gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijfde editie Riverside Car Classic: met allerlei oldtimers een lekker rondje toeren

d09ce076dd270c89e6e642f83ad3eea7.jpg

Mercedes, Rolls-Royce, Dodge of Adler: allerlei automerken (en liefhebbers) stonden zaterdag aan de start van de Riverside Car Classic. Het is voor de vijfde keer dat het evenement gehouden werd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
En waar oldtimers zijn, zijn ook bijzondere verhalen. Zo bouwden Lucas en Sinus Lammers een chassis van een Citroën - de welbekende 'eend' - om tot een Burton. "We zijn er in de afgelopen zeven jaar mee bezig geweest, er zitten heel veel zaterdagen in", lacht Lucas.

Omdat hij om de hoek van de startlocatie woont, hoefde Lucas niet lang na te denken om mee te doen. "De afgelopen drie jaar hebben we meegereden, het is hartstikke leuk." De mannen hebben ook nog een serieuze missie: winnen. "Het is twee keer net niet gelukt, dus dan maar de derde keer."

Gerrit Verhagen stond met een Dodge Sedan uit 1934 aan de start. "Gebouwd in Amerika, daar verkocht door een familie van Nederlandse afkomst als trouwauto", legt hij uit. "Sinds 1999 is hij bij ons in de familie. Hij ziet er nog goed uit, zeker voor een goed restauratie", benadrukt hij.
f184235130a967b235df1ce407d176b2.jpg
Het Britse Rolls-Royce werd tijdens het evenement vertegenwoordigd door Willem de Jong uit Strijen. "Het is een Silver Cloud van eerste generatie uit 1957, ik heb hem ongeveer vijf jaar. Het is nog een mooie auto, we rijden er voorzichtig mee en sleutelen er af en toe een beetje aan."

Als alle auto's op het Energieplein aan de tocht beginnen, blijft er echter één auto staan: de Rolls-Royce van Willem. "We staan effe vast, de rem is vastgelopen. Net begon hij al een beetje te roken", zegt hij, terwijl de ANWB al ter plaatse is. "We hopen dat hij hem nu weer losmaakt, zodat we zo weer kunnen vertrekken."

De auto's vertrokken rond halftien en na een route die via onder meer Bleskensgraaf, Beesd en Buren liep, kwamen de bolides aan het einde van de middag bij de finish aan de Laan der Verenigde Naties.

Het opgehaalde geld is bestemd voor twee goede doelen: molen Kyck over den dyck en de Egelopvang Papendrecht. De molen kan het geld goed gebruiken voor een flinke restauratie, terwijl de egelopvang eind juli slachtoffer werd van een inbraak.

Lees ook

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.

OPMA20260401 Nieuwe Raad.jpg

Ad neemt een kijkje bij de kersverse gemeenteraad

We hebben een nieuwe gemeenteraad in Dordrecht. De woensdag beëdigde raad is een combinatie van oude bekenden en nieuwe gezichten. In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik enkele van deze nieuwe gezichten. Daarna is Ad ook nog in gesprek gegaan met verschillende lijsttrekkers over de bevindingen van de verkenner, waarover de partijen diezelfde dag hebben gedebatteerd.

ongehoord.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.