gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijfde editie Riverside Car Classic: met allerlei oldtimers een lekker rondje toeren

d09ce076dd270c89e6e642f83ad3eea7

Mercedes, Rolls-Royce, Dodge of Adler: allerlei automerken (en liefhebbers) stonden zaterdag aan de start van de Riverside Car Classic. Het is voor de vijfde keer dat het evenement gehouden werd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
En waar oldtimers zijn, zijn ook bijzondere verhalen. Zo bouwden Lucas en Sinus Lammers een chassis van een Citroën - de welbekende 'eend' - om tot een Burton. "We zijn er in de afgelopen zeven jaar mee bezig geweest, er zitten heel veel zaterdagen in", lacht Lucas.

Omdat hij om de hoek van de startlocatie woont, hoefde Lucas niet lang na te denken om mee te doen. "De afgelopen drie jaar hebben we meegereden, het is hartstikke leuk." De mannen hebben ook nog een serieuze missie: winnen. "Het is twee keer net niet gelukt, dus dan maar de derde keer."

Gerrit Verhagen stond met een Dodge Sedan uit 1934 aan de start. "Gebouwd in Amerika, daar verkocht door een familie van Nederlandse afkomst als trouwauto", legt hij uit. "Sinds 1999 is hij bij ons in de familie. Hij ziet er nog goed uit, zeker voor een goed restauratie", benadrukt hij.
f184235130a967b235df1ce407d176b2
Het Britse Rolls-Royce werd tijdens het evenement vertegenwoordigd door Willem de Jong uit Strijen. "Het is een Silver Cloud van eerste generatie uit 1957, ik heb hem ongeveer vijf jaar. Het is nog een mooie auto, we rijden er voorzichtig mee en sleutelen er af en toe een beetje aan."

Als alle auto's op het Energieplein aan de tocht beginnen, blijft er echter één auto staan: de Rolls-Royce van Willem. "We staan effe vast, de rem is vastgelopen. Net begon hij al een beetje te roken", zegt hij, terwijl de ANWB al ter plaatse is. "We hopen dat hij hem nu weer losmaakt, zodat we zo weer kunnen vertrekken."

De auto's vertrokken rond halftien en na een route die via onder meer Bleskensgraaf, Beesd en Buren liep, kwamen de bolides aan het einde van de middag bij de finish aan de Laan der Verenigde Naties.

Het opgehaalde geld is bestemd voor twee goede doelen: molen Kyck over den dyck en de Egelopvang Papendrecht. De molen kan het geld goed gebruiken voor een flinke restauratie, terwijl de egelopvang eind juli slachtoffer werd van een inbraak.

Lees ook

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

nacbredacamera

Middenstip gestolen en vuurwerk in uitvak in aanloop naar wedstrijd FC Dordrecht-NAC Breda

De middenstip van het hoofdveld van FC Dordrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag ontvreemd. Ook is vuurwerk aangetroffen in het uitvak van het stadion, meldt de Dordtse club aan deze streekomroep.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.