gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijfde editie Riverside Car Classic: met allerlei oldtimers een lekker rondje toeren

d09ce076dd270c89e6e642f83ad3eea7

Mercedes, Rolls-Royce, Dodge of Adler: allerlei automerken (en liefhebbers) stonden zaterdag aan de start van de Riverside Car Classic. Het is voor de vijfde keer dat het evenement gehouden werd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
En waar oldtimers zijn, zijn ook bijzondere verhalen. Zo bouwden Lucas en Sinus Lammers een chassis van een Citroën - de welbekende 'eend' - om tot een Burton. "We zijn er in de afgelopen zeven jaar mee bezig geweest, er zitten heel veel zaterdagen in", lacht Lucas.

Omdat hij om de hoek van de startlocatie woont, hoefde Lucas niet lang na te denken om mee te doen. "De afgelopen drie jaar hebben we meegereden, het is hartstikke leuk." De mannen hebben ook nog een serieuze missie: winnen. "Het is twee keer net niet gelukt, dus dan maar de derde keer."

Gerrit Verhagen stond met een Dodge Sedan uit 1934 aan de start. "Gebouwd in Amerika, daar verkocht door een familie van Nederlandse afkomst als trouwauto", legt hij uit. "Sinds 1999 is hij bij ons in de familie. Hij ziet er nog goed uit, zeker voor een goed restauratie", benadrukt hij.
f184235130a967b235df1ce407d176b2
Het Britse Rolls-Royce werd tijdens het evenement vertegenwoordigd door Willem de Jong uit Strijen. "Het is een Silver Cloud van eerste generatie uit 1957, ik heb hem ongeveer vijf jaar. Het is nog een mooie auto, we rijden er voorzichtig mee en sleutelen er af en toe een beetje aan."

Als alle auto's op het Energieplein aan de tocht beginnen, blijft er echter één auto staan: de Rolls-Royce van Willem. "We staan effe vast, de rem is vastgelopen. Net begon hij al een beetje te roken", zegt hij, terwijl de ANWB al ter plaatse is. "We hopen dat hij hem nu weer losmaakt, zodat we zo weer kunnen vertrekken."

De auto's vertrokken rond halftien en na een route die via onder meer Bleskensgraaf, Beesd en Buren liep, kwamen de bolides aan het einde van de middag bij de finish aan de Laan der Verenigde Naties.

Het opgehaalde geld is bestemd voor twee goede doelen: molen Kyck over den dyck en de Egelopvang Papendrecht. De molen kan het geld goed gebruiken voor een flinke restauratie, terwijl de egelopvang eind juli slachtoffer werd van een inbraak.

Lees ook

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”