.

Willemina Waltman was, omstreeks 1820, vroedvrouw voor de armste Dordtse moeders. Voor een klein bedrag konden vrouwen haar hulp vragen bij de geboorte van hun kinderen. Ewaldina Pijzel opende een kinderbewaarplaats: ouders konden daarom werken terwijl er voor hun kinderen werd gezorgd.

Lees ook

Pop-up actie in watertoren: ‘De zomer is heel duur, we doen het voor de mensen die niks hebben’

De iconische watertoren in Zwijndrecht was de afgelopen dagen het decor van een speciale zomeractie ...

Angst voor nepagenten leeft in Stadspolders ‘Je durft de deur haast niet meer open te doen’

Stadspolders is nog in rep en roer over de nepagent-incidenten van vorige week. Met name ouderen in ...

Zaterdag in Studio de Witt: de toekomst van het Onderwijsmuseum en de Hel- en Zuilespolder

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met Han van Gorkom, voormalig dire...

Meisje (16) verdacht van poging zware mishandeling

Het 16-jarige meisje dat eerder deze week werd opgepakt na een steekpartij in Ridderkerk, wordt verd...

Ambachter langer vast na steekpartij musical

De 44-jarige man die twee weken geleden werd opgepakt voor een steekpartij in Alblasserdam, blijft n...

Het kartondorp is in aanbouw! 'We hebben nog een paar dagen, dus we gaan er tegenaan'

Er wordt flink gebouwd op het schoolplein van de Statenschool in Dordrecht. Dan hebben we het niet o...