gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijfde editie Riverside Car Classic: met allerlei oldtimers een lekker rondje toeren

d09ce076dd270c89e6e642f83ad3eea7

Mercedes, Rolls-Royce, Dodge of Adler: allerlei automerken (en liefhebbers) stonden zaterdag aan de start van de Riverside Car Classic. Het is voor de vijfde keer dat het evenement gehouden werd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
En waar oldtimers zijn, zijn ook bijzondere verhalen. Zo bouwden Lucas en Sinus Lammers een chassis van een Citroën - de welbekende 'eend' - om tot een Burton. "We zijn er in de afgelopen zeven jaar mee bezig geweest, er zitten heel veel zaterdagen in", lacht Lucas.

Omdat hij om de hoek van de startlocatie woont, hoefde Lucas niet lang na te denken om mee te doen. "De afgelopen drie jaar hebben we meegereden, het is hartstikke leuk." De mannen hebben ook nog een serieuze missie: winnen. "Het is twee keer net niet gelukt, dus dan maar de derde keer."

Gerrit Verhagen stond met een Dodge Sedan uit 1934 aan de start. "Gebouwd in Amerika, daar verkocht door een familie van Nederlandse afkomst als trouwauto", legt hij uit. "Sinds 1999 is hij bij ons in de familie. Hij ziet er nog goed uit, zeker voor een goed restauratie", benadrukt hij.
f184235130a967b235df1ce407d176b2
Het Britse Rolls-Royce werd tijdens het evenement vertegenwoordigd door Willem de Jong uit Strijen. "Het is een Silver Cloud van eerste generatie uit 1957, ik heb hem ongeveer vijf jaar. Het is nog een mooie auto, we rijden er voorzichtig mee en sleutelen er af en toe een beetje aan."

Als alle auto's op het Energieplein aan de tocht beginnen, blijft er echter één auto staan: de Rolls-Royce van Willem. "We staan effe vast, de rem is vastgelopen. Net begon hij al een beetje te roken", zegt hij, terwijl de ANWB al ter plaatse is. "We hopen dat hij hem nu weer losmaakt, zodat we zo weer kunnen vertrekken."

De auto's vertrokken rond halftien en na een route die via onder meer Bleskensgraaf, Beesd en Buren liep, kwamen de bolides aan het einde van de middag bij de finish aan de Laan der Verenigde Naties.

Het opgehaalde geld is bestemd voor twee goede doelen: molen Kyck over den dyck en de Egelopvang Papendrecht. De molen kan het geld goed gebruiken voor een flinke restauratie, terwijl de egelopvang eind juli slachtoffer werd van een inbraak.

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.